onumarkamsobee
evet hanımlar beyler merdivenden kayanlar iyi akşamlar hepinize. fuara gittim bugün. yanımda da çok sevdiğim bir dostumla. scheri ile. :) hafiften satışlara geldik ama olsun. neyse neyse fuara gelelim biz. oraya vardığımızda bir söyleşi var idi. erdal demirkıran'ın. adam ne konuştu öyle. öyle bir gaza getirdi ki. aslında doğru şeyler söyledi. İnsanı kendisine inandırmaya teşvik etti. "ben dünyanın en iyi ...." burayı siz dolduracaksınız ve buna inanacaksınız. çok güzeldi. hem eğlendiriciydi hem de öğreticiydi bana göre. "parayı asla lidyalılar bulmadı, zavallı bir lidyalı buldu. tıpkı yazıyı sümerlerin değil, zavallı bir sümerli'nin bulması gibi." evet aslında çok doğru. bir kişi başardı bunu. ve biz bunu tüm topluma mal ettik. daha sonra ise ahmet şimşirligil geldi. tarih ile ilgili bilgiler verdi. o kadar güler yüzlü bir insandı ki.. kitaplarını okumadığım için pişmanım... sonrasında bir yağmurdur, bir samsun dolaşmasıdır yaptık. eğlendim bugün. ama 3-5 şerefsiz ile karşılaştık. ulan meydanda, insanların içinde, piazza'nın karşısında halı sahaya 300 metre falan kalan bir doğan geçiyordu yoldan. bize korna çaldı. önünde az tümsek vardı. durdu aynadan bize baktı. biz geriye adım atmasak, telefonu çıkarmasak, gideceği yok. ne kadar şerefsiz oldu bu millet? hiç ahlak kalmamış. İki kız topluluk içinde bile rahat yürüyemeyecek hale gelmiş.. böyle şey mi olur ulan?! allah belanızı versin sizin ve sizin gibilerin!

Yorumlar

tilki
tilki
1 yıl
geçmiş olsun oas. samsunumuzu bu yüzden kötü bellemeyin. samsun bölümlere ayrılmış bir şehirdir. pis yüzünü görüyor malesef bayanlarımız. ama sabır. emin ol yüne böyle bir olay yaşadığında ordan geçen bi adam sizi rahatsız eden bu şerefsizlerin üzerine atlayacaktır. tecrübe ile sabittir. biz her fırsatta hasbihal edebildiğimiz gençlerimize bunları anlatıyoruz. bir bayana laf atmak, hayvan gibi bakmak yerine gidip edepli bir şekilde merhaba demeleri gerektiğini böyle yaparlarsa daha çok şansları olacağını ve en önemlisi böyle davranırlarsa ahlaklı insanlar olarak hatırlanacaklarını anlatıyoruz. aynı şehirde doğmuş olsakta aynı havayı bile soluduğuma lanet ettiğim bu it topluluğu adına senden özür diliyorum. bu özrüde samsunum adına ediyorum. eyvallah.
onumarkamsobee
a bu arada unutmuşum yazmayı. annemin dedikoduculuğunu seviyorum. erkek kardeşlerimden İnatçı sevgilisinden ayrılmış dün. kız buna 500 mg'lik güzel sözlerle dolu bir kavanoz hediye ettikten sonra ayrılmış hem de. kız o kadar uğraşmış. yahu diyorum daha yaşları kaç? bizim oğlan gelin görün ki nasıl ayrılacağının hesabını yapıyormuş. uyumasa ayrıntısını öğrenecektim ama olmadı. annem nasıl mutlu olmuş ama asdas kızı zaten istemiyordu :d :d. hissiyatlı'nın ise sevgilisi yok. kafası rahat tabi, clash of clans oynuyor rahatça asdasfds
onumarkamsobee
tilki samsun'u öyle bellemiyoruz. senin özür dilemene gerek yok, teşekkürler. o mahlukatları ayrı bir kefeye koyuyorum. her ilde var onlar gibi şerefsizler. onlar yüzünden tüm şehri yakmayız biz. samsun'u yaşanacak bir şehir olarak görüyoruz zaten.
onumarkamsobee
allah benim belamı vermesin. "ahmet şİmşİrgİl" olacak yazarın ismi..
msknurs
msknurs
1 yıl
dunyanin en zeki adami ve parayi bulunca herkesi yeşile boyiyacak olan adam samsuna geldi ve kacirdimmi yada kacirmamis olabilirmiyim hala orda mi dir ?
parasetamol
parasetamol
1 yıl
şimşirliside iyidir şimşirsizide.
onumarkamsobee
msknurs 18..00'a kadar oradaydı :/ üzgünüm gitti :/ bu yıl çarşamba'ya gelir belki yine..
onumarkamsobee
bilemedim parasetamol.. bir denemek lazım..
ikizler
ikizler
1 yıl
ben gidemedim cumartesi fuara :( erdal demirkırana kesinlikle katılmak istiyordum ama olmadı.bugün de hanefi avcı var ama büyük ihtimal ona da gidemicem :( kahrolsun bazı şeyler :(
onumarkamsobee
gelirler belki tekrar. uzulme ikizler :(