onumarkamsobee
öyle bir uyumuşum ki yine "ölü gibi" denen tabire uyan bir uyuyuş olmuş bu büyük ihtimalle. en son hatırladığım uyumadan önce müzik açtığım. çalan şarkı da geceyedir küsmelerim olması lazım. emin değilim. hatırladığım bu. bir rüya gördüm, onu da hatırlayamıyorum.. niye hiçbir şeyi hatırlayamıyorum ben? ama bir tahminim var. rüyanın bana bıraktığı bir şey üzerime çökmüş anlaşılan. baska ne olabilir ki bu üzerimdeki? belki de özlemdir. özlem duygusu ne lanet bir sey, değil mi? sizi hic beklemediğiniz bir an vuruyor sizi. tam kafanızı yastığa koymus, uykuya dalmak üzereyken vuruyor sizi can evinizden. uykularınız kaçıyor. özleminizi az da olsa giderebilecek, özlediğiniz varlığa ait bir şey varsa, ona sarılıp uyuyabiliyorsunuz. fakat nasıl biliyor musunuz? gözleriniz yaşarıyor. icinizde olan sey sizi yoruyor. bitkin düşürüyor. duygulariniz tasma noktasina gelmis oluyor. o yaşartıyla, bir yandan da mutlusunuz. çünkü hayatınızda o var. size değer veren, sizi seven, sizi korumak icin elinden geleni yapan, sizin sağlığınız için sizden daha çok endişelenen, sizi kaybetmekten en az sizin onu kaybetmekten korktuğunuz kadar korkan.. hayal değil. evet seviyorum bende. ama cok da özlüyorum. bazen ağır geliyor. bazen acaba ben ona layık mıyım diye düşünüyorum. "anasını satayım ben nasıl layık olacağım ona?" diye soruyorum bazen kendime. cevap bulamıyorum. daha geçen gün buz gibi denizde yürüdüm. dalgalar öyle bir vurdu ki bacaklarıma, kendime getirmeleri için dua ettim. denize dönüp sordum. o bile cevap veremedi. belki de bos yere endiseleniyorum. ama bazi seyleri bilirken de bunlari düşünmemek elde değil. ama biliyorum yersiz bir şey bu. geçer. ömrü hayatında birini çok seversin. onu kaybetmemek icin de elinden gelen her seyi yaparsin. bazen cok saçmalarsın ve ortalık karışır. ama böyle açık açık anlatırsın, her sey hallolur. ne ilginc, degil mi? ama sacmalamadan yapamıyorsun ki. ulan kaybetmekten o kadar korkarken nasıl mantıklı hareket edebilirsin? iste mesele de bu. korkularınız ne olursa, ne icin olursa olsun mantığınızı kaybetmeyin. o mantik kaybolduğunda ne yaptığınızı/yaptığımızı bilmiyoruz. belki de geri dönüşü olmayacak sorunlar yaratıyoruz kendimize. tabi bu sorunlari da çözemiyoruz sonra. daha da fazla üzülüyoruz. iste bu yüzden mantık önemli. "mantıklıyım." demekle de bitmiyor. o mantığı her durumda koruyabilmek önemli. neyse genclik. şarjım yüzde beş kalmış. ben susayım en iyisi. kendinize dikkat ediniz. mantık bu. aslında devam edecektim ama dediğim gibi şarjım yok. bilmiyorum daha ne saçmalarım. ama özledim ulan.

Yorumlar

poseydon
poseydon
1 yıl
en azından özlemini giserme şansın var. giderebilecegin insan var. peki ya olmayanlar napsin.
onumarkamsobee
özür dilerim. sen de haklısın. umarim karsina özlem duyacagin, bu özlemini hak eden biri çıkar. ben öyle şey, özleyecek birileri olmayanlara sey etmek icin yazmamistim kusura bakmayin:/ ben oradan mantikli olmaya sey etmistim..
anonim
anonim
1 yıl
günlük al sen günlük. bu boyle gitmez ahahah.
onumarkamsobee
anonimbayan hala mi anlayamadın? burasi benim günlüğüm. bir sikayeti olani da göremedim😄
bridion
bridion
1 yıl
@onumarkamsobee acaba o paylaşımı yapmasamıydım diyorum bazen.
