//Arşiv/

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 


Çalışmadan girdiğim sınavın rahatlığını hiç birşeye değişmem :) :) :)
omü sevgili hocaları... sizin evlatlarınız inşallah biz öğretmenlerin eline düşer, o zaman biz bugünlerin hesabını sormasını biliriz...yazık, günah..
Bu üniversiteden mezun olan biri olarak size bir kaç tavsiye vereyim.Şimdi kardeşlerim üniversitede hangi kıza giderseniz gidin hepsi ciddi ilişki ister,ama aslında hemen hemen hepsi takılmak ister.O ciddi ilişki isteyen kıza dekolteni kapat,eteğini uzat dediğinizde"ben kıyafetime karışılmasını istemiyorum"diyecektir.İnsan kocası olacak adam için bir karış dahi mi uzatmaz.Bana şu halimle sevgilim aşkım şort giyme dese giymem mesela.Herkesin içinde denize girme dese de girmem.Sevgi fedakarlık ister.Genelde üniversiteli kızlar bu fedekarlığı sabah 7 de kalkıp "günaydım aşkım :))" yazmak olarak algılar.Cinsellik vurgusundan dolayı her zaman erkekler böyle gösterilir ama değil.Düzgün,efendi bir kızı yoldan çıkarmaya çalışan kaç tane erkek gördünüz?.Görürseniz de o adam değildir zaten.Genelde aradığı izlenimi verenlerle uğraşır erkekler.İşte bu yüzden insanların size nasıl baktığı önemlidir.Başkasının söylediği beni ilgilendirmez demek saçmalamaktır.Ha bunları size üniversitede sap sap gezin diye söylemiyorum,kendinizi çok bağlamayın sonra genç yaşta üzülüp büzülüp zamanınızı harcamayın diye, belki okuyanların bazısı değişir diye söylüyorum.Erkek çabuk sever,çabuk bağlanır.Ama kızlar için durum farklı geç bağlanır geç unutur.Erken ayrılıkların nedeni bu.Neyse,özet olarak 1 ve 2 lerde ciddi ilişki arayacak kız zor bulunur,3 te biraz 4 te de hemen hemen hepsi ciddi ister.Üniversite okumuş, geçmişi belli,iyi huylu olan kız bulabilirseniz çok güzel.Bulamazsanız artık iş annenizin bulacağı helal süt emmiş kıza kalıyor.Sevgiler,sayılar.
2 anne arasında geçen sohbete şahit oldum ikisinin de bebekleri engelli. birinin bacakları gelişmiyor diğeri ise tüm vücudunu hareket ettiremiyor. hareket ettiremeyen bebeğin annesi diyor ki keşke benim bebeğim elini oynatabilse, elini tuttuğumda elimi sıkabilse.. ne kadar şükretsek az. Allah yardımcıları olsun.. : \
Bugün bi çocuk yanıma gelip "Ölen kardeşime çok benziyorsun sana sarılabilirmiyim" dedi. Ben şaşırdım kaldım ve birden sarıldı bana. Öyle bi sarıldı ki kendimi çok tuhaf hissettim. Ne dediğini tam anlayamadigimi  söyledim ve çocuğun gözleri dolmaya başlayınca başını öne eğdi.  İlk defa bir erkeğin bu kadar duygusal olabileceğini gördüm.. Depremde kız kardeşini kaybettigini söyledi ve o an tüylerim diken diken oldu. Bende küçükken hep büyük bir abim olsun isterdim.. küçüklük işte...İlk defa yabancı birisine bu kadar yakın hissettim kendimi. Sanki hep abim varmış gibi. Çocuk utanınca hemen kaçtı. O şokla durduğum yerde dondum kaldım. Umarim ilk ve son karşılaşmamız olmaz. Tek çocuk olarak kardeşliğin bambaşka bir şey olduğunu şimdi anlıyorum...

