onumarkamsobee
dünya kadınlar günümüz kutlu olsun hanımlar. asıl konuya gelecek olursak, umarım bundan sonra sessiz kalmayız ve şu yaşadığımız olaylar da sona erer. bunlarla ilgili tek kelime bir şey yazmamıştım buraya. fakat durmuyorlar. devam ediyorlar sürekli. çivisi çıktı dünyanın. kocasından, sevgilisinden, babasından, erkek kardeşinden birçok kadın şiddet görüyor. "kocamdır, döver de sever de.", "babamdır, dövebilir." vs. gibi şeyler söyleyerek susuyor. sessiz kalıyor çektiklerine. yapma! bunu yapanlar yapmasın! sustukça çektikleri işkenceleri çekmeye devam edecekler. şiddetin yanında cinsel tacize maruz kalanlar da var. bir de bunları öz babalarından çekenler var. anneleri de göz yumuyor bu duruma. küçücük çocuğa bile tecavüz ediliyor.. neyse konu nerelere geliyor. kısaca sessiz kalmayıp, sesimizi çıkarmalıyız demek istiyorum. sessiz kalarak bir şeyler olmayacak. sesiniz çıktı diye de size yapılabileceklerden korkmayın. en azından deneyeceksiniz. belki bu sözüme kızacaksınız ama denemiş olacaksınız kurtulmayı. bu yazımda burada dursun. erkekler siz de lütfen bir "ana"dan geldiğinizi unutmayın.. hayırlı geceler.

Yorumlar

imhotep
imhotep
1 yıl
çok uzaga gitmeye gerek yok artemis in yasadıklarını görüyoruz... 8 mart dünya kadınlar gununu herkesın adam olabıldıgı bir dunyada bir gun kutlamak ümidiyle kutluyorum...
onumarkamsobee
o olaya bir kadın da karıştı! nasıl kadın ise artık.. allah belalarını versin. inşallah diyorum..
imhotep
imhotep
1 yıl
nasıl ya ciddi misin sen
onumarkamsobee
öyle gibi bir şey. tam emin değilim.
imhotep
imhotep
1 yıl
olmasın ya öyle
onumarkamsobee
bilemiyorum.
artemis
artemis
1 yıl
İmhotep evet öye oldu bir kadın da var.ama erkekler çoğunluk kısımda şuan.teşekkürler hatırlanmak beni mutlu etti.allahtan belasını tez zamanda bulur inşallah.
imhotep
imhotep
1 yıl
@ artemis kaşınıyorlar bir sekılde bulurlar merak etme.