//Arşiv/

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 


Hristiyan veya Yahudiler benim bayramımda bayram yapıp, kurban kesmediği sürece ben de onların bayramını kutlamayacak, hindi kesmeyeceğim. Hoş onlar bayramımı kutlayıp kurban kesseler de ben yılbaşını kutlamayacağım ya her neyse. Onlar bana benzesinler, ben niye onlara benziyorum?
Umursamıyo gibi davranmaktan bıktım artık. Bi yerde bi söz okumuştum, 'savaşın ortasında komutansız kalmak gibidir babasız kalmak' diye. O kadar uzun zamandır komutanım olmadan savaşıyorum ki.. Yoruldum artık. Televizyonda bile babasına sarılan bi kız gördüğümde üzülmekten yoruldum. En iyi sırdaşım, en yakın arkadaşım, kahramanımdı o benim. Üniversiteyi kazandığımı bile göremedi. O gittikten sonra herşey çoook değişti. Ve ben onu çook özledim. Benimde kimseyle paylaşamadığım tek şey bu işte..
Ulan 21 sene be dile kolay 21 sene. Sana bakıyolar sana emek veriyolar. Ayağına diken batsa emin ol senden daha çok canları yanıyo. Kimler olduğunuzu anladınız heralde ailelerimiz. Sonra bi tane kız çıkıyo. Bi bakıyo sana bi kez gülüyo ve bütün aklın gidiyo. Ne kadar vefasız herifim lan ben. Günde iki saat onu görebilmek için 4 saat gidiş 4 saat geliş olmak üzere 8 saat yol gittim geldim 3 yıl. Annem babam mutfaktan su istese oflarım poflarım. Noldu şimdi yanımda mı peki ?? Tabiki cevabı biliyosunuz. Yanımda kalanlar yine ailem. Yok abi yok bu adam akıllandı. Yine bi kızı severim tabiki aşık olabilirim ama ailem bundan sonra tek baştacım olacak. Kulağıma küpe olsun.
Biraz Ankara ayazı, biraz Trabzon yağmuru, biraz Antalya sıcağı, biraz Çanakkale rüzgarı ve birazcıkta Uludağ karı. Al sana Samsun havası

cesur 6 4 77

Valla ne yalan söyleyeyim kaldığım dersten benimle aynı oranda çalışmayan arkadaşım şansa bala geçince sinir oluyorum yalandan yere tebrik ediyorum,kalınca mutlu oluyorum içimden oo iyi lan bu da kalmış diyor rahatlıyorum :D Böyle olan bir tek ben değildirim herhalde yanılıyor muyum?
Geçenlerde fakülteden e1 e bindim gidiyorum korfezde sanırım 60 yaslarında iki yaşlı teyze bindi bayada sosyetikler belli aralarindaki diyalog: 1. Sahıs. Nereye gitsek 2.sahıs. Bilmem kanka kafamıza göre.

süd 7 2 77

Bugün kafamın içindeki tüm sesleri birkaç saniyeliğine susturdum. Birkaç saniye için dersleri ve özel hayatımdaki sıkıntıları düşünmedim ve kendime bir soru sordum : 'Şu anda ölsem öbür dünyada bana cenneti kazandıracak neler yaptım şimdiye kadar?' . Az kalsın ağlayacaktım..
Çalışmadan girdiğim sınavın rahatlığını hiç birşeye değişmem :) :) :)
Arkadaşlar rica ediyorum insanları yürüyüşü,görünüşü,ses tonu yüzünden yargılamayın.Sınıfımızda bir çocuk var erkek fakat ses tınısı fazlasıyla ince,çocuk derste her konustuğunda arkadan gülme sesleri geliyor veya geçen gün kızın biri bir çocuğa gidip boş mu oturabilir miyim dedi çocukta dolu oturamazsın dedi 2 dakika sonra gayet hoş başka bir kız geldi yanın boş mu? dedi çocuğu görmeniz lazım kız yanına otursun diye amuda kalkacak neredeyse.Yada fakültenin bahçesinde yürürken o kız çok kısa o çok uzun o çok zayıf o çok şişman o çok siyah tenli o çok beyaz tenli tarzında şeyler duyar oldum sanki pazarda mal seçiyor gibi o ne öyle? Bi gün biri de çıkıp o çok nefes alıyor diyecek diye korkar oldum.Yahu sen mükemmel misin ki başkasını eleştiriyorsun? Üniversiteye gelebildiğinize göre zekanızda bir problem olduğunu düşünmüyorum fakat karakter ve kişiliğiniz konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim arkadaşlar.Ne yapalım Allahta sizi böyle cezalandırıyor demek ki..
omü sevgili hocaları... sizin evlatlarınız inşallah biz öğretmenlerin eline düşer, o zaman biz bugünlerin hesabını sormasını biliriz...yazık, günah..
Kadın Erkek Popüler