onumarkamsobee
İçimden günlerdir ne yazmak geldi ne de konuşmak. aslında çok fazla sinirlendiğim, ağlamak istediğim, acı çektiğim, hunharca gülmek istediğim zamanlar oldu. ama bir yazma isteği doğamadı. hatta yazmayı geçtim, insanlara iki cümleden fazla olan cevaplar bile vermek istemedim. çenemi yormak istemedim. ben ya ben! çok konuşan, hiç susmayan, çenesiyle insanları bıktıran oas! nerede o oas? sanki bir şeyler oldu bana ama ne olduğuna anlam vermedim. hani kaan tangöze'nin bir şarkısı var ya. "ölüm gibi bir şey oldu ama ama amaa kimse ölmedii." hah işte! tam da öyle bir şey oldu. ben de anlamadım ne olduğunu. bazı kararlar verdim sanırım. düşüncelerime saldırdım. yenmeye çalıştım bazılarını. çok canımı yakıyorlardı çünkü. yenebildim mi? bu haldeyse, demek ki yenememişim.. sanırım yine kendim olmaktan çıktım. böyle, nasıl desem, içimden geçenleri söylemek, yapmak yerine karşımdakinin istediklerine göre bir şeyler yapar veya söyler oldum. korkularım kabardı. sevdiklerimi kaybetme korkularım. gitti çünkü sevdiğim biri. eğer kaybedersem, çok fazla üzüleceğim bir yakınım, dostum gitti. aklımdan çıkmıyor. bir başkasını üzmekten korkar oldum tekrardan. zayıfladığımı düşünmeye başladım. bir şey yazmıştım ama onu sildim. görüdüğünüz gibi bazı şeyleri buraya da yazamıyorum. İçimde tutmaktan yoruldum. ama tutacağım. benimle kalacaklar. değişmek ve ben, pek yakışmıyoruz sanki birbirimize. şimdi açıp kitabı ders çalışmam lazımken, durmuş bazı şeyleri çözmeye çalışıyorum. bir an önce evime gitmek istiyorum. önüme gelene bağırasım var. bağıra bağıra içimdekileri kusasım var. ama olmuyor! suskunluk hep ağır basıyor. böyle içe kapanmak, bir şeylerden uzak durmak... kitaplara gömülmek istiyorum mesela. mesela şu lanet olasıca telefonu kapatmak istiyorum. yeter da! kimsenin bana ulaşmasını istemiyorum. ben de normal bir hayat istiyorum. hadeee bakın konu nereye geldi. normal bir hayat? yok anam yok! "normal" kelimesinin tanımına girersek iş uzar gider. normal nedir ki? herkes tarafından kabul edilen şeyler midir? yoksa herkesin yaşadıkları mıdır? neden bana ikisi de doğruymuş gibi gelmiyor? normallik de uymaz, değil mi bana? en iyisi ben suskunluğuma geri çekileyim. İyi geceler. görüşmek üzere..

Yorumlar

imhotep
imhotep
1 yıl
cevap bulamadığında susmak tercih değil sonuç olur.
onumarkamsobee
cevap bulamadığımda susmuyorum. susuyorum çünkü içimde kendimle kalmak istiyorum. sonuç hala olmuyor. bak o soru hala bende. suskunluğuma çekildim ve size yansıtmadım yani.
imhotep
imhotep
1 yıl
e direkt senı sen yapan özellıklerının kayboldugunu soylemıssın. gayet yansıtmıssın o zaman aslında. insanın kendısıyle kalıp dusunmesı arada sırada yapması gereken ve faydalı bıseydır. ama bı mutsuzluk yuzunden bu tetıklenıosa o buyuk sıkıntı ıste.
sismanveofkeli
özdemir asaf ve kaan tangöze, mükemmel! 😊
onumarkamsobee
imhotep tek mutsuzlukla tetiklenmiyor. yani birden cok konunun birlesiminden sonra olusuyor. hala disa dönüğüm. yani muhabbetimi kesmedim. ama normale göre biraz farkliyim. evet sismanveofkeki ikisi mukemmel..