//Arşiv/

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 


Finallere çalışmayı en uzun gece olan 21 aralığa denk getirdim. Bir gecede hepsini bitirmeyi düşünüyorum 😊😊
Bugün hastahanenin önünde "baba oldum!" diye bagıran abi. Allah analı babalı büyütsün hayırlı bi evlat olur inşallah :)
Bazı kızlar neden bu kadar burnu havada ve kendini bilmez.. Arkadaş, topluma hizmet dersi için görme engelli abilerimiz kardeşlerimiz adına imza topladık.. Kimi işim var diyo, kimi kitap okuyorum atamam diyo, kimi kararsızım ben bilmediğim şeye imza atmam diyo.. keşke onlar görseydi de keşke o imzaları o masum insanlara attırsaydım.. biz onlar daha rahat ve kendilerine özgü bi eğitim görsün diye onlara ait bi okul inşası düzenliyoruz.. Sizin için hava hoş.. Özgürce hareket ediyosunuz.. ama onların böyle bi imkanı yok. Benim de abim görme engelli ve ben ona bu yokluğu hissettirmedim bu yaşa kadar. insan şükretmeli.. Düne, bugüne ve yarınlara.. Rabbim kimseye ruhen ve bedenen bi eksiklik yaşatmasın..

KaaN 10 8 95

Geçtiğimiz pazartesiydi, yataktan kalkmak çok zor geliyordu. Vücudum odun gibi kaskatı kesilmişti. Ama kalkmalıydım çünkü tramvaya binecektim. Hemen aynanın karşısına geçip saçlarımı taradım. Bir iki lokma atıştırıp tramvaya doğru ivme kazandım. Yol boyunca tramvaydaki günümün nasıl geçeceğini düşünüyordum. Her adımda heyecanım biraz daha artıyor kalbim adeta bir kuş gibi çırpınıyordu. Hızlı hızlı yürümeye devam ettim. Durak artık karşımdaydı. Turnikelere yaklaşırken mutluluğum git gide artıyordu. Samkartımı çıkarttım ve okuttum. Sistem bana yeşil ışık yakmış, önümde hiçbir engel kalmamıştı. Yavaşça tramvay kapısının açılacağı bölgeye doğru yürüdüm. Tramvayın gelmesine 3dk vardı. Evet kırmızı beyaz aşkıma kavuşacaktım. Zaman aktı gitti. 3 dk ne de çabuk geçmişti. Tramvayım tüm heybetiyle göründü. Benim için geliyordu. Beni okula taşıyacak ve belkide yeni aşklara yelken açmamı sağlayacaktı. Tramvay durdu ve kapısı tam karşımda çift taraftan açıldı. Önce bir adım attım. Sonra bir adım daha. Oturacak yer yoktu. Zaten hiç olmamıştı. Olsun. Ben onu koltukları için sevmemiştim. Hemen kendime tutunacak bir dal buldum. Tutundum ve etrafımı gözlemlemeye başladım. Görüş mesafesindeki tüm karşı cinslerimle göz teması kurmam gerekiyordu ve kurdum. Fakat biri vardı ki bambaşkaydı. Kırmızı atkısı yeşil kazağı ve gri şişme kabanı ile.. Onu gördüğüm an bayılacak gibi oldum. Beni farketmesini nasıl sağlayabilirdim. Yavaşça yanına doğru ilerledim. Bir merhaba diyebilsem gerisi gelecekti. Merhaba diyebilmek bu kadar zor muydu? Tüm cesaretimi topladım. Yanına yanaştım. Gömleğimin üst düğmesini açtım. Fırsat bu fırsat aman kaçırma diye içimden mırıldanıyordum. Mırıldandım kaldım. Yine becerememiştim. Tüm hevesim kırılmış, tüm hücrelerime hüzün aşılanmıştı. Umutsuzluğun içine Görevli bir güneş gibi doğdu. Heybetlimin yoldaşı, renktaşı Görevliye binecektim. Benim için gelmişti. Beni okula taşıyacak ve belkide yeni aşklara yelken açmamı sağlayacaktı. Kapı açıldı ve insan seline karışıp kendimi görevlimin bünyesine saldım. Harika bir duyguydu. Okulun o dik yamacını nasılda tırmanıyordu görevlim. Ne de olsa heybetlimin asistanı, yoldaşı, yardımcısıydı. O virajlarda nasılda salınıyor sallıyordu. Derken görevlide bir kısmet bulamadım. Baktım ve baktığımla kaldım. Tramvay maceramı paylaştığım bu yazıma ortak olan herkese minnettarım. Minübüs Hikayemde görüşmek üzere. Hoşçakalın.
Bugün sitedeki itiraflara bakınca birbirini tarif eden kız-erkek sayısı yok denecek kadar az. Bunu bugün Samsun üzerindeki yoğun sis nedeniyle kesiş mesafesinin oldukça düşük olmasına bağlıyorum.
