//Arşiv/

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 


muşmula! 7 18 102

Dua edin arkadaşlar. Ne olursa olsun dua etmekten vazgeçmeyin sakın. Dünyanın en kötü insanı da olsanız Allah kalpten edilen her duayı kabul eder, kulunu sahipsiz bırakmaz...

Öf* 11 4 102

ulan biz 3 kuruşu denkleştirmek için bi tarafımızı yırtarken,cebimizdeki son paramız bitmesin diye yemek bile yemezken, kira parasını bulmak için girmediğimiz hal kalmazken, sabahın köründe işe gidip akşam yorgun bi şekilde okula giderken ve çoğu derste uyuyakalıp dersi dinleyemezken hani şu doğuştan zengin olanlar altında son model arabalarla, arka ceplerindeki kabarık cüzdanlarıyla kendilerini bu dünyanın sahibi sanarlar, iki kelimeyi bi araya getiremeyip konuşamayanlar bile başımıza adam kesilir.. anlamsız dünyanın aptal karakterleri.. rahatladım be.
İlahiyattaki Atatürk büstü kırıldı diye şükreden yobazlarla aynı üniversiteyi paylaştığım için lanet ediyorum. O adam olmasaydın babanız bile belli olmayacakti!! Gerçi benim hala şüphelerim var.

Chiko 15 3 101

Gerçekten içim yanıyor, tüm samimiyetimle söylüyorum. Bazen dayanamıyorum sosyal medyadan uzaklaşıyorum. 3 gündür televizyon yüzü görmüyor, gündüzlerimi sürekli dışarıda geçiriyorum. Ben bunları yapıyorum, içimi karartan şeylerden uzaklaşmak için. İnsan korkularıyla yüzleşmek istemez çünkü, kaçmak ister her zaman. Peki ya onlar ne yapsın? Nereye kaçsınlar? Hiçbir videoya bakmasınlar, hiçbir fotoğrafı açmasınlar... Ya hatıraları ne olacak? Onları nasıl silip atacaklar? Kiminin eşi, kiminin dostu, kiminin babası, kimininse oğluydu onlar. Biz hani vicdanımızı rahatlatmak için sanal ortamdan atıp tutuyoruz ya kucağımızdaki milyarlık laptoplarla veya cebimizdeki telefonlarla. Kendimizce prim yapıyoruz belki, 3-5 cümle kopya çekerek siyaset yapmaya çalışıyoruz. İyi de görmüyor mu bu insanlar? Aileleri okumuyor mu bu yazılanları? Demiyor mu "Ulan yavşak herif, ayda bir telefon değiştirirken hiç düşünüyor muydun?" diye sormuyorlar mı? Sormaz zaten niye sorsun. Herkes kendi ekmeğinin peşinde. Biz öyle miyiz peki? Kendi kendimize prim yapma peşindeyiz. İşimiz gücümüz acıtasyon yapmak. "Acaba nasıl yardım edebiliriz?" diye düşünmek dururken "Kime suç atsak, nereden açık yakalayıp da vursak" diye düşünüyoruz. Ne diyeyim? Allah o insanlara sabır, bizlere de akıl fikir versin. Selametle...

Anonim 10 7 101

Hemcinslerime sesleniyorum. "Ben seni hak etmiyorum, sen daha iyilerine layıksın, bağlanma sorunum var" bahaneleriyle ayrıldığınız kızlarda güven duygusu bırakmıyorsunuz. Ondan sonra gerçekten onları hak edebilecek erkeklere de inanmıyorlar, güvenemiyorlar. Gerçek erkeklik bu değil gençler. Yemiyorsa bir tarafınız girmeyin gönül dergahına.

Histerik 11 23 101

uzun bir süredir kız arkadaşım olan kişinin benden önce yediği naneleri öğrendim, araştırdım ve doğruladım. Ona söylediğimde ise doğrular neticesinde "ama senden önceydi bunlar, senleyken bir yanlışımı gördün mü?" cevabıyla karşılaşınca o anki tiksinme hissi anlatılamaz. Ulan ben erkek olmama rağmen kendimi böyle şeylerden uzak tutmuşum, defalarca fırsatım olmasına rağmen seviyemi bilmişim kimseye yanlış yapmamışım, seni sevmeme, seninle gelecek planı kurmama rağmen senin sınırlarına yanaşmamama rağmen sen nasıl oluyor da benden önce başka birisine vizesiz geçiş veriyorsun. Hadi geri kafalı de, ilkelsin de, yabanisin de bana ama bundan sonra senin düşünceni normak karşılayacak genişlikte birine yamandır kendini. Üniversitede olurmuş böyle şeyler, normal karşılanmalıymış, git kendini kandır, kendi yalan dünyanda yaşa, benimkinden ve benim dünyama sahip olanlardan da uzak dur.
Az önce bi minibüs şoförü abi ile hasbihal ettik de biraz (yaşlı bi abi biraz). Biraz parasını vermeyip afedersiniz enayi yerine konulmaktan şikayetçiydi. 'Bana desin ki abi param yok, ben onu başımın üstünde taşıyım' dedi ve kız yurduna çıkan yolda yaklaşık bi minibus dolusu kız öğrenciyi yurda çıkardı. Bunu hemen hemen her şoför yapiyo ama bu abi, kızlar arabaya binerken sanki kendi kızlarıymış gibi, çok samimi, güler yüzlü bi şekilde 'geçin bakalım cadılar' diyerek aldı ve yurtlarına bıraktı. Abim bi ara öksürmeye başladı ama çok fena bi sekilde... Sordum astım bronşit var dedi bi de kanserim ben dedi, o an başımdan kaynar sular döküldü sanki. Ama abim mutluydu. Ölüm gelecekse kaçış olmaz, Allah'ın takdiridir, mutlu olmaya çalışıyorum, mutluyum, üzülecek bi durum yok diyerek devam etti. Diyeceğim o ki 1.si kimin ne okuduğunun, ne iş yaptığının ne önemi var (doktormuş, mühendismiş , hakim/savcıymış vs.). O abim gibi bi düşünceye sahip olmadıktan sonra. 2.si yaşamanın kıymetini bilin, sevin sevilin, üzmeyin insanları, ne için yaratıldığımızı unutmadan. 3.sü de insanları keriz yerine koyduğunu zanneden dangalaklar bi zahmet bu huylarında vazeçsinler. Hadi selametle.
Kişi başına düşen milli gelire bakıyorum sonra cebimdeki paraya bakıyorum.Herhalde ben ya kişi değilim ya da milli değilim.
Bugün görevlide beni sıkıştıran insan evladı yaptığın çok ayıptı... ben rahatsız olup kaçmaya çalıştıkça seninde yaklaşmaya çalışman ve bundan hiç haberin yokmuş gibi davranmanda oldukça çocukçaydı... evet açık bir insanım,pantolonumu giyerim ama Elhamdülillah Müslümanım be kardeşim... kapalılara gösterdiğiniz özeni bizlere de gösterin artık... bir kız görünce ağzına düşmeye çalışmaktan vazgeçin(üzerine alınan alınsın)... ananız, bacınız diye bakmıycam olaya çünkü bunu düşünen insan bunları yapamaz... ne yani kendimizi korumak için görevliyede mi binmeyelim ?hep kızlara 'edep yahu' diyen erkekleri de ben edebe davet ediyorum... ben edepsizsem siz edepli olun ve beni utandırın... sevgi ve saygılarımla....
Finallere çalışmayı en uzun gece olan 21 aralığa denk getirdim. Bir gecede hepsini bitirmeyi düşünüyorum 😊😊
Kadın Erkek Popüler