zorakimuhendis
bu gün okuduğum bir bahsi sizinle paylaşayım istedim.
müslüman bir adam alkol kullanmaktadır.
bir gün yine meyhaneye gider.İçeri girdiği sırada onun oraya girdiğini goren bir arkadaşı bir süre düşünüp içeri girer.adam şişeyi yarısına kadar içmiş.arkadaşı yanına giderek kardesim hayırdır bir derdin mi var neden iciyorsun deyince adam donerek alıştık artık bırakamıyoruz der.bunun üzerine arkadaşı şöyle bir teklif sunar.
"biz simdi şu yarısını içmiş olduğun siseyi kapatıp paketleyelim.yolculuk masrafları benim olacak şekilde seni kâbe'ye gönderelim.git şu yarım şişeyi kâbe'nin oraya dök" deyince adam birden irkilir ve söyle der "sen ne diyorsun be adam allah adamı yakar be deli divane misin "
bunun üzerine arkadaşı tebessum eder ve söyle der:ey benim mubarek kardesim kâbe yi hz ismail ile hz ibrahim yaptı da oraya dokmeye korkuyorsun. şu allah'ın yarattığı vücuda dökmeye korkmuyorsun bu ne yaman çelişkidir deyince arkadaşı pisman olur ve tevbe eder.
peşin edit:ateistseniz inanmiyorsanız banane okuma o zaman geç bir alttaki entry'ye.

Yorumlar

materyalist
materyalist
2 yıl
güzel metafor kardeş
frances
frances
2 yıl
müslümanların neden resim ve heykele bu kadar düşman olduğunu da böylece anlamış olduk. her şeyi putlaştırırlar ama herkesi de puta tapmakla itham ederler. kabe kutsaldır ama insan bedeni ucuzdur. kuran yere düşemez ama insanlar linç edilebilirler. kadınlar, erkekler ve çocuklar dayak yiyebilir. İnsanları öldürebilirsin, umurlarında olmaz ama "ben ateistim" dediğin anda sen dünyadaki en kötü insan olursun onların gözünde. bu da böyle bir yaman çelişki işte. ateist değilim. ama ateistlerin beğeneceğini düşünüyorum bu hikayeyi.
izmirmavisi
izmirmavisi
2 yıl
İçimde içme isteği uyandırdın. o kadar etkilendim anlatamam .
zorakimuhendis
frances bu yazdiklarimin neresinden resim heykel düşmanlığı,erkek kadın cocuklara dayak,insanlarin linç edilebilirliği çıkarımlarıni yapabildin bilemiyorum.herseyi genelleyerek bir yere varamazsın ki.bu entryi yazma sebebim belki bir insan etkilenir diyeydi.sonuna ateist kısmını eklememin sebebi ise hee ben bir ilaha inanmiyorum ki diyerek trolluk yapacak olan dengesizler idi.birşey bilmeden konusmana diyecek birseyim yok ama merak ediyorum hangi dine inaniyorsun zira ateist degilim dedin ve islami bir bilgisi olan bir musluman bu entryi yazmazdi . eğer sadece müslümanım bi bilgim yok diyorsan ilâhiyat okuyan ablalar bi yardımcı oluverelim hanım ablamıza.
frances
frances
2 yıl
valla din konusunda kimin kime yardım etmesi gerektiğini bilmem ama senin ciddi anlamda kitap okumaya ağırlık vermen lazım.
anonim
anonim
2 yıl
@zorakimuhendis guzel yaziydi kardesim. bu yazidan alakasiz cikarimlarda bulunanlar beyninizi kullanarak tekrar okuyun.
foreveralone
foreveralone
2 yıl
frances bu maçta da boş geçmiyor.
anonim
anonim
2 yıl
bu yazidan nasil onu cikarabildin zor oldu mu senin icin? kitap sen oku, anlama yetenegin gelissin. genelleme yapmak da sizin isiniz oluyor heralde.