//Arşiv/

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 


Sinan Akçıl'ın üniversitemizde konser verecek olmasında emeği geçen herkesin ağzına çomak sokayım.
Direk konuya giriyorum:) Bi gece dolmuş şoförüne para uzatırken, bozukluk vereyim dedim ve cebimde bozukluklarin arasında bitanede1euro vardi, neyse parayı tam vereyim diye ayarladım felan yanlışlıkla adama o 1euro yu 50krs sanıp verdim, adamda farketmedi, ben bunu dolmuştan indikten sonra farkettim, tüh müh derken 1euro gitti.neyse aradan bir iki gün geçti, farklı bi dolmuş ve farkli bi adam olduğuna eminim, tekrar gece dolmuşa bindim ve bitek ben varım, 5 lira uzattım para üstünu alırken ne göreyim dersiniz, 1euro:) ben hiç bozuntuya vermeden parayı aldım, meğer adam 50krs sanıp vermiş. Ne kadar tesadüf dimi :) bir o kadarda ilginç..şuan o 1euro yu sırf bu anıdan dolayı saklıyorum :)
Yıl 1999 ilkokul 1. sınıfa gidiyorum sınıfın iki tane cici annesi vardı güya sınıfla ilgilenmek amaçlari. hergün süslenip puslenip geliyorlar öğrencilerin üstünu başını kontrol ediyorlar saçlarını tırnaklarını filan. Bigun beslenme çantamı gördüler eski yipranmiş bu kimin diye sordular benim dedim yenisini al bununla gelme okula dediler üzüldüm tabi egdim başımı tamam dedim eve gidip anneme söyledim tamam kızım alırız dedi ama evde bi babam çalışıyor dört cocuk okuyor ev kira ve o beslenme çantasini benden önce ablam abim kullanmış temiz fakat eski. Herneyse hemen alamadık tabi mecburen onunla okula gitmeye devam ettim Sözde cici annelerimiz taktılar o çantaya hergün söylüyorlar hâlâ almadınmi diye hergün mecburen erteliyorum yarın alcam yarın alcam diye aradan baya zaman geçti annem bigun para verdi git ablanla al beslenme cantani diye nasıl mutlu oldum anlatamam hemen gittik pembe bitane beğendim aldım ertesi gün gururla gidiyorum okula hemen gittim gösterdim cici anneye -bak aldım dedim - sonunda der gibi baktı bana. Şuan bunu yazarken bile boğazım düğümlendi gözlerim doldu kucucuk çocuğa yaptıkları psikolojik baskı çok acı gerçekten insan bi düşünür var mı yok mu acaba diye şimdi büyüdüm bikac seneye mühendis olacağım inşallah ve elimden geldiğince öğrencilere yardım edeceğim. Siz siz olun insanları eski giyiniyor aman yipranmiş şeyler kullanıyor deyip yargılamayin zira aradan 15 yıl geçse de onların gözyaşı akitmasina sebep olursunuz ve Allah her gözyaşınin hesabını emin olun sorar.

Kimera 10 194 194

Like sayısıyla dislike sayısı eşit olduğunda eşitliği bozmaktan garip bi haz alıyorum :)
Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu'nun insancıklarına sesleniyorum:
1-Dışkı denen şey tuvaletin deliğine yapılır, ayak koyma yerine değil. Tuvaletten ayrılmadan önce sifon çekilir, gerekirse tasa su doldurulur, bir daha temizlenir veya fırça kullanılır. Her gün temizlenen tuvalet temiz bir şekilde bırakılır. Bunları ana sınıfında öğretiyorlar genelde, ben yine de bir hatırlatayım dedim.
2- a. Lavabolar temiz kullanılmalıdır. Hayvan gibi sümkürüp sümkürüp defolup gidilmemelidir. Aksi halde çok pis küfredilir. Lavaboyu sudan geçirmek bu kadar zor olmamalı.
b.Tıraş olmak için alt kat kullanılıyor.
c. Lavaboda ayak yıkanmamalıdır. 3 metre ötende banyo var. Abdest alacaksan alt kata inmen gerek. Ayrıca o pis lavaboda abdest almanın mantığı nedir?
d. Kusacak arkadaşlar lavaboyu değil tuvaleti tercih etmelidir. Kusmukla tıkanmış lavabo görmek psikoloji bozar.
e. Çaydanlık çay posası çöpe döküldükten sonra temizlenirse lavabo tıkanmaz.
3- a. Kantin masaları temizleniyor diye her yediğinizin kabuğunu masada bırakmak veya yere atmak terbiyesizliktir. Saatlerce halı sahada maç yapabilen bünyelerin çöp tenekesine uzanamaması şaşırtıcıdır.
b. Kantin sandalyesinin birine oturup diğerine de çıplak ayağını koyan insanlar, iğrençsiniz. Kimse sizin kıllı ayağınızı görmek ya da o ayağın değdiği sandalyeye oturmak zorunda değildir.
c. Sıra kültürü bir an önce kazanılmalıdır. Şark kurnazlığı yapılmamalıdır. Sonuçta biz de şarklıyız ama eğitilmiş olanlardan. ''Ben sadece tost ve çay alacağım.'' gibi bir bahane öne sürülmemelidir, zira biz de tost ve çay alıyoruz. Kantini alacak değiliz ya? O sıraya gireceksin.
4- İnternet kafede oyun oynayanlar böğürmemelidir. Siz lol atarken yan masada şiir dinlenebileceğini hesaba katmalısınız. Orası babanızın mekanı değildir.
5- a. Çalışma odalarında sohbet edilmemelidir. Konuşmak isteyen dışarı çıkabilir. Her insanda iki ayak mevcuttur.
b. Masaya laptop koyup defolup gidilmemelidir. O prizler ortak kullanımdadır.
c. Konuşmak yasak diye fısır fısır konuşmak hiçbir yarar sağlamaz. Zira o daha bir rahatsız eder.
Yazdığım temel kurallar insan ve hayvan arasındaki ince çizgiyi belirler. Önce bunları öğrenin, sonra finallere çalışırsınız.

