ikizler
ikizler
bu gün ne soğuktu öyle ya... kaban giydiğim halde dondum resmen. gittim yabancılarda bir kettle buldum 5 liraymış 2 bardak ısıtacak kadar aldım onu ama asıl orlara gitme amacım olan internet kablosunu almayı unuttum. bir yerde pide yiyeyim dedim. geldim geleli bir karadeniz pidesi gidiyordu daha yememiştim hiç.gittim onu yedim ama dedikleri kadar beklentimi karşılamadı. sadece soğan ve kıyma vardı. egedeki gibi değildi belkide ondandır. çünkü bizde kıyma ve soğanın yanında maydanoz,domates,karabiber ve nane de olur ve pideye yapışır harcı tabağa dökülmez ama neyse gezdim dolandım ve niyese yorulmamam gerektiği kadar yoruldum. soğuk havadan büyük ihtimalle. yurdu gelip yemek yiyip yarım saat kıvrılayım dedim 2 saat olmuş. geceyi ayakta geçiririm herhalde. kahvemi de içtim.şimdi ne yapayım gece diye düşünüyorum. aklıma gelince yaparım birşeyler...

Cevaplar

onumarkamsobee
onumarkamsobee
bugün cumartesi. dün degildi, normal gecen bugün senin :) onu da gectim de ne kadar da pide konusunda beni anlayan bir kardes. çarşamba'da yine beklentin az biraz karsilaniyor. ama samsun merkezde karsilanmiyor. bizim bolgedeki yedigim daha iyi bence :d
bariscil
bariscil
pide ya bafrada ya termede yenir. gerisi piyasa işi. lahmacun ise çiftlik diyarbakır ocakbaşı.
ikizler
ikizler
demi @oas vücut alıştı herhalde istiyor cumartesiyi. daha nasip olmadı çarşamba pidesi ama denerim inşallah. memlekete gidince işim pide yemek olacak zaten :) @bariscil pide konusunda hayallerim yıkıldı ama lahmacun güzel yapıyorlar dediğin yere gidecem merak ettim doğrusu diyarbakır diyince insan güzel olur diye düşünüyor ama hayırlısı :)
bariscil
bariscil
iki tane var. çiftlikte arada. köşe başında olana gideceksin. shellde inip lise caddesinden yukarı çıkıp gazi sahnesinin olduğu aradan dümdüz ileriye gidersen bulursun.
onumarkamsobee
onumarkamsobee
insallah denersin. ben de gidince memlekete pide yiyorum ama asıl dönere hasretim burada. o yüzden gidip bi özkan abiye ugruyorum. evet senin bunye alismis. dun okuyunca ben bile sasirdiysam, bunyen daha cok sasirmistir:)
ikizler
ikizler
yemek konusunda baya bir hasret çekiyoruz herhalde @oas ama ne yapalım seviyoruz yemeyi. ben de gidince dolaşılır tostçuları lokantacıları herhalde ama en çok anne yemeğini özledim ondaki tat yok bir yerde. olabilir belkide bünyem ne yapıyor bu dengesiz ben kendimi hazırladım cumartesiye bu cuma ya aldı nasıl çekecem mi şimdi ben bunu diye isyan etmiştir herhalde.belkide ondan uyku bastırdı
onumarkamsobee
onumarkamsobee
anne yemeklerinin yeri apayri zaten.. gidince kadin ne yapacağini sasiriyor. genelde telefonda konusurken aklima gelenleri yapar. ama 10 gune ne sigdiracak 15 tatilde? ki ben zaten ilk gittigim gun teyzeler ve yenge tarafindan doyuruluyorum. sag olsun teyzelerim halam cagirirlar evlerine.. anneme pek bir sey kalmiyor:/ aslinda belki karadeniz yoresinin lezzetlerini de sevebiliriz ikizler. sanirim oyle demis senin bunye. bilemiyorum..
ikizler
ikizler
olabilir annem karadenizli zaten benim gibi bir egelinin damak tadına uyduruyor karadeniz yemeklerini de. aynı dediğin gibi şaşırıyor kadıncağız ne yapacağını. halamlar da bize gelir ve benim ziyafetim başlar.tatil gelse de gitsek şu evlere gecenin 1 inde yemek sayıklamaya başladım. evde de değiliz ki hemen bir şey hazırlayalım.
onumarkamsobee
onumarkamsobee
benim ailem egeli. o yuzden bu tarafin yemeklerini bilmiyorlar. yurtlarin mutfaklarini acik biraksalar diyecegim ama o mutfaklar saglam kalmaz
ikizler
ikizler
bende baba egeli anne karadenizli olunca buna bir de doğulu komşular eklenince tüm türkiyeyi yeme gibi bir imkana sahip oluyorum :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
cok ciddiyim o komsulardan istiyorum. su an senin yerinde olmak isterdim:/ :)