alien
alien
2 sa
"hayat yerine belki güzel bugün , zaten artık böyle sonra. " - gündem

gündemin bize anlatmak istedikleri var. bu siteye her girdiğimde soldaki o lanet kocaman gündem yazısı dikkatimi çekiyor ve amaçsızca oradaki kelimelere takılıp duruyorum. allah aşkına kaldırın şunu doğru düzgün çalışmıyor da.
mihrimah
mihrimah
6 sa
çok yorulmuştum belki kaçmak ve mucadele etmek konusunda herkesin vardir ya kactığı birşeyler.hergün uyanmamak umuduyla gözlerimi kapatıyordum. hiç bir koku toprak kokusu kadar güzel kokmuyor du, belkide toprağa baktığımda benliğimi kim olduğumu, bu yorgunluğumu en iyi uyutabilecek yer olduğunu düşündüğümden. ölmeyi isteyecek hayattan bu kadar nefret ettirecek ne yaşamış olabilirdim ki .hamdolsun ailem yanımda sağliğım yerinde.. normal bi hayat işte dışardan bakınca. öyle de elhamdülillah.
ama
İçimde farklı bi dünyada yaşamaya başladım okuduklarımla öğrendiklerimle gördüklerimle inandıklarımla  adeta iç dünyam la dış dünyam arasında asırlar var ve artık ne zaman dışarı çıksam kendimi asırlar arası zaman yolculuğunda hissediyorum eski kafalıyımdır biraz .sabah hergün hiç bilmediğim bir yerde uyanmaya başlıyorum. gündüzler yabancı séhir de uyanır gibiyim bazen avare dolaşırken bi kazaya kurban gitmediğime çok şaşırıyorum.
ve artık bunu farkeden tek ben değilim sohbetlerine dahil olamadığım,yaşıma göre moda  zefklerden uzaklığımı, salak yerine konulmayı umursamayşımı gören arkadaşlarım ailem komşularım akrabalarım. çabalarını alınterinin yorgunluklarının ödülünü çok uzaklara postaladığımı bilen kurmadığım hayallerim.
kitaplara gömülmüştüm istediğim yere gidiyordum yani içimde de olsa yaşıyordum.
başımı eğip kalabalığı yara yara köşeme çekiliyordum.
harbi harbi konuşmayi bile unutmustum.
selam sabah hal hatır 3 ,5 cümleyle  geçiyordu günler.
üniversteye gelirken bavulumada en güzel duayla uğurlandım. allah utandırmasın. her ne yaparsam yapayım allahım sen utandırma diye başlardım.
zira kader işte utandırmak istemiş.
aşık oldum dahası
hani böyle küçük çocuklar olur ya onlara bi kaniniz kaynar,.. öyle bişeydi.
aman allahım kitaplarımdan dışarı çıktiğimı biliyom. böyle saf şapşik bir şekilde, acemice dilini bile bilmediğim günlerdi; İlk kez face , hatta fake hesap açtım, kafamı kaldirıp kalabalıklarda onu aradım. sorun olmayan dersimde sorun çikarıp cakiştiği dersleri bekledim. ...
her neysem iştik olmadı. utandığimla kaldım yokluğunu yazmak cenaze arabası süslemek gibi...
gururu falan bilmemde utancım sevgime ağır geldi canım çok yandı yanıyor.
yine köşeme kaçmak istedim ama orayada senden koymuşum. gittim gidemedim , uyudum unutamadım.
6 aydır kitap bile okuyamıyorum.
ben özledim ya kitaplarımı özledim.
hić kimseyi değil gece secdede uyuya kalmayı özledim.
ben ülkümle hayatla savaşmayı özledim
ben genetik olduğu için yanaklarımdaki bu allara alışmıştım.
keza ben bu utancın kızarıkliğına hiç alışamadım.
allah kimseyi utandırmasın.
nezamandan sonra uzun yazdım. çünkü kararlıyım. yeni kitaplar aldım.
