fenomen
fenomen
1 yıl
bir yerde okudum. "bu dünya dinazorların hakkıydı" yazıyordu. ne kadar güzel söylenmiş. gelmişiz dünyaya içine ettik ve ediyoruz. zor mu 56 ların oradaki çay bahçesi gibi ağaçlık alan yapmak. ben şehrin içinde dolaşan sincaplar istiyorum. kenardaki ağaçlık alana gidipmhamak kurup kuş sesleriyle semaverimden çay içmek veya sahilde tertemiz kokan deniz kokusuyla biramı yudumlamak. ama yok herşeyi mahfediyoruz. doğayı katledince içimizdeki insanlığı da katlettik ve katletmeye devam ediyoruz sanki

Yorumlar

bjkfalan
bjkfalan
1 yıl
sen tam olarak yüzüklerin efendisi filmindeki hobitlerin köyünü ya da elflerin ormanını istiyorsun sanırım.. ama biz ne gondoruz ne rohan ne de cüceler biz o iğrenç goblinleriz saruhanlarız isengardlarız fenomen..
frances
frances
1 yıl
aslında yüzüklerin efendisi kadar uzak değil. manhattan'ın ortasına park koymayı akıl edebilen adamla sümüğünü pantolonunun cebine silen adam arasında illa ki fark olur yani. burada gayet güzel bir istekte bulunulmuş. zaten her yer bina, bari biraz yeşillik bıraksaydınız da bunalınca kaçabilseydik demiş fenomen. duyduğum en güzel fikir. çok şey istemiyoruz aslında. çocuğumuzun elinden tutup gezdirebileceğimiz, bak yavrum sincaplar kafeste yaşamaz ağaçlarda yaşar diyebileceğimiz bir yer istiyoruz. ama en son bir park yıkılmasın dediklerinde insanlara neler yapıldı hatırlarsınız. dini imanı para olmuş insanlar tarafından öldürüldüler. gözlerini toprak doyursun.
anonim
anonim
1 yıl
bizim şehrimizde de bir central park olsa fena olmazdı tabi. böyle şehrin tam göbeğinde kocaman yemyeşil bir alan, istediğin gibi yayıl çimenlere, sporunu yap, evcil hayvanınla oyna.. ama gel gör ki ekonomik açıdan pek getirisi olmayan bir proje için kimse o kadar büyük bir alanı (tabiri caizse) 'heba' etmek istemiyor. neden? çünkü para dediğimiz obje her şeyden daha değerli bizim için. ulan ne garip be! para yapmak için ağaç kesiyoruz ama ağaç dikmek için yer bulamıyoruz. çok zeki bir milletiz gerçekten 👏👏
bjkfalan
bjkfalan
1 yıl
almanya iyidir bu konuda adamlar fabrikaları yerin altına yapmışlar üstleri ise yemyeşil park halinde ve bu fabrikaların bacaları hiç sırıtmıyor çünkü sarmaşıklar mevcut..