//Arşiv/

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 


elt 10 3 169

Gecenlerde yan apartmandaki erkek ogrencilerin iki tanesiyle bimde karsilastim aralarindaki diyalog su : Haci sen doydun mu ya ben doymadim. -Tabi oglum pilavi ekmekle yedim o kadar. Sonra kendimizi dusundum hergun pastalar borekler... Asansorde karsi komsumuzla karsilastim durumu anlattim. Neyse aksam kapi calindi karsi komsumuz "Gel sunlari tasimima yardim et de erkek ogrencilere verip gelelim " dedi. O an oyle mutlu oldum ki anlatamam rahatladim nedense. Biz gittikden sonra adamlar bir sevinc cigliklari atiyor bir tanesi " Oglum yemek lan yemek hem de anne yemegi " diye bagiriyordu. Burda anlatmak istedigim herkes bir annenin evladi, hepimizin bazen ufak bir yardima insanliga ihtiyacimiz olabilir !

onizuka 0 7 169

Omü'ye bitane büyük led tv lazım burda yazılan yada kampüste olan ilginç komik vs. olayları haber şeklinde yayınlansa baya degişik bişey olurdu :D gece gece nerden aklıma geldiyse :D

dr.r 21 8 168

carrefour'dan kahve ve cips almaya giderken az önce pelitköydeki parkta bir geyik yavrusu gördüm. çitlerin arkasındaydı. peşimden geldi. carrefour'dan kahve ve cips aldıktan sonra yandaki fırından da taze sıcak ekmek aldım. geri dönerken koparıp koparıp şirin geyik yavrusuna verdim. yarım ekmek yedi doydu. sonra peşimden iki tane kedi geldi, onları da doyurdum pek yemeseler de. eve geldim ve kalan ekmeğin arasına peynir koyup yedim. ben de doydum sayılır.
İşte bazı üniversite bahar şenliklerinin programları:

Maltepe Üniversitesi Bahar Şenliği;
1 Mayıs Salı – Volkan Konak
4 Mayıs Cuma – Sıla
9 Mayıs Çarşamba – Murat Boz

Sakarya Üniversitesi Bahar Şenliği Konser Programı:
2 Mayıs Çarşamba – Redd
8 Mayıs Salı – Gökçe
10 Mayıs Perşembe – Kurban
11 Mayıs Cuma - Aslı

Sakarya Üniversitesi Bahar Şenliği Konser Programı:
2 Mayıs - Yüksek Sadakat
3 Mayıs - Cüneyt Ergin / Gökçe
4 Mayıs - Yalın

Hacettepe Üniversitesi Bahar Şenliği Programı:
7 Mayıs Pazartesi - Gökçe / Grup 84
8 Mayıs Salı - Luxus / Ezginin Günlüğü
9 Mayıs Çarşamba Ozan Doğulu / Duman
10 Mayıs Perşembe - Ferhat Göçer

İstanbul Teknik Üniversitesi Bahar Şenliği:
7 Mayıs - Murat Boz / DJ Suat A.
8 Mayıs - Duman / Model
9 Mayıs - Halil Sezai / Gökçe
10 Mayıs - Athena
11 Mayıs - Hadise

Dokuz Eylül Üniversitesi Bahar Şenliği Konser Programı:
7 Mayıs - İskender Paydaş
8 Mayıs - Murat Boz
9 Mayıs - Şebnem Ferah
10 Mayıs - Grup 84
11 Mayıs - Feridun Düzağaç

Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliği:
7 Mayıs - Model
10 Mayıs - Gökçe
11 Mayıs - Şebnem Ferah

Malatya İnönü Üniversitesi Bahar Şenliği Konser Programı:
8 Mayıs - 20.30 - Kubat
9 Mayıs - 20.30 - Hande Yener
10 Mayıs - 20.30 - Pilli Bebek
11 Mayıs - 20.30 - Ozan Doğulu / 21.30 - Duman

