Leyl
Leyl
1 yıl
selamunaleykum; bende yeniyim buralarda. aslında hiç alışkın degilim duygularımı hislerimi paylaşmaya. çünkü gönlümde tasıdıklarımı hissettiklerimi, dilimden kopan kelimeler. ne kadar allasam pullasamda, takıp takıştırsamda tercüman olmuyor. zaten anlatabildiklerim de dinleyenin anlayış süzgecine takılıyor, bir adım ötesi olmuyor. İşte bunları fark ettiğimden beri susmayı tercih ettim. en azından içimdekilerin anlamı bende anlamsızlaşmıyor. konuşmayı pek beceremesemde sükütü yakıştırdım kendime. susmak ayrı konuşmak ayrı meziyet. keza sessizligi nekadar sevsemde, farkettimki sessizligi dinlemeyi kimse sevmiyor. tanıdıklar hep konuşmamı açılmamı istiyor. bende olsun dedim, karşılıklı oturmuşuz konuşturuluyorum. o kadar çok olmuş ki susalı konuşurken kekeliyordum. bunu farkedince üzüldüm. sonra yavaştan bu böyle olmaz dedim sohbetlere katıldım bircok kitap okudum.İşe yaradı gibi düzeldim biraz biraz. lakin farkettimki mevlana celaleddin rumi dedigi gibi, ne anlatmak istersen iste anlattıkların karşındakilerin anlayabildigi kadardır.
sessizlik güzel e kardeşim. elbet onuda anlayan cıkar karşıma. cıkmasada mesele degil. nasılsa biz daha düşünmeden düşündüklerimizi bilen var. her gaybı da beyanıda gören var(aleykümselam) yanlış anlaşılmasın bilirim sizde de selamı askıda brakmassınız. ama yinede ben cok askıda kalmasını istemem bu güzel kelamın. selam degerlidir her gönlün kapısına nasıl vurulmasıgerek bilir. biriside benim gönlümün kapısına boyle dokundu ordan bilirim..

Yorumlar

misty
misty
1 yıl
aleyküm selam hoş geldin 😊sessizlik ve kendi kabuğuna çekilme benim yakın zamanda benimsediğim bir olay.artık böyle olsun çünkü diğer türlüsü de olmuyor bir türlü bende.neyse tekrardan hoşgeldin umarım burada ve bundan sonraki yaşantında istediğin şeyleri bulursun👧
poseydon
poseydon
1 yıl
aleyküm selam. hoş geldin.
azula
azula
1 yıl
aleyküm selam hoş geldiin :)
Yabadabadu 🔥
aleyküm selam, hoşgeldin. :))
Gerekovic
Gerekovic
1 yıl
aleyküm selam hos geldin :)
free
free
1 yıl
h.gdin
Gerekovic
Gerekovic
1 yıl
@free en son "hg" yazacaksın diye korkuyorum abi bak :d yapma şöyle şeyler :d