Chiko 20 23 189

Bazen o kadar hayret ediyorum ki çoğunuza... Kardeşim sitenin adı ne? Omudedikodu dediğin eğlence portalı ama sizde zerre kadar eğlence anlayışı yok. Ulan 2 parti yaptık demediğinizi bırakmadınız kampüs röportajı yaptık bu sefer de insanlara hakaret ettiniz. Hadi bizi ve emeklerimizi geçtim bari yardımcı olan arkadaşlara saygı duyun. Kamerayı gördüğü an kaçacak delik arayan tipler cesaret gösterip biraz da işi makaraya vuran insanlara nasıl tepki gösterirsiniz anlamış değilim. Nasıl cevaplar bekliyordunuz? Mantık niye arıyorsunuz? Ya da o insanlara vize haftasi dendiğinde akıllarına gerçekten de Amerika'ya gitmek veya çift lavaş çiğköfte mi geliyor sanıyorsunuz? Ya muhabir kız? Var mi aranızda bir sonraki röportaja muhabir olabilecek biri? Yok tabi nerde o cesaret... Sırf kar amacı olmasın diye 10 tlye parti yapıyoruz 10 liralık parti diyosunuz. Yanlış anlayın veya anlamayın ama çoğunuzdan kat kat daha fazla gezdim gördüm ve çoğunuzdan daha çok param var ama sizin gibi ota b*ka burun kıvırmıyorum. Beğenmiyorsaniz takip etmeyin siteyi kardeşim. Eleştiriye elbet açığız ama sacmalamaya da karşıyız. Ama yok çoğunuzun amacı kovalamak olduğu için pek aldırış etmezsiniz siz yolunuzda devam edersiniz. Tekrar ediyorum, bugüne kadar yaptığımız her etkinliğe katılan, her zaman yanımızda olan, yardım eden, emeği geçen herkese kat kat teşekkürler. Selametle...

jack 0 7 188

Bugün tramvaydayken konuşma engelli bir çift beraber gülüp bakışıyorlardı ve ben bundan daha sesli bir aşk görmedim...
İnsanlar 5 kuruşun peşine düşer olmuş. Geçen ağrı kesici almaya eczaneye gittim cüzdanı evde bıraktım iki lira aldım aşağı eczaneye indim ilacı aldım tam çıkacağım sokakları süpüren bi abi girdi. Bebeği hastaymıs doktor kesin ilacı al demiş. Maaşı yatmamış yada yetmemiş parası yok. 5 liralık ilaç yalvariyor eczaciya hergün burayı ben süpüruyorum yarın veririm parasını diye. Adam ağlayacak ama ben daha kötüyüm soka girdim agladım aglayacağım. Eczacı tersledi adamı burası veresiyeyle donmez diye. Telefonu birakiyim dedim eczaciya telefon sende kalsin parayi ben sana getirecegim ver abiye ilaci. Bebek icin ya bebek. Ben boyle diyince eczanenin arka tarafindan bi kadın cikti al ilacı yarin getir parayi dedi abiye. Sen o 5 liranin pesine dustun ama o abi yalnız kalmayacak bizim gibiler oldukça. Abi ilaci aldi parasi da ödendi. Ne hale geldigimize bi bakin. Sizcede sınırı aşmadık mı deger mi boyle kucuk seyler icin insanlari kucuk dusurmeye.
Hoca diyoki 50 alsan geçersin lan 50 alsam geçiceğimi bende biliyom sormuyo ki 50 alabiliyon mu diye
Ya abi beni mi bulur hep. "Tramvay Delisi" rezil etti beni herkese. Bu akşam meydan durağından tramvaya bindim. Ayakta gidiyorum her zamanki gibi. Yanıma, telefonu kulağı yerine yanağına tutup konuşuyomuş gibi yapan akli dengesi yerinde olmayan bi kadın geldi. Enteresan hareketlerle dibime kadar girdi :D Karşımda oturan iki kız da bana bakıp gülüyolar tabi. Kadın yıldırım nikayı yapıcaz demeye başlayınca ben iyice tırsmaya başladım :D Millet bana bakıp gülüyo neyse ki sonra boş bi koltuğa oturdu. Bi daha aynı tramvaya binersek direk inicem tamam deli dolu birini arıyorum ama bu kadar da değil :D
Kadın Erkek Popüler