donniedarko
donniedarko
1 yıl
zenginlik insana fırsatlar sunar bolca. oysa fırsat her insanın karşılaşabileceği bir olgudur. farklı yapan fırsatın niteliğidir. İnsan alışır, parayla saadet olur ama mutlu kalınmaz. zenginlerin istatistik olarak daha mutsuz olduğu söylenir ve ya intihar oranları daha yüksektir. ben mesela eskiden bir futbol ayakkabısı alırdım çok mutlu olurdum. yeni bir ayakkabı, elbise.. şimdi çok sıradan geliyor, mutlu olamıyorum sanki. velhasıl kelam elde ettiğimiz ne varsa demek ki bir kıymeti kalmıyor. sahi biz nasıl mutlu olabiliriz?

Yorumlar

Gerekovic
Gerekovic
1 yıl
yapmaktan hoşlandığımız şeyleri yaparak mutlu olabiliriz. ya da sevdiklerimizle beraber bir şeyler yaparak mutlu olabiliriz. ama bir nebze para olacak. yoksa uyuyarak.
imhotep
imhotep
1 yıl
moruk 200 tllik banknotları al. kıvırıp uçak yap. fakirlere dogru bı evın catısından fırlat. çok guzel oluyor izlemesi mutlu olursun. bırak intiharı ömürüne ömür katar
artemis
artemis
1 yıl
ya böyle bir sorun bende de var.önceden bir çikolata veya kendi paramla aldığım bir kıyafet beni çok mutlu ederdi.şimdi etmiyor.mutlu eden tek şey güzel bir şarkı keşfetmek.kimsenin bilmediği.
zorakimuhendis
hoșgeldin
donniedarko
donniedarko
1 yıl
hoş buldum arkadaşlar.