parasetamol
parasetamol
beyaz atlı prens mi ? benim atım yok ki .İllaki at mı lazım prens olmak için.hem neden prens oluyorum ki.kral olayım ,yok yok padişah ? bunlara gerek var mı ? bence yok.peki sevmeye gerek var mı? sevmeden olur mu ?olmaz. öyleyse sevmek ve aşk arasındaki mesafe nedir?aynı şeyler değil bunlar, olamazlar .hoşlanmak diye bir durum söz konusu değil mi ?bağlanmak ise bu söylediklerimin konfigürasyonu mu oluyor?....alışmak bunun neresinde peki.bağlanmak alışmaktan ötürü bir durum mu acaba.alıştıkça bağlanır ,bağlandıkça aşık mı olur insan ?neyi tanımlamaya çalıştığımın farkında bile değilim .ne yapmaya çalıştığım meçhul.bazen ne dediğimde anlaşılmaz bir halde oluyor.unutuyorum cümlelerimin başını.savruluyor kelimelerim.sonra , sonrasını unuttum.başa dönmeliyim.bak onu da unuttum.küçük küçük yazmaya çalışıyorum elimdeki kağıt parçası yetsin duygularımı anlatmaya diye . ama bazen duraksarım ve yazacak bir şeyim kalmaz diye korkuyorum.ben alıştıkça aşık oluyorum.belki bu nedenledir yalnızlığım... sonra narin adımlar duyulur.narin mi dedim.daha başka nasıl ifade edilir ki .hafif adım ? küçük adım ? .abartıyorum yine,adım işte.yalın'ın bir şarkısı vardı ''alışmaya çalışmak diye bir şey yok , alışmak zorundayım ''şarkının teması ile uyuşmuyorum ama cümlelerini çalmakta bir sakınca duymuyorum.aslında alışmak zorundayım ama neye alışmam gerek olduğu konusunda tereddüt yaşıyorum.ben hangi şarkının mısralarındayım bilmiyorum , kim bir nefeste döker ki dudaklarından beni şarkı misali.acıtasyona döndü yazımın bu kısmı.vazgeçiyorum bu şekilde yazmaktan.aslında farkındayım kendimin ama karmaşık duygular içerisinde miyim neyim
neyse ne ... şimdi tüm yazdıklarımı unutun.hayata güzel bakmalı insan...neyin en güzel olduğunu sorgulamalı mıyım ? kelimeler mi yoksa o kelimelere sebeb olan mı ? belki en güzeli kelimeleri duyandır. yani en güzel olan gönüldür ; könül ? yazılarımı sonuna kadar okuyan ; parasetamolü okuyan herkese selam olsun...

Cevaplar

hiperkrat
hiperkrat
selamını alarak başlıyorum yorumuma. nedense yazma ihtiyacı duyuyorum mesajlarına. doğru, aşk öyle pıt diye olmaz herşey önce hoşlanmakla başlar. hoşlandığımızı tanımak isteriz, tanıdıkça uyuşursak alışkanlığa kadar ilerletiriz. alıştıkça bağlanırız ve zamanla aşık olduğumuzu da sanarız. ama her bağlandığımız da aşk değildir. aşkta ruhların uyumu vardır tarifi yoktur onun. bence böyle tabi.. kimileriyse ilk görüşte aşka inanır ama o nefisten başka bişey değil bence.. İnşallah bigün şarkı misali dökülür ismin ne diyelim:) güzelliğe gelince, söyleyene değil söyletene bak derler ama söyleyene o kadar edilgen rol verilmemeli hayatta. ben söyleyene de bakarım, söyletene baktığım kadar. o yüzden kelimeyi güzel kılan herşeyde olduğu gibi niyettir diyorum. ve yorumumu bir alıntıyla tamamlıyorum. "güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır. " demiş hz. mevlana..
parasetamol
parasetamol
kütüphaneye geldin mi sen bugün .artık tahmin yürütüyorum..bu degildi mesele ama.bu mesajımın yayınlanma zamanına canım sıkkındı. artık yazmamayı bile aklımdan geçirdim..kafamı toplamam gerek...bak cvp olarak yazdığım bu şey bile halimi resmediyor.....
