ikizler
ikizler
tatile gelince farkettim ki buradaki insanlar bir değişmiş yabancılaşmış gibi.eskiden saatlerce muhabbet ettiğimiz adamla şimdiki muhabbetimiz iki dakikayı geçemiyor.gözden ırak olan gönülden de ırak olur sözü doğru herhalde ama bazı dostlar hiç eskimemiş gibi hala aynılar. onlar beni mutlu ediyor.samsunu bu kadar özleyeceğimi hiç tahmin etmezdim ve itiraf etmeliyim ki samsuna dönmek için can atıyorum

Cevaplar

pikapikacu
pikapikacu
en çok kabul edilen dua,birbirinden uzak kişilerin birbirine ettiği duadır. (müslim/tirmizi)
ben seni mutlu etmeyi , her ne olursa olsun yaninda durmayi istiyorum bayim. rabbim bizi birbirimize hayirli eylesin dua edelim olur mu çok mutlu olalim herkes mutlu olsun hayirli mutlu sabahlar bayim 😊
ikizler
ikizler
mutluluk. İnsanoğluna bu kadar farklı şeyler hissettiren duyguyu 8 kelimeye sığdırmak biraz tuhaf değil mi? peki her insan bu duyguyu aynı şekilde mi yaşardı. buna cevap vermekte biraz zorlanmıştı. klavyesini yanına koydu ve dışarıyı izlemeye başladı. şehre bir sağanak hakimdi. deniz grileşmiş, üstündeki koca gemiler bile hissizleşmişti. ağaçlar çıplak, renkler bile ruhsuzdu. kulaklığını taktı ve dışarı çıktı. ne soğuktu diye geçirdi içinden ama niye daha da soğumasını istiyordu. İçini soğutmaya yetmemişmiydi bu. kafası bunlarla meşgulken gözüne düşen yağmur damlaları gözündeki engelleri yıkamıştı sanki. ufak bir kız çocuğunu görmüştü. babasının elinden tutmuş ona heyecanlı heyecanlı bir şeyler anlatıyordu. ufacık boyuyla,altından saçları fışkıran kırmızı bir beresi, zürafa işli eldiveni, pembe renkli gocuğu ve yüzünde kocaman bir tebessümü ile bu ruhsuzluğa bürünmüş şehrin ortasında adeta baharı müjdeleyen, yeni çiçek açmış bir kayısı ağıcı gibi tüm insanlığa güzel günlerin yakın olduğunu müjdeliyordu. İşte o zaman tüm bu kasvet ona bambaşka gelmeye başlamıştı. İçi bir huzurla doldu. kahvesinden bir yudum daha aldı ve gelecek baharın hayallerine daldı... (İçimdekiler)

dua müminin en güçlü silahıdır @pikapikacu . doğru yücelikten doğru şekilde istendiği zaman muhakkak olur o iş. bugüne kadar ne istediysem verdi veya zamanı gelince verecek. bundan sonra da verecektir. o da istiyor ve zamanını bekliyor. zamanı gelince musmutlu yapmak için uğraşacak. mutlu günleriniz olsun hanımefendi :) o ufak kız çocuğunu görmeniz dileği ile... :)
pikapikacu
pikapikacu
bu güzel mesajlarinla beni bu kadar mutlu ederken sana ne yazsamda , ben kadar mutlu olsan aslinda etrafimda akrabalarimdan başka erkek yok. sanirim bu yuzdende dahada bi heycanliyim sizinle tanisicam diye inşallah musmutlu oluruz beyefendi ,pazar günü mutluluk eşliğinde kahve içmeye ne dersiniz ?
ikizler
ikizler
o zaman pazar günü saat 13:15'de çiftlik caddesinde bi dünya kahve'de, büyük ihtimal ile alt katta, siyah pantolonlu, mavi kazaklı, uzun saçlı bir bey sizi bekliyor olacak. o şaşkınlığını getirecek. siz de mutluluğu getirmeyi unutmayın hanımefendi :) niye bi dünya kahve sorusuna ise o zaman cevap veririm. ama baştan uyarayım kahvem gelince kahve sevgimden dolayı biraz saçma hallere girebilirim. şimdiden özür dilerim @pikapikacu :)
pikapikacu
pikapikacu
estağfurullah olur mu öyle şey ama ben şimdiden çok heycanlandım inşallah hayırlısı olur beyefendi 😊 ayrica mutluluksuz gelmek olur mu 😊
ikizler
ikizler
heyecan güzel şeydi. hele böyle bir durumda. yoksa gecenin bu saatinde gülümseyerek, karanlık bir odada niye otursundu ki. @pikapikacu :)