ikizler
ikizler
bu düğünler hep tuhafıma gitmiştir. sanki insanların en mutlu günü değilmiş de yabancı ülkenin devlet başkanı karşılama töreni gibi belli protokoller üzerine kurulu. kadın illa gelinlik, erkek ise illa damatlık giyecek. daha bir ton geleneksel seramoni düzenlenecek. düğün yemeğinde israfın dibine vurulacak. herkes birbirini gözleyip düğünden sonra dedikodu,düğün değerlendirmesi yapacak. geline 1 ton boya sürülecek. zaten güzel olan kadın kendini bilmez kuaförlerin elinde çirkinleştirilecek. damat ise sinekkaydı damat traşı olacak. sakal veya bıyık yakışsa bile. çiftler evlerini kurarken sanki o evde kendileri oturacakmış gibi gelin ve damat hariç herkes kendi dediğini yaptırmaya çalışacak. eğer gelin veya damat kendi istediklerinde diretirlerse bir ton laf yiyecekler. bazı yerlerde olduğunu duydum gelininin ailesi damattan süt parası gibi bir saçmalık isteyecekler. düğün eğlencesi de kurallara uymak zorunda. İlk önce dans edilecek. sonra herkes kalkıp belki gelin ve damadın zevkine uymayan şarkılarda oynamaya başlayacak. hem de deliler gibi zıplayacak, hoplayacaklar. sonra çifti evlerine gönderecekler. velhasıl bunlar bana saçma geliyor. zaten büyük ihtimalle bir defa evleneceksin. o da sevdiğin insanla. bırakın da gençler düğünü istediği gibi yapsınlar. siz de onlara destek olun. İstedikleri müziklerle istedikleri gibi oynasınlar. İstedikleri gibi giyinsinler. İstedikleri gibi süslensinler. eğer bir gün evlenirsem ne kadar gerçekleştirebilirim bilmiyorum ama ben ve eşimin istediği gibi bir düğün yapacam. 50-60-70 yaşındaki amcalar teyzelerinin değilde hem herkesin ama özellikle ben ve eşimin eğlenebildiği en mutlu günü yapacam inşallah. bakalım nasip olacak mı..

Cevaplar

onumarkamsobee
onumarkamsobee
insallah olur.. ben komplo hazirladim. oynamayi sevmem. ama ciktim mi da oturmam. o yüzden oynamak istemiyorum. biz sevmiyoruz aslinda. bu yüzden komplomuz hazir, yutarlarsa tabi :d düğünden, evlenmeden sogutuyorlar insani..
ikizler
ikizler
gerçekleştirirsin inşallah. yutturun o planlarınızı onlara. İstediğin düğünü yapamadıkdan sonra düğün mü denir ona :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
yahu düğünde calanlari umursamam öyle ben. bizi kaldirmasinlar masadan yeter. sanki zorunlulukmus gibi "gelin ve damat hadi piste" :d biz de bir de sey vardir. gelin ile damat taki merasiminden sonra illa harmandali oynayacak o takilarla beraber.rezil olmamak icin kursa giden var. kendi fizik hocam gitmisti:d oynamasalar ne olacak sanki? halay da illa her seyin sonunda olacak. ula belki ben herkes varken istiyorum? icip icip sarhos olanlar oynuyor artık:d
anonim
anonim
İstediğiniz kadar bıdı bıdı edin.. eşşşek gibi hepsini yapacaksınız. bon doğon ostomoyoroooom diyen kızların en fanatiği bile "ayh aileler istiyor ebgel olamıosooon" diyerekten bayıla bayıla yapıolar.. kızlarımız maalesef kötü niyetten deil ama ikiyüzlüler abi.
onumarkamsobee
onumarkamsobee
anonimbay ben düğün yapmayacağımı söylemiyorum ki :d ben düğünümde oynamak istemediğimi, bu yüzden komplo hazırladığımı söylüyorum :d
anonim
anonim
yaw he he oas ;)
ikizler
ikizler
gelin damadı piste alırlar ama sanki onlar yokmuş gibi oynamaya devam ederler. dediğim gibi seramoniler devam etmeli(!). oradan yabancı şarkı açıp onun klibi gibi oynasan veya rockçu bir çift düğününde rock çaldırsalar linç ederler herhalde. ama komplonu merak ettim doğrusu :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
anonimbay sana mi inandirmaya calisayim simdi kendimi? hic parmaklarimi yoramam. tek cevap: hı ok. :d
onumarkamsobee
onumarkamsobee
ikizler bir ara söylerim ben senin baska bir mesajin altina komployu:d