küçük bir köşem oraya taşınmayı düşünüyorum. ev görmesine hadi inşallahlarınızı bekliyorum🙂🙁✋
MegaLove
MegaLove
7 sa
nasılda kendine bağladın beni, elindeyim işte oyuncak gibi, artık yerden yere atsan beni elindeyim işte oyuncak gibi.. bu gece de güllü den damara bağlayalım
Yalnizkuş
Yalnizkuş
15 sa
ben artık güçsüz olmaktan bıktım artık herşey üstüme geliyor sanki. zaten kimsede beni anlamıyor şu yaşımda yoruldum hayattan bıktım usnadım düşünüyorum da şöyle boş yaşıyorum hiç bir işe yaramıyorum kendimden usandım. artık kendi kabuğuma çekilip durmak istiyorum kimseyle konuşmayıp tamamen içe kapanmak istiyorum belki o zaman bir şeyler düzelir :/
snorlax
snorlax
1 gün
İki gündür griple uğraşıyorum. havalar soğudu ya elimden peçete düşmez artık. bazen aldır şu bademcikleri kurtul diyorum ama bağışıklık adına önemli organlar olduğu için çevrem yanaştırmıyor bu olaya. bu arada da sitede birkaç kişinin bildirimlerinde artış oldu benden ötürü tabii. hem uzun süre kitaba odaklanma sorunu yaşadığımdan hem de değişken ve farklı şeyler okumak istediğimden buralara bakındım biraz işte. bir kişinin bildirimleri artmadı onun da tüm yazılarını beğeniyorum zaten :) olsun onları da tekrar okudum. hareket halinde olmayı seven bununla hayatta olduğunun farkına varan biri olarak pestil gibi yatmak çok sıkıcı. geçecek inşallah. dışarı çıkarsanız sıkıca giyinip bu güzel pazar gününde deniz havası alın benim için de :) gününüz güzel geçsin dedikodu meclisi. zencefili ihmal etmeyin. esen kalın, sağlıklı olun👧
w4silo
w4silo
2 gün
şuanda spotify listemde ahmet kaya çalıyor istemsiz yere yine büründüm o kasvet dolu hüzünlü profile,hemen başladım kendi kendime hayat neden böyle,acaba annem babam olsaydı daha farklı olurmuydum şuan,okul bittikten sonra zorla isveçe gönderilecek olduğum,anlıcanız ölümü merak etmeye başlamadım yaşamak isterken delicesine.belkilerle bugünü de bitirdim anlıyacağınız akşam beşiktaşımın da maçı var bu aralar onunla bile ilğilenemiyorum nerde o her iki haftada bir deplasmana giden her hafta sonu tribün ile mangalda kör kütük sarhoş olan ben artık onları bile bıraktım yirmi kişi aynı dövmeyi yaptırdığımız o insanlarla arada sırada ufak telefon görüşmelerinin dışında birşey kalmadı aramızda samsuna gelince baya şey degişti hayatımda anlıyacağınız.belki bir sabah daha farklı birşeylerle uyanıcağım umarım güzel şeyler olur...
akıncı
akıncı
2 gün
artık üniversitede son yılımdayım.
haftaya öğretmenlik stajına başlıyacağım.
umarım herşey iyi olur :)
DieAnotherDay
DieAnotherDay
3 gün
abime her sarıldığımda kıyafetine fondöten bulaştırdığım için artık sarılmama izin vermiyor. bu bir dramdır.
gsfminnaa
gsfminnaa
3 gün
teyzemle temizlik yaparken bağıra bağıra "bitsin artık bu çileee" deme isteğimi bastırıyorum şu anda ve sakin kalamıyorum
Akif Yanbak
Akif Yanbak
4 gün
// site güncelleme /
paylaşımların sağ-üst kısmındaki üç noktaya tıkladığınızda;
duvarınızda yaptığınız paylaşımları artık silebileceksiniz,
sizi rahatsız eden paylaşımları şikayet edebileceksiniz.