OMÜ Mayıs Şenlikleri:
Halay - Oğuzhan - Halay - İvana - Halay. Flash TV İçerikleri OMÜ'de. Azıcık örnek ol OMÜ yönetimi ayıptır.
Elbette yalan diyenler çıkacaktır,olsun. Lise son sınıfta gördüğüm bir rüya ile hayatımın nasıl değiştiğini anlatacağım Ben lise dönemim boyunca hep siyasi ve dini otoriteye karşı olan biriydim. Allah korkusu bulunmazdı içimde hatta dini değerler ile alay ederdim.Ğailem ise dindardır babam dedem sık sık benim düdelmem dua ederdi fakat asla ibadete zorlamazlardı. Din kültürü öğretmenim aileme sınavlarda alaylı cevap verdiğimi anlattığında bile kızmadılar. Anneannem vefat etmişti o sene onu çok özlüyordum ama bir kere bile ardından Dua etmişliğim yoktu. İnanın bunu yazarken bile kendime o kadar kızıyorum ki. Ne olduysa bi pazartesi günü oldu pazartesi olduğunu hatırlıyorum çünkü sadede o gün dersaneye gitmiyordum o hafta İzmit'e abimin yanına gidecekti annemler evde tek kalacaktım yani içerim kız atarım diye planlıyordum. Nasıl anlatsam içme planları yaparken üzerime bir ağırlık çöktü uyumuşum. Askeri bir kamp gibi bir yerdeydim . Siyah bir köpek gördüm dışarıda kapıyı açar açmaz köpek bana saldırmak üzere koştu dişlerinde kan vardı hemen kapıyı kapattım rüya bu ya anneannem dedem ve dayım da benle birlikte kalıyorlarmış orada. Köpeğe baktım camdan eve girecek delik arıyordu hemen tüm pencereleri kapattım. Erdem dayıma anneannemi çağırmasını söyledim bu arada dayım küçükken havale geçirdiği için zihinsel olarak beş yaşındaki bir çocuk gibidir üst kata koştum dedemi indirmeye dedem " Razk, rızk" o tip şeyler dedi inanın hatırlamıyorum neyden bahsettiğini hemen anneanneme bakmak için tekrar aşağı indim kapı açıktı dayım kapının önünde öylece dışarı bakıyordu bağırıp kızacaktım - evet engelli dayıma kötü davrandığım oluyordu- İleri bir kaya vardı oraya bakıyordu bu neye bakıyor diye düşünerek ben de baktım o görüntü bir fotoğraf halinde hala zihnimde anneannem kayanın üzerinde namaz kılıyor o siyah korkunç köpek ise arkasında yere uzanmış sakince yatıyordu. aldığım içkileri içmedim namaza başladım eskiden her şeye isyan ederdim parasızlığa şuna buna her şeye şimdi gayet mutlu ve huzurlu bir insanım ve en önemlisi ailem olsun diğer insanlar olsun artık sözlerime itibar ediyorlar
Arkadaşım diyor ki ben aylık 1.300 TL harcıyorum,sonrada diyor ki bazıları var ailesini düşünmeden hunharca para harcıyor bide bilse bizim halimizi ben onun bir aylık parasıyla altı buçuk ay geçindiğimi.bide bilmeden konuşuyor.yurt parası okul haçlığı için inşaatlarda çalışıyoruz okula uykulu gidiyoruz hem işi hem okulu beraber götürüyoruz Allah yardımcımız olsun.

Admin 8 0 162

söze nerden başlayacağımı bilemiyorum. 2 gün önce teyzem rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. tehlikeli bir hastalığa (sars/mers) yakalanmış olma ihtimalinden bahsediyordu bizimkiler. yoğun bakıma aldıklarını söylediler sonra. akşama doğru babam aradı ve titreyen bir ses tonuyla "oğlum atla gel" dedi. daha fazlasını duymamak için telefonu babamın suratına kapattım. çünkü anne yarımın, üzerimde hayli emeği olan o hayat dolu kadının ölüm haberini duymak istemiyordum. lakin dayanamayıp tekrar aradım. babam teyzemin ölmediğini ancak durumunun da iyiye gitmediğine dair az da olsa umut verici cümleler kurdu. an itibariyle otobüsle mersin'e gidiyorum yanında olabilmek için ve bir yandan da dualar ediyorum durumu düzelsin diye. belki de kalan tek dersimin çarşamba günü yapılacak bütünleme sınavına yetişemeyip okulu bir dönem daha uzatacağım. varsın uzasın, yeterki rabbim o kadını iki küçük çocuğuna bağışlasın. duanın gücüne inanan birisi olarak sizlerden dua bekliyorum arkadaşlar. kalın sağlıcakla.
OMÜ nöbetçi okul mu?
Bugun 16 saatlerinde yanına belediye işçisi oturdugunda burnunu tutarak kalkan kız. O insan senin pisligini temizledigi için öyle kokuyo. Tiksinmesi gereken biri varsa sensin. Çünkü o iğrenç koku senden geliyodu !!

ey gidi 1 1 159

İki dakikaya kadar çok mutsuzdum taki kardeşimin gizli gizli "Seni çok seviyorum, nolur üzülme. Eğer istersen sana su getiriiim abi." yazıp kapının altından odama yolladığı notu görene kadar... ulan 22 yaşında adamım ben be lavaboya kaçtım kimseye görünmeden ağlamak için :/ Diyeceğim o ki ailenizin kıymetini bilin bir insanın hatasını da mutluluğunu da birden fazla kişinin yaşadığı tek yer aile..
Kadın Erkek Popüler