onumarkamsobee
o kadar mı belli? o kadar mı belli benim sıkıntılarımın olduğu? yoksa sadece teyziş'ten mi kaçmıyor? ben o kadar mı zayıfladım;? bir şeyi kafama takıp yapmam gerekenleri yapamayacak kadar mı? ben niye bu kadar kötü biri oldum? ben neden değiştim? niye beni değştirmelerine izin verdim?İ bana ne oldu böyle? niye her zamanki gibi bir şeyleri kenara itip yoluma bakamıyorum? zayıflığıma bir çözüm bulmam lazım. bu kadar aşağıda kalmışlığım yeter, değil mi? bir şeyler oluyor beynimde ve bu olanlar da beni kendime getiremiyor. kısaca beni bir şeylerden soyutluyor. fakat benim için şu önümde uzanan koskoca yedi gün çok önemli. hiçbir şeyi şu derslerimin önüne koyamam ben. benim böyle bir lüksüm yok. ben zayıf biri değilim sonuçta. arada kendimi zayıf hissettiğim anlar oluyor. İşte bu aralar da öyle anlardayım. fakat biliyorum. ben güçlüyüm. şimdi de başka şeyleri geri plana atıp derslerime bakacağım. aslında şöyle bir çığlık atsam, hayatımdakileri çıkarsam hayatımdan, yeni bir sayfa açsam, her şey hallolacak gibi. ama ben bunu yapmak yerine bazı şeylerin üstünü karalayıp devam ediyorum yazmaya. kendi iğrenç filmimi izliyorum. en sonunda da İmdb puanı olarak, verilecek sıfırın altında bir puan var mı diye bakınacağım etrafa. patlamış mısır falan istemiyorum. o filme karışabilmek istiyorum. uzaktaki bir gözlemci olarak, ana karakteerin göremediklerini görüyorum ve ona yardım etmek istiyorum. sonrasında ise, "bırak acı çeksin. biz güçleneceğiz onun çektiği acılar ile." diyen çocuk'un sesini duyuyorum ve susuyorum. gözümden farkında olmadan gözyaşı damlaları damlıyor. yüzümde oluşturdukları etkiyi hissediyorum. gözümü kırpasım, sesimi çıkarasım gelmiyor. kafamı başka yöne hiç çeviremiyorum. İnsanlara yakalandığım için kendime kızacak fırsat bile bırakmıyorum artık. sonrasında kızıyorum. ana karakterin ne kadar gizli ağladığını biliyorken, "sonumuz dağılmış bir psikoloji olacak. sen eğlenmene bak." diyesim geliyor ona. sonra diyorum yaşayıp görsün. sen hissediyorsun ama o hissedemiyor daha. o daha atlatacağını sanıyor kendi aleminde. kendisi olarak başaracağını sanıyor. ciddi ciddi yardım alması gerektiğini düşünme aşamasına gelememiş daha aptal. neyse işte, bugünlük de seyir bu kadar deyip, dersimize dönmek lazım. belki bir gün biz de düşündüğümüzü faaliyete geçiririz ha çocuk? belki bir gün yırtar atarız bu karalayarak yazmaya devam ettiğimiz sayfaları, ne dersin? belki bir gün kalkar gideriz kendi ayaklarımızla bize yardımcı olacak kişilerin yanına.

Yorumlar

ikizler
ikizler
1 yıl
cesaret lazım sana. seni bu duruma ne getirdi bilmiyorum ama iyi şeyler değil herhalde. analdığım kadarıyla şu anda umursamazlık çukurundasın. çok kötü bir çukurdur o. aynı anlattığın gibi gözlemlersin, sonucu görürsün ama bir türlü müdahale edemezsin. tıpkı bayılan bir insanın ayılamaması gibi. o da cesaretin kırıldığından dolayı ve sen tamir etmeye korkuyorsun.her insan farklı kurtulur bu çukurdan.ben bundan yine umursamazlık ile kurtulmuştum. ama seni bilmem çünkü herkesin cevabı kendi içinde saklıdır.bu hal oas'a hiç yakışmadı.düzelteceğiz inşallah... : )
onumarkamsobee
oas bu halden memnun :d ne kadar da umursamaz bir görsen. arkadaşı ona tripli ama gidip de neden tripli olduğunu bile sormuyor. çünkü o kız hep öyleydi. anlayacağın ne hali varsa görsün! modunda :d ne çukuru bilmiyorum ama ben bu çukuru sevmedim. çıkacağıma da eminim. şöle bir su çarptım geldim. hadi derse ikizler hadi hadi sınav zamanı bu hafta hep :d nasıl şeyler olduğunu ben de tam ifade edemiyorum ama iyi olmadıkları kesin.. :))
anonim
anonim
1 yıl
uzun bir yazı okumak istedim ilk defa senin yazını seçtim nerden seçtim 7.okuyuşum hala çözemedim sen hangi fakültedesin ya :d
onumarkamsobee
anonimbay ben hukuk fakültesindeyim :) ben bile anlamıyorum yazdıklarımı. kısaca "atın beni denizlere, üzerime kar atın. buz tutturun ulan!" diyorum :d
anonim
anonim
1 yıl
en yakın zamanda iyileşmeni dilerim :d
onumarkamsobee
dilekler her zaman gerçek olsaydı şu an bu durumlarda olmazdık gibime geliyor. belki d eben yaşamıyor olacaktım.ama teşekkür ederim :)