onumarkamsobee
bu gece cok güldüm anlaşılan. bir melankoliğe bağladım üç şarkı ile. ne komik degil mi? sen o kadar mutlu ol, kahkahalar at. ama gecenin sonunda melankoli moduna gir. hem de hicbir sebep yokken. bir iki damla gözyaşı oluşsun gözlerinde ama akmasinlar. onlarin yaninda yüzünde her an atacak oldugun kahkahanin izi olsun. ikisi bir arada nasil olacak demeyin. oluyor. hem de bal gibi oluyor.. bu geceki dolunday da gidiyor yavastan. yerini yine bir güneşe bırakacak. güneş gündüz aydinlatacal her tarafi, unutturacak bize hafiften dertleri. meşgul edecegiz kendimizi gün icinde bircok seyle. sonra ise yine gece gelecek. gece ise her sey üst üste binecek. ne zaman mi tam olarak? sessizlige gömüldüğün zaman. yaninda kim var kim yoksa uyuduklari zaman. sen o kulakligi takip, belli basli bir iki sarkiyi duydugun zaman.. bir seyler hatirladigin zaman. disariya iki saniye de olsa göz attigin zaman.. bir seyin olmadigini, mutlu oldugunu düşünürken, aslinda bir seylerinin olabilecegini düşünmeye baslayacaksin. yapacak bir sey yok. kısır döngü gibi bir sey bu. belki de uyku vaktinin geldigini düşüneceksin. ya da oturup aglayacaksin. aglamak mi? çözüm degil maalesef. istedigin kadar gözyaşı dök, aglarken kendini parcala istersen. ama bunlar hicbir seye çözüm olmayacak. nasil olsun ki? kendini parcalamanla kalacaksin. basina agri girecek belki de cok aglamaktan. çünkü kendini sıkacaksın aglarken. yaninda bulunan birileri varsa duymasin diye. duyup da gelip neyin oldugunu sormasınlar diye. belki de sırf zayıflık olarak gördüğün icin sessizce aglyacaksin.. neyse iyi geceler. umarim aglamazsiniz. "yüksek dağlara doğrii haykirsamm... " bu çalıyordu ben yazarken. aha simdi de sıra pera - unut şarkısına geldi. bunu @herseyeyokdiyenadam sayesinde keşfettim. tesekkür ederim.. melankolime iyi geldi :d

Yorumlar

bridion
bridion
1 yıl
24 saatlik zaman diliminde insanın yalnızca kendine ayırdığı bölümdür geceler... rica ederim ne demek :d
dakoh
dakoh
1 yıl
ama beni ağlatırsan olmaz ki böyle 😢
onumarkamsobee
kendine herkes ayırmıyor @herseyeyokdiyenadam... dakoh niye agladin ya sen 😞
bridion
bridion
1 yıl
düşüncelerdekileri kastediyorsan sen de haklısın..
onumarkamsobee
o da var ama bazen bazi geceler baskalarina da yardim ediyor insan
bridion
bridion
1 yıl
başkalarına yardım konusunda pek bir tutar yanım yok fakat işimi esas alırsam kabul görür herhalde.
onumarkamsobee
evet sen de isin geregi bazi geceler baskalarina yardim ediyor olacaksin. demek ki geceler bizim olamiyormus tam olarak. :)
bridion
bridion
1 yıl
uzun zamandır zaten yapıyor olmama rağmen hiç bu açıdan düşünmemiştim. fakat o geceler de benim için.
onumarkamsobee
o gecelerin hepsinde kendini düşünemiyorsun ki.
bridion
bridion
1 yıl
orası zaten kaçınılmaz.
onumarkamsobee
kacinilmaz olmasi o gecelerin de senin oldugu anlamina gelmiyor.
bridion
bridion
1 yıl
onu diyorum ya zaten. aradan bir iki tanesi çıkıyor 'bu gece benim gecem' diyor erol taş gülüşü efektini de verdik mi tamamdır :)
onumarkamsobee
heheh kimin şarkısı vardı o sözle? bir bayan söylüyordu. ama unuttum :) "bu gece benim gecem" diyenler genelde bilincleri yerinde olmuyor :)
dakoh
dakoh
1 yıl
duygulandım işte ne bileyim 😞 sonra da kocaman bi yazı yazdım yattım uyudum 😔 sanki zamanda ileri gitmiş gibi hissediyorum neden bu saatte uyandım ki 😢
bridion
bridion
1 yıl
muazzez ersoy du sanırım. yalnız, bir gece üzerinde ancak bu kadar konusulabilirdi yani :)
onumarkamsobee
zeki müren olarak da var. agora meyhanesi olarak çıktı google amcada :d gece diyip hemen gecilmez ki. bence güzel konusuldu:)
onumarkamsobee
ama ben aglayacagini bilmiyordum ki dakohum😞 okudum yazini. ama diyecek bir sey bulamadim 😞
dakoh
dakoh
1 yıl
ben de bulamıyorum ki kendime diyecek bir şeyler.. canın sağolsun 😞