dakoh
dakoh
1 yıl
özlem duyacağım hiçkimse yokken daha mutluyum la ben 😂 dertlerimin üstüne birisi daha eklenmesin pls 😁 okuyamadım hepsini bu arada 😄
onumarkamsobee
@herseyeyokdiyenadam sarkidan bahsediyorsun demiii 😄 biliyor musun ben o ve unut sarkilari ek olarak da yuksek daglara dogru ile uyuyorum. liste yaptim o ucunden olusan 😂 dakohum lan beni de mi özlemiyon sen :d
poseydon
poseydon
1 yıl
anonim bayan bende hep buraya yazıyorum. her zaman yaşadığım şeyleri yazmıyorum çoğu zaman hissettiklerimi ,düşüncelerimi yazıyorum. @oas özlem duyduğum birisi var da o terk etti bu dünyayı. ve ben ona gerektii kadar ilgi gösteremediğime yanıyorum çoğu zaman. sen böyle yazınca onu hatırladım biraz şey oldum .ama iyi oldu en azından böyle yüzü falan geldi aklıma. buldum aile fotoğraflarımıza falan baktım. öyle işte
bridion
bridion
1 yıl
tahmin edebiliyorum çünkü 6-7 parçalık listemde de aynı şarkılar mevcut :)
onumarkamsobee
@herseyeyokdiyenadam o 6-7 parçanın türünü tahmin edebiliyorum ama merak da ediyorum :))
onumarkamsobee
poseydon ben de yazarken bu dünyayı terk eden bir yakınımı hatırladım. fotoğrafını cüzdanımda taşırım. ona olan özlem duygum hiçbir şeyin önüne geçemez. ve biliyor musun ben de senin gibi ona gerektiği kadar ilgi gösteremedim. kıymetini bilemedim. belki de küçük oluşumdan kaynaklanıyordu bu. bilmiyorum ama keşke daha fazla onunla olsaydım. o hastalığı yüzünden gelip uyuduğunda sokağa çıkmak yerine onun yanında olsaydım diyorum. sevindim hatırlamana. açıp fotoğraflara bakmana..
bridion
bridion
1 yıl
@onumarkamsobee tahminleri altüst edebilecek güce sahip müzik zevkim vardır :) paylaşmayı severim
poseydon
poseydon
1 yıl
@oas aynen hatirlamak iyi geldi de birazcık üzdü. okadar olur artık
onumarkamsobee
her şeyden dinliyorsun bence sen. tek bir tür değil. nasıl desem rock dinlerken kalkıp bir pop da dinleyebilirsin. ya da bir neşet ertaş dinleyebilirsin @herseyeyokdiyenadam :)) paylaşmayı ben de seviyorum ama ben eski kafalıyım sanırım biraz müzikler konusunda :)
onumarkamsobee
teşekkür ederim ayrıca sana @herseyeyokdiyenadam :)
bridion
bridion
1 yıl
rica ederim ama paylaşmaktan kastım merak ettiklerin içindi :)
onumarkamsobee
poseydon üzecek tabi. bunun önüne geçemeyiz. üzmesi bile iyi bir şey aslında. onu unutmadığının işareti..
onumarkamsobee
@herseyeyokdiyenadam tahmin etmiştim :d hepsini söylemeni ben de istemem. özeldir onlar. özeel :)) merak ettiklerim neler peki? :)
bridion
bridion
1 yıl
@onumarkamsobee ayranı fazla mı kaçırdın acaba :d
onumarkamsobee
bu akşamın ilkini yeni içtim daha. ne fazlası @herseyeyokdiyenadam :/ ayrıca ayran milli içeceğimiz :))
dakoh
dakoh
1 yıl
yok canısı sevgililikler özlemlerinden bahsediyordum ben, yoksa sen başkasın 😉
onumarkamsobee
dakohum şu an resmen kotarmaya çalıştığını fark etmedim sanma :/
dakoh
dakoh
1 yıl
yoo ne kotarması, aşkool 😂
onumarkamsobee
aşk olsun bile yazamadin layn 😂
bridion
bridion
1 yıl
yanlış anlamazsanız birşey sormak istiyorum; 'kotarmak' nedir ? :)
onumarkamsobee
yanlis hatirlamiyorsam durumlardan kendilerini kurtarmaya calisan insanlara soyleniyordu bir kitapta. dilimde kalmis. emin degilim @herseyeyokdiyenadam:))
bridion
bridion
1 yıl
sık kullanılan bir tabirle kıvırmak yani
onumarkamsobee
evet aynen öyle olmasi lazim. sonra sanirim dizilerde de duydum.. bilemiyorum
bridion
bridion
1 yıl
sayenizde yeni bir kelime öğrenmiş oldum ama kullanacağımı hiç sanmıyorum :)
onumarkamsobee
ben ugrasmak icin kullaniyorum genelde:d
dakoh
dakoh
1 yıl
kotarmanın kelime anlamı başarmaktı sanırsam 😊
onumarkamsobee
emin degilim valla dakoh. yanlis bilgi de vermis olabilirim:d
bridion
bridion
1 yıl
ama bi karar verin :)
onumarkamsobee
bir isi tamamlamak, bitirmek demekmis:))
dakoh
dakoh
1 yıl
başarmak, bir işi becerebilmek demek kotarmak, son kararım bu 😄