fenomen
fenomen
düşünün bir yerde bir ortamda birisiyle tanışıyorsunuz. aradan 3 yıl geçiyor senin iline geliyor. sen bunu 1-2 işe sokuyorsun. aylık 1700 falan kazanıyor. evine ev arkadaşı alıyorsun takılıyor ediyorsunuz. sonra bir durumlar oluyor sen çalıştığın iş yerinden çıkmak zorunda kalıyor ve 3-4 ay maddi olarak sıkıntılar çekiyorsunuz. evde faturaları geç yatırıyorsunuz. bu kişi sonra evden çıkacağım diyerek evden çıkıyor. size sorum bu işe sokulan kişi yerinde olsanız ne yapardınız ? İşe sokan kişi yerinde olsanız ne yapardınız.

Cevaplar

imhotep
imhotep
valla herkesın kendıne göre borcu harcaması var. adam 3 4 ay ıdare edebılır o bütceyle ancak zaten fazlasını edemez ki. ona o ımkanı veren arkadasa anlayıslı olmak duser. para hersey demek degil tabıkı ama cok sey.
matricariachamomilla
matricariachamomilla
valla açıkça yapılan bir iyilik için asla karşılık beklemem.bana yardım etsin istemezdim eğer işe sokan kişi olsaydım.ama yanımda durup beni motive etmesini manevi anlamda yardım isterdim.onun dışında maddi bir yardım istemezdim.
fenomen
fenomen
@imhotep hepten idare etme olayı değil yine az bişeyler kazanıyor. ayda 100-200 tl bir fark oluyor. onu da borç olarak yazıyor öyle düşün. aynı iş yerinde çalışıyordunuz öyle düşün
fenomen
fenomen
@matricomologgo herhalde yani olay maddi beklenti değil zaten işe alırken durumlar gayet iyi hatta süperdi. o durumda zaten beklenti içinde olunması saçma olur. zaten bu iyilikte değil sadece yaşanmışlık muhabbeti
imhotep
imhotep
@fenomen kardesim hanı adamın da her ay onu veremeyecek durumu olabılır. kazandıgı para buyuk bır para degıl sonucta. borç yazıp yazmamasından zıyade borc verıp veremeyecegı durumu onemlıdır bu gıbı durumlarda. yok parayı veremessın sonucta.
fenomen
fenomen
duygusal bakmışım biraz demekki
imhotep
imhotep
olayın kendısı tamamen duygusal fenomen :)
matricariachamomilla
matricariachamomilla
sen gene de ara halini hatrını sor da insanlık görsün