Haberler

SAMULAŞ'tan Öğrencilere Müjde!

Tramvay ücretlerinin yeniden düzenlenmesi hususunda OMÜ Öğrenci Konseyi Çalışma Grubu ile Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. yetkilileri SAMULAŞ genel müdürlüğünde bir araya geldi.

Daha önce Öğrenci Konseyi SAMULAŞ'tan Üniversite istasyonundan Belediye Evleri istasyonuna kadar 1,65 TL’ ye seyahat etmek istedikleri yönünde talepte bulunmuş ve konu SAMULAŞ Yönetim Kurulu toplantısında gündeme alınmıştı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve SAMULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz toplantıda konu ile ilgili ’Öğrencilerimizin her konuda yanında olarak eğitime her zaman destek vermeliyiz. Öğrencilerimizden gelen bu talebi bir kampanya haline dönüştürek tüm hatta geçerli olacak ve 1,50 TL’ye denk gelecek şekilde çeşitli promosyon uygulamalarının düzenlenmesini sağlamalıyız.” diyerek konu ile ilgili çalışma talimatını SAMULAŞ idari kadrosuna vermişti.

Yürütülen çalışma ve konsey ile yapılan toplantılar sonucunda, 20 biniş 30 TL, 50 biniş 75 TL olacak şekilde iki tür kampanya yapılarak sadece Raylı Sistem İstasyonlarında geçerli olacak şekilde kampanyanın devreye alınması için fikir birliğine varıldı. Yeni promosyon kampanyası kasım ayından itibaren başlayacak ve İstasyonlarda bulunan Samkart Yükleme ve Satış Cihazlarından sadece Eğitim Samkartlara yüklenebilecek.