Rıza Kaan Tangöze
Rıza Kaan Tangöze
bi şey eksik ya hani sürekli bi halsizlik çöktü üzerime. sanki bi şey olacak ve her şey düzelecekmiş gibi geliyor. hep bi umut içerisinde hissediyorum kendimi sonra bakıyorum kendime düşünüyorum yaptıklarımı. lan diyorum ne düzeliyo ? neyi yaptın hakettin de düzeliyo diyorum kurtuluyorum anlamsız umuttan. geçip gidiyor günler her gün biraz daha yoruluyorum. uzaklaşıyorum kendimden biraz daha kurtuluyorum dünyadan. peki o son adımda kurtulacak mıyım ben şimdi ?

Cevaplar

artemis👑
artemis👑
sana bi şey diyim mi.sürekli diyorum ama anlamıyorsun.üzüldüğün şeylerin birkaçında haklısın ama şu gerizekalılar için kendini yıpratıyorsun ya.ya vallahi ağzına tükürücem kanka yemin ederim robot gibi aynı şeyleri tekrarlıyorum ama sen idrak edemiyorsun.geçen gün de salak salak düşünme dedim.son cümlenden de bunu anlıyorum.ulan pozitif olacaksın.negatif düşündüğün için hiç bi şey yolunda gitmiyor o aklın ne zaman başına gelecek
Rıza Kaan Tangöze
Rıza Kaan Tangöze
@artemis kanka sen şimdi böyle diyorsun ama olmuyo biliyorsun değil mi
dimitri
dimitri
kardeşim sıkıntını bilmediğim için pek ayrıntılı yorum yapamayacağım ama o gelen umudunu hep korumaya çalış. bu dünya, güzel şeyler yaşanacağına dair içinde umut besleyen insanlar sayesinde duruyor. sende o insanlardan olursun umarım. kendine neyi yaptım da hak ettim diye sormak yerine, hak etmek için ne yapmalıyım ? diye sor. o zaman seni düzlüğe çıkaracak cevabı bulabilirsin. unutma sende bir can taşıyorsun ve sen de herkes gibi değerlisin. önce kendi değerinin farkına var. bak kendin demişsin günler geçip gidiyor, üzülsen de geçip gidiyor sevinsen de. neden üzülüp kendini heba ederek günlerini geçiresinki ? geçip giden günleri gönül tarlana umut tohumları ekerek geçir. belli bir süre sonra o tohumlar yeşerip gözünü gönlünü açar o zaman dersin ki keşke daha önce yapsaydım bunu. çünkü bugünümüz yarınlarımızın sermayesidir o yüzden sermayeni boş yere çarçur etme ileriye dönük yatırımlar yap. İnşallah sıkıntıların geçer.
frances
frances
ya bahsettiğin şeyi bilmiyorum ama ruh halim benim de çok değişken olduğu için senin bu hallerinin de normal olduğunu düşünüyorum. umut bu, gelir gider... gün doğmadan neler doğar sözü de bundan geliyor bence. gece ağlayarak uyursun, sabah bin bir umutla kalkarsın.