onumarkamsobee
biraz oturup düşünmek istedim. gerçekten iyi miyim ben? yoksa bu da mı benim oyunumun bir parçası? yoksa senarist bunu da mı dahil etti oyuna? İyi olduğuma inanmak istiyorum. güneşli havalara çıkıp da "aaaa ne kadar güzel bir hava :d" diyebilmek istiyorum. ama hala diyemiyorum bunu. hala rüzgarlı bir havaya "nee güzel şeysin seen. :d" diyorum. yeni yeni şeyler bulup, kafa dağıtıyorum aslında. mesela pişti oynamasını öğrendim. evet, tavladan ve okeyden sonra bir de pişti öğrendim. sırada batak var. ama ona daha var sanki. bunların yanında farkında olduğum bir şey daha var. ben artık uykudan da kaçıyorum. güneşin ilk göz kırpışlarına yakın kafamı yastığa koyuyorum. korkuyorum çünkü. kafamı yastığa koyduğum andan itibaren düşünmeye başlıyorum. dönüyorum yatakta. sonra farkında olmadan uykuya dalmışım. sabah ise eşek çifte atmış, dayak yemişim gibi uyanıyorum. çünkü uyumuyorum. ben rüyalarda savaşıyorum. ne kadarını hatırlıyorsun derseniz, zaten tek tip olduğunu söylerim sizlere. tek bir tip. ben kaçıyorum. ben kaçıyorum ve ardımdan biri beni kovalıyor. neden kovalıyor beni? ve ben neden anlamsızca kaçıyorum? bir şey yapmadığımı bile bile o karanlık sokaklarda neden koşuyorum? neden nefessiz kalana kadar koşuyorum? bir yerde düşüp kalıyorum ve tepemde beliriyor kaçtığım kişi. bana kötü gözlerle, kahkaha atan bir ağızla bakıyor. o gözler öyle kötü bakıyor ki, çığlık atmamak için kendimi zor tutuyorum. ki zaten atsam da duyulmuyor. denedim. kaç kere çığlık atmayı denedim. ama o sesim duyulmadı.. sayıklıyor olabilirim. bilemiyorum. loknes daha önce sayıkladığımı söylüyordu. daha sonra ondan önce uyuduğum hiçbir ana denk gelmedi. ben bile gerçekten uyuduğum anı bilmiyorum, o nasıl denk gelsin? ama artık günün ilk ışıklarıyla uyuyunca bir şey görmüyorum. beni rahatsız etmiyor hiçbir şey uykumda. evet sabah 9, akşam 5 dersim var bugün. ama ben yine uyuyamıyorum. ben yine korkuyorum. İyiydim ben, değil mi? benim sorunum bu rüyalar mı oldu şimdi de? nereden çıktı bunlar? niye aynı tipler? konu aynı. mekanlar farklı. ama hep bir karanlık ve ben yalnızım. kimse bir şey ne görüyor ne de duyuyor.. buna benzer şeyler işte. ben gidip notumu çıkartayım. belki 2 martı, 3 marta bağlayan gece erken uyurum..

Yorumlar

bjkfalan
bjkfalan
1 yıl
üzülme.
berelideli
berelideli
1 yıl
rüyalar bilinç altının eseridir derler. ne kadar doğrudur bilinmez ama, rivayet olunur ki, insanın rüyasında gördüğü kötü şeyler, bilinç altına yerleşmiş ve kaçış mekanizması oluşturulması gereken korkular ve düşüncelerdir. çözümü nedir, keşke yardımım olabilse. ama malesef, elimden anca yazılarını çok beğendiğim insana, tatlı rüyalar dilemek geliyor.
free
free
1 yıl
@oas yemekler içinde boğulasıca :) üzülmek yok lan !!! uçarım sana bak işin şakası bir yana da uyku hapı almayı denedin mi ?
onumarkamsobee
bjk bu da hani şu "2 tane yiyeceksin, 3 tane yemeyeceksin." gibi bir üzülme mi?
onumarkamsobee
berelideli teşekkür ederim. elden ne gelir? benim bilinçaltımı düzeltmek gelir. tatlı rüyalar dilerim sana da.
onumarkamsobee
he ben lahmacunlar, wafflelar içinde boğulayım.. boğulamıyorum ama. yok free. ben öyle ilaç falan almam. uyku ilacı alsam, okulda sersem gibi olurum. hiçbir işe yaramam. şimdi yine kendimdeyim.
berelideli
berelideli
1 yıl
o tatlı rüyaları görmeyeli ne kadar zaman oldu hatırlamıyorum :d
imhotep
imhotep
1 yıl
aylarca bitik vaziyet takılıp uyuyamayan bi insan olarak söylüyorum bunun ilacı boşvermek. bi gün öyle bi boşverdim ki oas dünya içinde ne varsa hepsiyle birlikte yandı kül oldu. o günden beri uyuyabılıyorum en azından. tabi bazen arada hala o küllerin arasından yanmamıs öyle kalmıs parcalarda buluyorum. biraz takılıp ertesi sabah uyuyamasam bıle onuda yakıyorum. ömür biter dert bitmez. İyi uykular tatlı ruyalar :)
onumarkamsobee
ama gördüğüm rüyaların yaşadıklarımla bir bağlantısını tam bağlantısını kuramadım. boşveriyorum, amenna. ama gel gör gitmiyor. o bilinçaltı dediğin şeydekilerin seninle alakası ne? ben bunu anlamadım. aylardır uykum dengesiz. gece yatağa hasretle bakıyorum. hatta yatınca canım yandı bir aralar. en azından şimdi canım yanmıyor gerçek anlamda. aman dertler derya olmuş. sanırım böyle deniyordu. "herkesin bir derdi var, durur içerisinde.." diye de bir şarkı vardı. tatlı tatlı rüyalar :) bu mu uyuyan halin senin a deli :)
onumarkamsobee
benim yorum imhotepeydi. ben berelininki yayınlandı sandım imhotep :/ ama sana da aynısını yazardım :d
onumarkamsobee
ben de hatırlamıyorum bereli deli. ama bir denemek lazım. belki bu gece görürsün? :d
imhotep
imhotep
1 yıl
bak bu karıstırmalar etmeler falan hep uykusuzluktan iste :d
onumarkamsobee
bildirimlerde sadece berelideli'nin yorumunu gördüm diye bunlar. yoksa karıştırmak falan yok imhotep :d aldım uykumu ben ya. 4 saat uyumuştum, yeter işte d:
imhotep
imhotep
1 yıl
4 saat min 6 saat ideal 8 saat iyi bir uykudur diyorlar oas :d
onumarkamsobee
tamam işte imhotep ben de minimumda gidiyorum :d