ikizler
ikizler
yetişin a dostlar. İkizler umutsuzluğa kapıldı. ne yapacağımı bilmiyorum şu anda. üniversitede dostum diyebileceğim kimsem yok.birlikte bir şeylere gülüp hüzünleneceğim delirip durulabileceğim kimsem yok. bu bana koyan etmenlerden birisi çünkü üniversiteden önce dost diyebileceğim kişiler oldukça fazlaydı ve hala internetten de olsa onlarla görüşüyorum. deli doluyduk birçok ama şimdi yok o buralarda. İkincisi ise burada kitaplığımın olmayışından dolayı yeni kitaplar alamamam.evdeyken kitaplığım vardı ve her ay kitap alıp okuyup koyabiliyordum oraya. ama burada olmadığından dolayı kitap alışlarımda çok ciddi azalma oldu. önceden ayda en az 100 lira kitap alırken buraya geldim geleli aldığım kitaplar bir elin parmağını geçmez. çünkü kitaplığım yok ve kitaplığı koyacak bir yerim... ve bunlar beni teknolojiye mahkum ettiğini farkettim. amaçsızca saatlerimi bilgisayar tablet başında facede,instagramda öldürür oldum. artık bu durum beni yeterince rahatsız etmeye başladı. kurtulmalıyım bu durumdan. çözümünü biliyorum aslında ama alacağım kararlar ömrümü etkileyeceği için cesaret edemiyorum. sonuç olarak bunun bir fırtına öncesi sessizlik olarak görüyorum. ama sessizliğin uzunluğu kadar şiddetli bir fırtana kopacak . ayakta kalabilirim inşallah...

Cevaplar

anonim
anonim
ya gerçekten kitaplığının olmaması bir engel mi git kütüphaneden al o zaman okuduktan sonra geri verirsin yer de kaplamaz
kayipgalaksi
kayipgalaksi
kitap sorununu bende yaşıyorum. ailemin yanında olsaydım parayı düşünmeden bir suru kitap alırdım ama yurtta kalıyorum ve malum öğrenci olduğum için de parayı düşünmem gerekiyor haliyle. yinede ben kitap alıyorum her ay. çünkü kitap okumadığım zamanlar internette çok fazla vakit geçiriyorum. okuduğum kitapları da eve geleceğim zaman götürüyorum. ama benim memleketim samsuna yakın olduğu için gidiş geliş de sorun olmuyor. ben böyle bir çözüm buldum yani. kitapları biriktirmeden götürüyorum. ama eve gitme imkanın yoksa anonim bayanın dediği gibi kütüphaneden alabilirsin.
ikizler
ikizler
hiç sevmem ki ben öyle şeyi kitabın sadece bana özel olmasını isterim. yani bir nevi kitap sevgili gibi bişey sadece benim olmalı.sırf bu yüzden üstten ders kitabı veren kişilerden kitap bile almıyorum. gidip bi ton para bayılıyorum param yoksa bile almıyorum. kitaplığa bakınca bende acayip bir şey oluyor bana. yani sadece benim olmalı kitap izin verdiğim kişilerden başkası dokunmamalı ona.
ikizler
ikizler
egeli olduğum için götürmek baya zor olur. hem ben rahat edemem kitablarım uzakta ben burada. şimdi bile içim gidiyor kitaplarım orada diye. yapamam ben öyle.
kayipgalaksi
kayipgalaksi
ah ikizler sende benim gibisin anlaşılan. bende kitabın sadece bana ait olmasını isterim. kitaplığımda o güzel kitaplarımı gördüğümde çok mutlu oluyorum. çünkü benim onlar. ama kütüphaneden kitap alıp okuyup geri verdiğimde çok üzülüyorum. bir parçamı vermişim gibi sanki. İşte böyle olduğu içinde bir suru para verip kitap alıyorum. annem kızıyor ama ben yinede alıyorum. kitap olmadan olmuyor sonuçta.
ikizler
ikizler
aynen @kayipgalaksi. bende o hissi yaşamamak için hiç kitap almam kütüphaneden.ama bana neden kitap alıyorsun diye karışan yok. o açıdan rahatım ben :) tabiki de onlarsız olmaz. kokusu harfleri sayfası bile ayrı güzel olan varlıklar onlar.
kayipgalaksi
kayipgalaksi
aslında tam olarak karışmak değilde kitaba fazla para vermemden ve okuduklarımdan etkilendiğim için birazcık kızıyorlar :) kitaplar iyiki varlar. bu saçma dünyadan bizi soyutlaştırıyorlar. gerçi bittiğinde bu dünyaya geri dönüyorsun ama olsun o hissi yaşamak, soyutlaşmak insana huzur veriyor.
ikizler
ikizler
İstersen geri dönmeyebilirsin. ben hiç geri dönmem mesela geri dönersem ben de saçma olmaktan korkarım. eritirim kitapla gerçek dünyayı karıştırıp kalıplara döküp sergilerim onları. İnsanlar da bana o sergilediklerime karşı hal tavırlarını düzeltir. böylece ne kitaptan koparım ne gerçek dünyadan ,mutlu mesut yaşar gideriz :)