ikizler
ikizler
hɑkkındɑ zerre kɑdɑr bilgi sɑhibi olmɑdığın bir şeye itirɑz etmek, cehɑletin ve ɑhmɑklığın en üst seviyesinde olmɑyı gerektirir demış wayne dyer ama adam üniversiteye gelmiş hala mahalledeki dedikoducu teyze kıvamında, kimileri ise beynini belinin altından kafasına çıkaramamış adam hala bir konu hakkında mahalle kahvesinde ki 60 yasında herşeyi televizyondan izleyip yorumlayan amca gibi kimilerinin başkalarına zerre saygısı yok başka görüş duydu mu deliriyor kimisi daha neyi savunduğunu bilmiyor canımı çok sıktı böyleleri lütfen biraz okuyun ve gezin üniversiteye gelmişsiniz bari bi işe yarasın

Cevaplar

trollcuk
trollcuk
'kahvesindeki' ve 'her şeyi' 😉
pikapikacu
pikapikacu
nasıl istersen öyle yaşa , fakat bil ki,birgün mutlaka öleceksin. kimi seversen sev ama unutma ki birgün ayrılacaksin . dilediğin gibi davran lakin şu da herzaman hatrinda olsun ki ,her yaptığının karşılığını mutlaka göreceksin (taberani)

ölümlü dünyada ölümü unutarak yaşiyoruz ne kadar mantıklı ne kadar akıl kârı bilmiyorum. ölümü unutmadığın ,ona göre yaşadığın günlerin olsun ,mutlu günler😊 (geç kaldım bugun otobuse yetisme çabasindaydim otobuste yazabilme firsati buldum daha yeni bugünku geçikme icin özür dilerim 🙈)
ikizler
ikizler
tanımak istiyordu onu. uzaktan da olsa ruhunu özlediği kişiyi merak ediyordu. gülerken nasıl gülüyordu mesela. gözleri mi kısılırdı yoksa yanakları mı kızarırdı. üzüldüğünde ne yapardı? yalnız kalıp kabuğuna mı çekilir yoksa dostu ile bir sahilde beraber mi ağlardı. saçını salmayı mı severdi yoksa topuz yapmayı mı. ve daha birçok şeyi merak ediyordu. ama bunlara nasıl cevap bulacağını bilemiyordu. bunları bilse ne olurdu? onu hayatının bir parçası yapabilirdi. niye olmazdı ki. kendi gibi bir deli ile dünya hayatına devam etmek. hiç fena bir fikir olarak gözükmüyordu gözüne... (İçimdekiler)

ben de sabahtan beri mutluluğum gelmedi diye mutsuzdum. dedim akşama kadar gelmezse ben akşam mutluluğu ile gideyim @pikapikacu ya. ama gelince musmutlu oldum 😊. yetişmişsin ya. hayırlı yolculuklar. sungurlu'da benim yerime de çay iç. ölüm en büyük hedefimiz. aklımızdan nasıl çıksın ki. mutlu bir ölümümüz olur inşallah. samsun'a tekrardan hoşgeldiniz hanımefendi :)
pikapikacu
pikapikacu
o da merak etmiyor mu sanıyorsun bayim belkide daha fazla merak ediyor senden. mesela nasıl bakıyor gözleri , utaniyor mu bakarken ,tanıssalar güzel günleri olmaz mi mesela birlikte gülüp, birlikte dertleşemezler mi ? bence güzel olabilir bayım ,tanışsalar mutlu günleri ,özlem ,sevgi dolu günleri olmaz mi ?o kizin şalını düzeltse mesela rüzgar alıp götürdükçe , kitap okusa ona o kizda bayim nefessiz dinlese hiç bitmesin istese ,gözlerine bakmaya utansa ,yürüyüşler yapsalar güzel olmaz mi bayim ? onlarin birbierine katcakları çok şey var bayim. (ben teşekkür ederim beni bu kadar mutlu ettiğin için 😊hep mutlu ol )
ikizler
ikizler
bundan en ufak şüphesi yoktu. bir arada olduktan sonra en sıradan olaylar bile derin bir mana kazanmazmıydı. bakmak ile görmek arasındaki farka mutluluğum dediği ile varmaktan bahsediyordu. çünkü biliyordu ki o bunu anlayabilir.ama bir noktada takılıp kalıyordu. hayatını verdiği ve uğruna birçok şeyini feda ettiği davasını, mutluluğu anlayamazsa. bir gün "cennetimin bir kapısı sensin bir kapısı davam ve ben bu kapıdan mutluluğum diyeceğim ile girip rabbime varmak istiyorum dediğinde acaba o ne der sorusu kafasına takılıyordu. ya mutluluğundan, içi kan ağlayarak vazgeçmek zorunda kalırsa. o zaman... bu ihtimal aklını kurcalıyordu. bu soruyu içinden silebilse mutluluğu ile musmutlu olmaya hazırdı zaten o. @pikapikacu