zorakimuhendis
bu gün okuduğum bir bahsi sizinle paylaşayım istedim.
müslüman bir adam alkol kullanmaktadır.
bir gün yine meyhaneye gider.İçeri girdiği sırada onun oraya girdiğini goren bir arkadaşı bir süre düşünüp içeri girer.adam şişeyi yarısına kadar içmiş.arkadaşı yanına giderek kardesim hayırdır bir derdin mi var neden iciyorsun deyince adam donerek alıştık artık bırakamıyoruz der.bunun üzerine arkadaşı şöyle bir teklif sunar.
"biz simdi şu yarısını içmiş olduğun siseyi kapatıp paketleyelim.yolculuk masrafları benim olacak şekilde seni kâbe'ye gönderelim.git şu yarım şişeyi kâbe'nin oraya dök" deyince adam birden irkilir ve söyle der "sen ne diyorsun be adam allah adamı yakar be deli divane misin "
bunun üzerine arkadaşı tebessum eder ve söyle der:ey benim mubarek kardesim kâbe yi hz ismail ile hz ibrahim yaptı da oraya dokmeye korkuyorsun. şu allah'ın yarattığı vücuda dökmeye korkmuyorsun bu ne yaman çelişkidir deyince arkadaşı pisman olur ve tevbe eder.
peşin edit:ateistseniz inanmiyorsanız banane okuma o zaman geç bir alttaki entry'ye.

Yorumlar

frances
frances
2 yıl
müslümanların neden resim ve heykele bu kadar düşman olduğunu da böylece anlamış olduk. her şeyi putlaştırırlar ama herkesi de puta tapmakla itham ederler. kabe kutsaldır ama insan bedeni ucuzdur. kuran yere düşemez ama insanlar linç edilebilirler. kadınlar, erkekler ve çocuklar dayak yiyebilir. İnsanları öldürebilirsin, umurlarında olmaz ama "ben ateistim" dediğin anda sen dünyadaki en kötü insan olursun onların gözünde. bu da böyle bir yaman çelişki işte. ateist değilim. ama ateistlerin beğeneceğini düşünüyorum bu hikayeyi.