Mrs.nameless
Mrs.nameless
4 gün
artık erkenden uyuyorum ve günün sadece yarısını yaşıyormuşum gibi bi hisle uyanıyorum.bu durum beni üzüyor 😧
alonecowboy
alonecowboy
6 gün
hayat hep isteklerle dolu şu dakika şuyum olsa buyum olsa hep istiyoruz, açık ve net bende istiyorum keşke şöyle olsa keşke bunlarım olsa diye sonra düşünüyorum.bu kadar hayal ile nereye kadar bunlar için savaşman lazım diyorum kendi kendime.böyle bir celalleniyorum işte kesin çalışacağım ve bir gün gerçekten ne istiyorsam alacağım o kadar çok hayalim var ki sizlere anlatamam. ağır ağır günler geçtikçe bu heves azalıyor , sonra mı ne oluyor ? sonra diyorum ki ulan benden daha kötüler de var eee onlar ne yapacak. kendi içimde gidip gidip geliyorum hep hani bu az bir zamanda olmuyor. düşünüyorum , düşünüyorum ama gene elde var koskocaman 0. hep mi biz diyorum,aşırı doluyum öyle yorgun öyle hüzünle dolu ki şöyle köşeye çekip dinlenmeye o kadar ihtiyacım var ki ona da müsade olmaz, gidecek yerim yok , sığınacak bahanelerimde yok. eminim kimse bilmiyor, anlamıyor ama ben söz verdiğim herşeyi elimden geldikçe yaptım, çoğu kimse kıymet bilmiyor sanki yaptıklarımı görevimmiş gibi sanıyorlar ama yanılıyorlar ki yanıldılar artık kota ağırdan doluyor ve gün suskunluğu bozma zamanıdır...İyi geceler dostlar...
ikizler
ikizler
6 gün
İyi geceler üniversiteye yeni başlayan kardeşlerim. nasılsınız? sizler okula yeni başlamış ve omüdedikoduyu daha ilk senesinden keşfetmiş şanslı kardeşlerimizdensiniz. çoğu üniversite olmayan bir platformdur burası. diğer üniversite platformlarında muhabbet otobüste görülen kız/erkek muhabbetinden ileri gitmezken burada istediğiniz gibi, içinizden gelen her türlü şeyi samimice yazabilir, muhabbete dahil olabilir, diğer kardeşlerin de hislerini, duygularını, düşüncelerini paylaşabilirsiniz. evet, 2-4-5-6 yıllık bölümleriniz siz bekliyor. hayatınızın en güzel yıllarına hoş geldiniz. ben de hem bu platformda hem de üniversitede 4. yılıma giriyorum. İzninizle sizlere bir kaç tecrübemi paylaşacağım.
-artık daha az samimi dostunuz olacak. ama daha sağlam dostluklar kuracaksınız. arkadaşım dediğiniz kişilerden büyük kazıklar yiyeceksiniz. arkadaşlık, dostluk neymiş öğreneceksiniz
-üniversitede kızlar teklif etmiyor. herkesin hemen sevgilisi olacak diye bir şey de yok. anlıyorum, kanınız kaynıyor. ama sonradan pişman olacağınız ilişkilere hiç bulaşmayın. birilerinin kalbini kırarak birileri ile mutlu olamazsınız. lafta değil özde sevin. evet birini sevin ve gerçekten sevin. İlişkinize aşk, güven ve samimiyet hakim olsun. ayrılmak için değil bir yolda yürümek için sevin. acele etmeyin, samimi olduktan sonra o kişiyle mutlaka karşılaşacaksınız.
-okuyun dostlarım. üniversitenin türkçe karşılığı evrenkent kelimesidir. evrene açılan bir kenttesiniz. kendinizi insani, mesleki olarak geliştirin. okuyun, izleyin, öğrenin, hayatınızda uygulayın. üniversite bitip hayata atıldığınızda donanımlı bir insan olarak girin hayata. bilgiyi ders için değil yaşamak için öğrenin. kitapları sevin. romanlar hikayeler okuyun.
-batak masalarında, cafe köşelerinde geçmesin günleriniz. keşfedin, gezin, eğlenin, muhabbetler edin. öğrenci için bir bisiklet sahibi olmak kolay bir şey. şehir içi için 200 liraya şehir dışı için 600 liralık bir bisiklet işinizi görebilir. samsun ve çevresi güzeldir gerçekten. kamplar kurun, çakallıda menemen gömün, sahillerde yürüyün. sporlar yapın. üniversite bittiğinde iyi ki diyeceğiniz bir hayat yaşayın.
-kurtarılmış bölgeleriniz olsun. gidin rahatlayın oralarda. kendinizle konuşun. kendinizle vakit geçirin. seni sen yapan şeylere teşekkür et mesela.
