ikizler
ikizler
niyese dışarıda kitap okumaktan utanıyorum.millet buraya ne güzel yazmış sahilde,çimde,parkta okuyorum diye. onlara çok özeniyorum.@rahatsız,@foreveralone ve diğerleri gibi.benim biraz istediğim ortam @poseydon'un ortamı ama dışarısı da iyi.dışarda okunmaya utandıgım için sadece odamda okuyorum.ama aklım dışarı takılıyor.bugün kitap okumaktan yurttan dışarı çıkmadım ama dışarda okumayı çok isterdim.sanki bana "şuna bak kitabı gözümüze sokuyor,hava atıyor,entel gözükmeye çalışıyor, vs." diyecekler gibime geliyor.normalde birinin dediğini takmam ama kitap konu oldu mu takarım.nasıl kurtulacam bundan bilmiyorum.ben de açık havada çimlere yatarak kitap okumak istiyorum...

Cevaplar

karakeci
karakeci
insallah sadece bu durum icin baskalari ne der dusuncesi vardir kafanda.. hayat boyle yasanmaz yani. durduk yere dert cikartma kendine. sen bi cik tur at o kitapla yenersin o baski hissini.. :))
imhotep
imhotep
aga otobüste kokuta kokuta cips yiyenler dusunmuyorken senin bu kadar dusunmen için bir sebep göremıyorum bu yalan dunya da.
poseydon
poseydon
kitabını yanında taşı öncelikle. İster çantanda ister elinde farketmez. okumak istediğin zamanda çıkar oku ne olacak ki. ben bazen otobüste de okuyorum ama sarsıntı olduğu için pek sevmiyorum otobüste okumayı. yürüyüşlere falan çıkarken mutlaka yanıma alırım ama.
karakeci
karakeci
otobus evet okumak bencede cok zor. telwfona bile bakamiyorum bu konuda midem cok hassas. o yuzden bende oyobuste okumani tavsiye etmiyorum :)))
bjkfalan
bjkfalan
ya hep entel görünmek için :d karşiim ben üniversiteye giderken tramvayda bile okuyorum çekme kendini rahat ol aksi takdirde japonların hepsi entel olur.
rahatsiz
rahatsiz
o kadar uzun şey yazdım net gitti:@ bak şimdi o kadar yasak olan şey var. mesela " burada sigara içmek yasaktır. " yazan mekanlarda bile pofur pofur sigara içiyoruz. henüz kitap okumanın yasak olmadığı bi ulkedeyiz. üstelik senin için öyle düşünen insanlar emin ol kendi içlerinde gösteriş budalasi olan insanlardır:) düşünme önemseme. keşke onlarda okusalar:) oku:) her yerde oku:) hatta bu önyargını kırmak için gel birlikte okuyalım:)
ikizler
ikizler
zaten bir şeyi kafaya takmam.çevremde de rahatlığımla bilinirim ama niyese tıkanıp kalıyordum. teşekkürler hepinize.@poseydon ben çantamda taşıyorum 3 tane ama cesaret edemiyordum. tekrar sağol :) peki ne okuyoruz @rahatsiz :)
rahatsiz
rahatsiz
şuan "hikayem paramparça":) bitmek üzere sıradaki ne olur bilmiyorum:)
anonim
anonim
bende geçen güne kadar öyle dusunuyordum ama dayanamadım ve kitabimla beraber gittim boş buldugum yere oturdum oh mis... gelen geçen hiç kimse umrumda olmadı. ki onlarinda beni umursadigini sanmıyorum. herkes kendi aleminde sonuçta. 2 saate yakın okudum kitabımı sonra mutlu mutlu dondum yurduma. hiçbir şey de kaybetmedim. kitabımı okumus ve bol bol hava almış oldum.
dimitri
dimitri
atakum ve ömürevleri arasında bir yerdeydi tam hatırlamıyorum ama böyle şezlong gibi bir oturak yeri var sahil kenarında taşların üstünde :d ayaklarını uzatıyorsun denize karşı zaten suyun sesinden çevredeki diğer sesleri hiç duymuyorsun bile hafiften de bir rüzgar esiyor sonra kendini kitaba kaptırıyorsun dünyayı unutuyorsun. yönü denize baktığı için diğer insanlarda görmüyor böylece rahatsızda olmazsın. ben bir kaç defa gittim oraya seninde gitmeni tavsiye ederim :d
ikizler
ikizler
ben de katlanan sandalye alsam mı diye düşünüyorum dimitri. seninki de güzelmiş ama bana biraz uzak.teşekkürler :)
ikizler
ikizler
köpeğiyle dolaşan kadın'ı tavsiye edebilirim @rahatsiz.37 tane öykü var içinde çehovdan.