Leyl
Leyl
sabah ezanıyla uyanıp,ocağa çayını koyup, halen hayattaysa eşini de seleyip çayını onun sohbetiyle tatlandırıp,birlikte yeni bir günden nasiplerini aramak için,eline çantasını,sırtına azığını alıp, hala elinin ayağının tutuğunun,kimseye muhtaç olamdıklarının şükrüyle,sevinciyle (canımız sağ olsun yeter).diyen,memleketimin çalışkan azimli,fiziken zamanın izlerini taşıyan,ama ruhu hala 18,20 lik delikanlı kalan güzel insanları. gençlik bayramınız mübarek olsun.biz haketmiyoruz, öglen 1,2 de kalkan ruhu yaşlı yorgun umutsuz.gönlü davasız bu gençlik haketmiyor.

Cevaplar

imhotep
imhotep
katılmıyorum. birincisi tüm genclık böyle degil. İkincisi gencligi bu hala sokanların hic mi sucu yok. ücüncüsü hadi kısın tamamda yazın sabah ezanında kalkıp sonra uyumadan bütün gün devam etmek de sacmalık. dördüncüsü herkesin davası kendıne. ortak dava kaybolalı ilk kan döküleli yuzyıllar oluyor. artık herkes kendı ekmeginin derdinde dava naraları atanlarda siyasal yalancılar. saygılarımla ablacım.
orlitorenk
orlitorenk
benim davam turan'a kadardır 🤘🏽💪🏽
Leyl
Leyl
1. genelleme yapmayı sevmem haklısın bütün gençlik böyle degil,2 dogru bu gençligi bu hale sokmak için çok ugraştılar ugraşıyolar,onlar kandırıyor bizde kanıyoruz bir yerde.3. sizin oraları bilmem ama ben kırsal kesimde buyudüm ben. tarımla hayvancılıkla inşaatla ugraşırlar, bu tür işlerin zamanı vardır toprak gecikmeye gelmez topragı zamanında işleyeceksin, biçeceksin,hayvan dediğin hizmet eder sana ama sende onun zamanında otunu suyunu vereceksin,en önemliside rabbim buyururki sabah eznıyla rızık kapıları açılır.kulum bu saatlerde rızkını aramaya başlasın bizde böyle duyduk dedelerimizde böyle nasihat eyledi.son olarak bizim davamız kalu belaya kadar.dünya yalan. ölümlü olsada sonsuza denk.hak bir davam var benim..birde hala kan dökülüyo yani davası uğruna tek emaneti olan o canı bile gözünü kırpmadan veren verebilecek birileri var.bize davasını emanet eden ecdadımız ,topraklardan önce gönülleri fethetti bu can bu tende olduğu müddet onların emanetıde bu kalple atacak.birde bu ruhu yaşamak için bir siyasi kuruluşa örgüte ihtiyacım yok illede bı başlık altına alt başlık olacaksam kul olmak yeter bana..
imhotep
imhotep
bak ne guzel dıyorsun bir işin var kı sabah 04.30 da kalkıyorsun. 8 de iş bası yapan adamlarız hepımız. vardiya usulu gibi bisey senın dedgin. o dedıgın durum mekke icin ve o zamanın sartları ıcın gecerlı bısey bu zamanda kalmadı (yolda aydınlatma diregi bile yok gun ısıgını max sevıyede kullanmak gereklılıgı ). mesai saatleri dunya guclerının elınde yani gevurun. ecdadın guclu olarak kalsaydı bugun bunları dunya capında bız belırleyecektık lakin onlar yatmayı tercih etti simdi biada girdik. sabahleyın okula bile onların belıledigi zaman ile giriyorsun. kalu bela da herkes yalnız ve kendımızden sorumluyuz. birisi ben bu mezhep birisi ben bu mezhep bu davayım dıcek. 4 halıfe zamanı gibi tek bı yol tek bı dava tek bı hizmet kalmadı. herkes kendı cıkarında. gönulleri fethetseydık kımse 1. dunya savasında bızı arkamızdan vurmazdı halıfesıne karsı gelen bu ınsanlar topluluguyla mı bi dava ? hayal görüyorsun ablacım hayal. bu süslü masallardan uyanın artık. o yuce komutan ve padısahlara binlerce kez selam olsun nur ıcınde yatsınlar. ama hepsıne değil o padişahlarıa pardon mirasyedilere falan yok. benım ecdad olarak kabul ettıgım bir tek hz. muhammed (sav) dır. gerisi hikaye. davamız falan yok. benım davam kendımle ahiretimle. ne yaparsan yap fitne tohumları ahir zaman icin bir bir aramıza atıldı. o dirlik kıyamete kadar saglanamıcak. ortak cıkar duygusuyla bır mılletı olusturup onun etrafında butunlesmekten baska caremız yok. bizi satanlarla tekrar bı dava mı asla ! en guclusu bız olmalıyız. hukmu bız vermelıyiz. kuralları bız kurmalıyız. dava bu olmalı. gevurun elınden bu erklerı almak ıslama en buyuk hızmettır. dunya eskı dunya degıl güç baska yerlerde iman ise zaten bıreysel bısey. allah hepımızı kurtulusa erenlerden eylesin bacım @su
Leyl
Leyl
amin,herkes kaldırabileceğin den meshuldür.hayırlısı neyse ölümde yaşamda ordan gelsi.allah yar ve yardımcımız olsun.