Kendinolyeter
Kendinolyeter
insanlık aleminin en büyük ayıbı kadına şiddet ve buna seyirci kalınması bence daha geçenlerde eski sevgilim tarafından şiddet görüyodum az kalsın. yardım istedim kimse oralı olmadı herkes arkasını dönüp gitti anladımki gerçekten insanlık ölmüş. kendimi koruyamam belki benim hatam ama doğamız gereği erkekler daha güçlü napalım. yardım çığlığımı duyup da yardım etmeyen herkese teşekkür ederim. yüzümü kara çıkarmadın insanlık senin olmadığını daha iyi kavradım zaten var olduğuna da inanmazken

Cevaplar

tilki
tilki
önyargılı olmayalım @kendinolyeter. sen insanların olduğu yerde gezmemişsin demekki. yakınımda şiddet gören bir kadına duyarsız kalana insan sıfatını yakıştırma. İnsan olan hele ki erkek cinsinden bir insan olan savunmasız bi bayanın şiddet görmesine seyirci kalmaz. hem nerden buldun böyle bi adamı. kadını şiddetle bastırmaya meyleden adam acizdir. zavallıdır. kendi korkularını size uyguladığı şiddetle bastırırlar.
free
free
çığlığı nasıl attığın önemli bence bu noktada :)))
tutunamiyoruz
tutunamiyoruz
kadın cinayetlerini, tecavüzlerini, tacizlerini "orada ne işi vardı, öyle giyinmeseydi, bardan çıkıyordurdu, saat gecenin üçüydü" şeklinde sorgulayan ve tüm bunları meşrulaştırmaya çalışan bir toplumun senin şiddet görebilme ihtimaline ve yardım isteğine tepkisiz kalması hiç şaşırmadığım bir durum. fakat tüm bunların karşısında olan insanlar da var. sosyal medyaya bakarsan bu insanlar çoğunluk, sokaklara bakarsan görülmeyecek kadar azınlık içerisinde. umarım bir gün çoğunluk kadınlardan yana olur. konuya istisnaden birhan keskin ve aslı serin'in birlikte yazdıkları bir şiir var; google da "ateşli silahlar elimizde, umanın kılıcı belimizde" diye aratırsan ilk sırada çıkacaktır. okumanı isterim. güzel günler olsun.