hiperkrat
hiperkrat
evet 9'a kadar ordaydım. tahmin yürütme konusunda yalnız değilsin.. anlıyorum, öyle diyorsan çekil biraz köşene, topla kendini.. biz buradayız. İstersen dökersin yine içini.
parasetamol
parasetamol
hmm ...9 a kadar ise bir iki kişiyi eleyebilirim .
hiperkrat
hiperkrat
2,3 kişiyi eleyebildiysen sonuca baya yaklaşmışsın demektir :) kaçıncı kattaydın?
parasetamol
parasetamol
o kadar spesifik bilgi veremem.eger beni bulursan masama kagıttan ucak koy ;)ne fantastik ama ya da ölüm mesajı bırak ;) "ha ha ha buldum seni pislik.o saçlar ne kız gibi ,4 göz "diye bağırma olur mu ;)
hiperkrat
hiperkrat
bu betimlemen hedef şaşırtma taktiği midir yoksa aynı mesaj içeriğinde spesifik bilgi vermeye mi karar verdin henüz çözemesem de, tamam bağırmam :d
parasetamol
parasetamol
kagıt uçak iyidir ;) bulamaz kii bulamaz kii ;)
hiperkrat
hiperkrat
saçlar kısa ve gözlük yok, tamamdır :) aramicam kii aramicam kii..
parasetamol
parasetamol
;) sen gözlüklüsün ama ;) saçlar siyah degil.sigarada yok degil mi .
parasetamol
parasetamol
evet evet öyle ;)
hiperkrat
hiperkrat
tahminde iyi değilsin kabul et :)
parasetamol
parasetamol
gözlük hariç digerleri daha önceki konuşmalarımızdan.yani ne kadarı yanlış ki .hem kaç tane uzun saçlı gözlüklü erkek var ki ;)
hiperkrat
hiperkrat
saçları ve sigarayı söylemiştim hatırlıyorum, senin tek tahminin gözlüktü o da yanlış :) yani tahminde iyi değilsin. bu kadar ipucu fazla bile :)
parasetamol
parasetamol
muhtemel aynı ortamda degildik.genelde siyah saçlı arkadaşlar vardı ,erkekler bile yani.e 9 dan sonra yoksan kumral da degilsen ,ben seni görmemiş bile olabilirim.belki de gördüm..yarın gelirsen eger kağıt ucaklar benden ;)
hiperkrat
hiperkrat
zorluyorsun bak muhabbet kumrala kaydı ben susuyorum :) nasip @parasetamol, belki gelirim belki gelmem..
parasetamol
parasetamol
neden yani ,kumral mısın ?yoksa 9 dan sonrada kütüphanede miydin ? yoksa yoksa sen .hadi ya . degilsindir.kısa kumral yalnız başına çalışan ;)cidden ya ?!!
hiperkrat
hiperkrat
hop dur sakin ol :) yalan konuşmam ben bak bunu 2.kere söylüyorum. 9dan sonra yoktum. kimi sandın çok merak ettim. ben değilim o kişi gibi hissediyorum ama.
parasetamol
parasetamol
sadece yoklamak istedim ;) kumralsın demek. odalarda çalışmadığını tahmin ediyorum.kolidordasın. eee şey .ben uçak yapmaya başladım bile ;)
hiperkrat
hiperkrat
bilemiyorum net bir şey söylemedim farkındaysan :) saate yorum yaptım sadece.. ;) uçakların paslanmasın bu kadar erken hazırlıklara girişme derim.
parasetamol
parasetamol
oy benim paslanan kağıtdan uçaklarım ,oy benim saate yorum yaptım diyen arkadaşım ;) biliyorum' sadece' yazmak istedin. tmm net bir şey söyleme. dedin ya nasip.ama kahve makinasının orada görürsem bi kahveni içerim.köpüklü.her gün köpüklü kahve ..
hiperkrat
hiperkrat
o zaman gelsin, bakarız :)