Rektör tatil vermek için nükleer savaşı bekliyo galiba burdan rusya ve abdye sesleniyorum başlatın şu savaşıda tatil versinler lan yeter.
Bugün hastanenin oraya para çekmek için indim,parayı çektikten sonra hastane durağının oraya oturdum kalabalıkta binmeyeyim diye.Neyse otururken yanıma 9 yaşında olan bir kız geldi annesiyle oturdular.Ben de öyle bakınıyordum sağa sola görevli bekliyorum.Yanıma oturan o kız omuzuma dokundu ve yanıma yanaştı.Biraz dışardan baklılınca zaten hasta olduğu anlaşılan kızdı.Ben de dedim iki muhabbet edeyim .Adını falan sordum yaşını sordum.bir yandan da annesi cevap veriyor kızının yerine tabi :) Sonra annesi ile de konusunca kızının rahatsız olduğunu biraz,epilepsi,siroz ve adını unuttuğum birçok hastalık saydı.Doğduğundan beri hastanelerle uğraştığını kızı için söyleyince biraz içim burkuldu. Üzüldüm tabi ama kıza da kanım kaynadı bir yandan da sohbet muhabbet etmeye çalıştık,bildiğin yakın dostmuşuz gibi kolunu omzuma attı muhabbet etmeye başladık.Annesi de tabi biraz mutlu oldu kızının böyle yüzünü güler şekilde görünce,bir yandan da içini döküyor bana falan.İnsan hastalığı yaşamayınca en fazla teselli edebiliyor düşüncesi ile Allah şifasını da verir elbet ablacım dua et ,Allahtan geliyor sonuçta dedim.Bak elden ayaktan düşmüyor sonuçta şükret diyerek öyle teselli ettim.Kızıyla da biraz daha sohbet ettikten sonra vedalaşarak ayrıldım ordan ,tabi arkamdan küçük kız da el salladı.Umarım iyi olursun küçük kız umarım :)
itiraf edeyim mezuniyet balosuna gitmek istemiyorum.Neden diyeceksiniz çünkü milletin nerdeyse hepsi ikili olarak gelecek ve ben tek gitmek istemem açıkcası.Hem içkiliymişte zaten mezun olacağız diye müslümanlığı da kaldırıp bir balo için ipe asmayız ,varsın yobaz desinler,asosyal desinler.Ama bu dünyanın bir de hesap günü var kardeşlerim.Dikkat edelim başımıza ne geliyorsa zaten o bir seferden bir şey olmazlardan geliyor rabbim doğru olan hak yolundan ayırmasın.Her daim karşımıza hayırlı insanlar çıkarsın.
Tramvayda, otobüste, sahilde, okulda ya da ne bileyim herhangi bir yerde herhangi bir zamanda karşımıza öyle kişiler çıkıyor ki, her birini tarif etmeye ömür yetmez... Bana gelince, yakışıklı değilim ama sempatik hiç değilim. Kimsenin beni tarif etmesini beklemedim (ancak bir deli geçti bisikletle derler sanırım) bir erkek olarak kızlara gelince... güvenmiyorum çoğuna, ne güzelliğine ne de başka bir özelliğine. Yürek gerek birini sevmek için. Ve bu da çoğu kimse de kalmadı artık, ne kadın da ne de erkekte. Bilmiyoruz sevmesini, sevilmesini. Ne demiş Turgut uyar ? "Bir türkü söyleyeyim. güzel olmasın, gerçek olsun" öyle bir şey işte. Bir kadın çıksın karşıma. güzel olmasın, gerçek olsun. En azından sevmesini bilmiyorsa Terketmesini bilir.
üniversitede tuvaletin deliğini tutturamayan insanlar var hatta tuvaletten 1-2 metre uzağa yapan var şimdi düşündümde bu insanlar hangi bölümleri okuyo acaba. Öğretmen olsalar yetiştirdikleri çocuk tinerci olur. İnşaat mühendisi olsalar binayı başkasının arazisine yaparlar. Bilgisayar mühendisi olsalar hesap makinesi ile program yazarlar. Tıp okusalar neşter yerine makasla keserler. Hemşire olsalar iğneyi önden sokup arkadan çıkarırlar. İlahiyat okusalar işid e katılırlar. Coğrafya okusalar dağa ova derler. Tarih okusalar türk tarihinin yunan tarihi yaparlar. Psikoloji okusalar millet aptal olur. Besyo felan okusalar ekmekle kas yaparlar ler lor lir lür lur insanlar değişikler. hepiniz öleceksiniz
Kadın Erkek Popüler