Chiko 26 15 75

Son zamanlarda yazılanlara bakıyorum da çoğu arkadaş giyim tarzı üzerine yazıyor. Sonra bir de yorumlara bakıyorum bayan arkadaşlar açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılıyorlar. Anlamadığım konu şu. Neden ayrılıyorlar? Kapalı bayanları Aşere-i Mübeşşere'denmiş gibi algılamaya ne gerek var? Aynı zamanda başı açık arkadaşlarımızı da münafıkmış gibi algılamaya gerek yok. Sonuçta kapalı arkadaşların da nefsi var hepimizin olduğu gibi. Tamam başını kapatmış verilen bir emri yerine getirmiş ama diğer konularda nefsini hala yenememiş demek ki. Bunu yargılamak bize mi düşer? Biri çıkıp da "Bayanlar giyimine önem versin." başlıklı bir yazı yazdığı zaman gelen yorumlar hemen "Kapalılar da dar giymesin." gibisinden oluyor. Sanki hepimiz bütün yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz da gelip burada insanları yargılıyoruz.
Merhaba arkadaşlar. Omüde kimono giyen oluyo mu acaba ya da Samsun'da? Japonya'dan geliyorum da valizimi ona göre hazırlayacağım :))) Bi de annem Rus babam Japon ananem Ukraynalı babannem Fin dolayısıyla çok saçma bi tipim var herkes bana bakacak
Bu yil 3. senem ve hala aradigim insani bulamadim sorun bende mi bilmiyorum. Hep son ayni. Bi kizla tanis, bulus, biseyler yap, gez, eglen ama bu kadar biseyler eksik. Yani isin aşk tarafi. Sinemaya degil kucuk bi sepette beraber hazirladigimiz seylerle piknige gitmek mesela, benim yatagimda beraber yatmak degil gece sahilde basi omuzumda sessizligi dinlemek mesela, cool takilip gosteris yapmaktansa gerektigi yerde gerektigi gibi davranmak mesela, birbirimizden birseyler koparmak yerine biseyler paylasmak mesela.. Arkadaslar anlayin artik kendimiz olmadigimiz surece mutluda olamayiz , gittikce herkeslesiyoruz sevmeyi sevilmeyi unutuyoruz. Kendimizi unutuyoruz aslinda, baskalarinin gorusleriyle yonlendiriyoruz hayatimizi bu boyle. Seven sevdigini soylesin abi , yalan dolan olmasin artik en azindan benim gibi dusunenlerin olduguna eminim bu bile tatmin edici bi durum..
kurupelit kampüsündeki beyaz honda civicli besyocu ; sende ki bu egoyu napcaz, burnun düşse eğilip almazsın cimri ve de bencilsin, bi kasılmalar falan filan sanki sen s*çmıyosun vay arkadaş!

dsbm 2 8 74

Ve birkez daha yazıyorum bu beyaz satırları kaplayacak olan, anlamsız ama bir o kadar da değerli sözlerimi. Bunca sorun, bunca dert, bunca acının arasından sizi çekip kurtacak olan nedir diye soruyorum. Bir sevgiliniz olduğunda herşey daha mı güzel olacak sanıyorsunuz. Bütün dertleri görmezden mi geleceksiniz. Tartının bi tarafı yerden kalkmazken bir acı daha mı ekleyeceksiniz Oturun. Düşünün ve ağlayın bu halinize. Sahte bir aydınlık istediğinizi görün gerçek bir karanlığı benimsemek yerine. Paslı bir sokak lambası mı aydınlatacak kalbinin ışık girmemiş zindanlarını? Ve birkez daha ütopyamı yansıtıyorum bu acı ve ızdırap görmüş insanlara. Birkez daha b*ka bu kadar batmışken nasıl da hala bunlarla uğraşabiliyorsunuz diyorum. Cümlelerim, bazılarınızın anlayabileceğinin çok daha ötesinde ki şeyleri anlatıyor bu zamanlar.
Kadın Erkek Popüler