52hertz
52hertz
1 yıl
bence burdaki kizlar gercek hayatta yoklar. buraya haslar. burda bir konuyu anlatirken ya da birisine yorum yaparken icten samimi bi usluptalar. ama eminim yaniniza gelip selam versek veya ilan-i ask etsek reddediliriz. dinlenmeyiz belkide. herkeste bir maske.kimi sabahlari takiyor... kimi hic cikarmiyor.

Yorumlar

sismanveofkeli
toplum buna hazır değil dostum yapma etme 😀
Gerekovic
Gerekovic
1 yıl
herkesin yüzünde bir maske vardır ama bazi huylar vardir ki maskelerle örtülemez..
pikaccu
pikaccu
1 yıl
kendine göre çok haklısın bu konuda ona bişey diyemem ama kızların gözünden bir yorum yapmak geldi içimden. şimdi bir erkek yanımıza gelip konuşmak istediğinde kabul etmezsek egoist havalı oluyoruz. teklifine kibarca karşılık verip konuştuğumuzda da "şuna bak tek kelimeye tav oldu hemen, demek ki herkesle böyle konuşuyor" damgası yiyoruz. sen söyle şimdi biz ne yapalım?
maviisik
maviisik
1 yıl
buna neye göre karar verdiniz neye dayanarak merak ediyorum. doğruyu söylemek gerekirse çoğu insan karşı cins için ayni seyi düşünür fakat şöyle bir sey de var ki siz o şekilde yaklastığınız sürece karşınızdakini gerçekten taniyamazsinz, karşınızdaki de sizi ve siz bunu maske olarak ifade edersiniz
frances
frances
1 yıl
reddetmek has olmaktır. birini neden reddedersin? kız veya erkek olması fark etmez, reddetmenin bir sürü sebebi olabilir. fiziksel açıdan çekici bulmadığın için olabilir. bunu ölüm kalım meselesi haline getirmemek lazım, insanlar birini bu sebeple reddedebilir. 2348 sayılı kanunun 89 uncu maddesinin ikinci fıkrası bunu açıkça belirtiyor. hakkıdır. yahut sevdiği başka biri vardır, başkasına bakmaz, baksa bile görmez. bir ilişkiye hazır değildir. bu da klasik sebeptir ama geçer sebeptir. kısıtlanmaya, baskı altına alınmaya, mesajlaşmalara hazır değildir. tartışmaların bol olduğu bir aileden geliyordur. kafa dinlemek için yalnızlığı seçmiştir. tüm bu sebepler ve daha fazlası olabilir. bunları bencillik olarak tanımlayamazsın, insana kendiyle ilgili karar alırken bari bencil filan demeyin. kendi hayatı sonuçta abi, rahat bırakın kızları. sen teklif ettin diye kabul etmesi yahut eh hadi bir çay içelim demesi şart değil. evlilik programında mıyız? ayrıca maske konusunda haklısın. dışarı çıkarken elbette ki maske takıyoruz. yoksa yolda yürüyen, otobüse binen, yemek yiyen vs insanların hepsinin aynı ifadeyle dolanıyor olması saçma olurdu. kimsenin yüzünde ifade yok, herkes birbirine benziyor. bu da topluluk içinde yaşamanın bir şartı gibi, herkesleşiyoruz. dolayısıyla maske takıyoruz yani. normalde kedi videosu izleyip yataktan düşen bir kızım ama sokakta bunu yapamam. demi? yapmamalıyım.
artemis
artemis
1 yıl
yöoo bana dün çiftlik caddesinde biri gülümsedi.sonra arkamdan gelmiş 3-4 metre.tanışabilir miyiz dedi neden dedim bi neden söyledi.oturduk karadutlu çay içtik,telefon numaramı istedi hayır dedim,facebooktan arkadaş olduk mesela.böyle yanıma gelen 5 -6 kişi oldu hiç reddetmedim.ama üslubuyla elbette.samimiyimdir *,* burda nasılsam her zaman öyleyim
foreveralone
foreveralone
1 yıl
e zaten öyle. bu site de her zaman derim etrafımızda gördüğümüz insanların burda olmaması imkansız. olay aslında ne biliyor musun? toplumda yapılmayan iyilikleri gormedigin veya kendi kafanda bi tip oluşturup onunla konuşuyor gibi yapıp iyilik yapılarak insanlık yaptıklarını düşünmeleri. yani insanlık yaptık bugün de doğru şeyler yaptım diyip kendini tatmin etmeleri. tabi ki niyet kötü değil ama birebir de yapamayan insan burdan yapınca benim acımdan bi önemi yok. ben hepinize burdan iyilik yapar dinler ederim ama aslında bunun anlamı yoktur. çünkü o adam yalnızdır ve yalnız kalmaya devam edecektir. yani senin yaptığım iyilik adminin onayına bakar. net.
zaliminkizi
zaliminkizi
1 yıl
evet biz gerçekte yokuz zaten bi sen gerçeksin diğerleri akıllı telefonlar. siriyiz biz. burda çoğu kişi birbirini tanımıyor ve doğal ! dolayısıyla tanımadığı için doğal. gerçek hayatta maske takıyoruz çünkü zorundayız ! kimin ne dediği belli değil kimseye güven yok. @pikaccu sana sonuna kadar katılıyorum 👏🏽👏🏽
jbourne
jbourne
1 yıl
yazıyı okuyunca ulan adam ne güzel yazmış dedim çok doğru bi tespit gibi geldi. ama @pikaccu .. diyecek bi' şey bulamadım bacım sen de haklısın
qudshack
qudshack
1 yıl
ulan gel öpücem ne doğru dedin :d
pikaccu
pikaccu
1 yıl
@52hertz teklifi kabul etmek derken konuşma teklifini kabul etmekten bahsetmiştim yani karşındakini dinlemek. diyorsun ya hani bazılarının düşüncesi yüzünden diğerlerine haksızlık ediliyor diye, o zaman bende sana diyorum ki demek ki senin karşına içi dışı bir olan bi kız çıkmamış şimdiye kadar ve sende onlar yüzünden diğer kızlara haksızlık ediyorsun. dinlemek tabiki erdemdir ama kişinin o anki ruh halini de düşünmek lazım. belki de çok kibar anlayışlı bir bayanın yanına en olmayacak zamanda gitmişsindir olamaz mı? genelleme yapılmamalı bence bu konularda.
ronay
ronay
1 yıl
@pikaccu kibarca reddedebilirsiniz mesela.degisik degisik triplere girip milleti yerin dibine sokmanin hic lüzumu yok(sozum meclisten disari)
pikaccu
pikaccu
1 yıl
@52hertz tabiki burda herkes olduğundan az çok farklı. anonim olmanın vermiş olduğu bir rahatlık var sonuçta. ama sen sadece kızlar için söyleyince bende olayın bizim tarafımızdan nasıl göründüğünü söylemek istedim. sadece kızlar olarak bakmamak gerek konuya. emin ol beklediğin o anlayışlı bayan bir gün karşına çıkacaktır. 😊 @ronay bende kibarca reddedilmesinden yanayım zaten. değişik triplere girmenin ve insanları rezil etmenin haklı bir davranış olduğunu iddia etmiyorum kesinlikle.