-fotoğraf değil anı biriktirin. sosyal medyanın esiri olmayın. unutmayın. günümüzde hayatınız elinizden internet alındığında geri kalan şeydir.
-mutlu olacaksınız, üzüleceksiniz, kahkaha atacaksınız, gizli gizli ağlayacaksınız, kalbiniz çarpacak, yüreğiniz sıkışacak. tüm duygularınız güzel. hepsini gerektiği gibi yaşayın.
umarım hepiniz iyi ki dediğiniz bir üniversite hayatı yaşarsınız dostlarım. buradaki sizden önce burada olan müdavim kardeşlerimiz de güzel şeyler hissettirecek size. her kardeş gayet güzel yazar. hele bazıları var. yazıları yeme de yanında yat tadında. onları da zaten tanıyorsunuzdur artık. hep birlikte güzel bir yıl geçiririz umarım. mutlu geceler hepinize... :)
HalaOgrenci
HalaOgrenci
7 gün
nasıl heycanlısınız ;) bundan 5 yıl önceki ben ...(artık okula gitmek işkence) inşallah üniversite hayatınız istediğiniz gibi olur.
nincakaplumbaga
bir omülü yazar der ki artık yalnızlıkların adamıyım karadeniz bile beni kabul etmiyor,kaç kez denedim boğulmayı olmadı, kara toprak dedim mezar almadı, ateş dedim o da yanmadı
theChemist
theChemist
8 gün
hacettepe yi 2. sinifta biraktim bolum cok zordu zaten cokta ders calismamistim, simdi omü deyim ama ne göreyim, mühendislikte 1. sınıf dersleri aynıdır müfredat filan, orda haftalık 29 saat ders vardı burada 18 , 11 i nere sakladın omü , hayır iyi anlatıyorsan 6 saatlik mat dersini 3 saatte sorun yok, ya da 4 saatlik fizik kimyayı 3 er saatte .. keşke ders çalışıp orayı bitirseydim demicem , artık omü öğrencisiyim buraya haksızlık edemem :) fakat düzeltilmeli..
filojofist
filojofist
9 gün
artık okul hayatına uzun bir tatilden sonra ilk adımımı atmış bulunuyorum tatildediysem berbattı evden çıktığım gün sayısı sabrinin attığı isabetli pas kadar :d benim tatilim okul bitince değil başlayınca başlıyor.sözde tatilden daha aktifim çünkü ve daha çok eğleniyorum iyi geliyor burası bana :) bu arada omü ye yeni gelen arkadaşlar umarım çok seversiniz buraları size deiyi gelir her şeyiyle okul yaşamınızda başarılar :)
MegaLove
MegaLove
9 gün
iphone x 7 bin tl ye çıkacakmış maşallah arabayla takasa gider artık 😂😂😂
themuallim
themuallim
10 gün
kaç aydır samsun'u özledim, samsun'u özledim cümlesini dilimden düşürmüyor idim ama şimdi az kaldı ya tamamen annicim gitmik istimiyırım psikolojisi oluştu. e malumunuz abbaslar yolcu durumu olunca nazımız geçiyor, teletabiler gibi sürekli tanıdıklarıma sarılıp hüngür hüngür ağlayasım var. asıl tuhaf olansa üç yıl oldu ilk defa başıma geldi böyle bir şey, bir sus artık kızım değil mi yani? velhasıl 'alışmak sevmekten daha zor geliyor' gerçekten bu sefer be dostlar!
ucuncunesilsaglikci
şey çok acıklı değil mi? "beni artık üzemez" cümlesi. hani öyle şeyler yaşamışsın ki, karşındaki öyle şeyler yaşatmış ki daha fazlasını yapamaz diyorsun artık. en kötüsü buydu bunu yaptı, daha fazla n'olabilir ki? bir yandan da iyi aslında. çünkü dibi görmüşsün onun sayesinde, düşmüşsün ama kalkabilmişsin. seni öldürmeyen acı bir şekilde seni güçlendirmiş ve bakınca sen dersini almışsın, sütten ağzın yanmış artık canın acıyacak kadar yaklaşmıyorsun. o zaman, işte tam o zaman gerçekten seni artık üzemiyor. öyle böyle şeyler işte.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)