artemis
artemis
1 yıl
ya aşk acısını büyütmeyin bu kadar.aşkın sonunun yarattığı o boşluk acı değil de bir sızıdır. bu sızı bütünüyle acı olarak kabul edilemez. aşkın sonu bir boşluk olarak meydana gelir daha sonra küçük boşluklara döner ve bir gün aşkın o dayanılmaz sızısı, küçük boşluklardan sızar gider. yeri dolmayacak bir şey değil yani. hatta bu hayatta derin sızılar içerisinde yeri en kolay dolabilen aşk sızısıdır. İnsan yalnızca bir defa aşık olur lafı da tamamen saçmalık. bir kez aşık olduğunuzda düşünülenin aksine ikinci kez daha büyük aşık olursunuz çünkü aşkı tanıyorsunuzdur, hangi yolda olduğunuz hakkında güvenilir bi kaynağınız vardır, o da kalbiniz.aşk acısından kıvranan, kıvrandıkça da zaman kaybeden kişiler, kendinize gelin yol yakınken. eğer kaybedilen aşkın geri dönüşüne olan inancınız da bittiyse onu sonsuza dek atma vakti gelmiş demektir.bu aşkı beyninizden ve kalbinizden atın.bu aşkı kafanızdaki en yüksek yerden bir uçuruma bırakın. parçalara ayrılışını izleyin. aşkın yeri dolar çünkü aşkı kaybetmek diye bir şey yok. yerinin dolmayacağını düşündüğümüz şeyler sonsuza dek kaybedilendir,aşkı kaybedemezsiniz. kaybedilen daima kişilerdir ve siz sanılanın aksine kişiler için acı çekmiyorsunuz siz aşkınız ve bununla beraber mutlu anılarınız için acı çekiyorsunuz. aşkın sızısını en derinden hisseden biri için bu duygunun geçebilirliğini sorgulamak oldukça zordur çünkü başlarda hep geçmeyecek gibi hissedilir. fakat düşünün bir annenin, bir babanın ya da candan bir dostun öldüğünü. onları sonsuza dek kaybettiğinizi, sizce yerleri dolar mı? başka bir kadını anneniz yapabilir misiniz? ya da yoldan geçen birini yıllarınızı verdiğiniz dostunuza eşdeğer tutup onunla bir şeyler paylaşabilir misiniz? İşte bu yüzden aşkın sonu ölüm değildir. hiç geçmeyecek yeri dolmayacakmış gibi davranmaktan ve hissetmekten vazgeçmek gerekiyor.derin düşününce aşkın sızısı dönüştürücü,öğütücü bir güçtür bunun farkına vardığında doğru bir zamanda başka birini daha büyük bir aşkla seveceksin mesela.cidden böyle olacak ya.hatta doğru zamana bile ihtiyacın olmayacak artık, çünkü sen yaşadığın zamanı doğruya çevirebilecek kadar güçlüsündür. bir şeyler ölmüş gibi davranmayı bırakmalısın ve sokağa çıkıp derin bir nefes almalısın. hiç kimse gözde büyütülecek kadar büyük değil. İnsanları ve sızıları değil aşka olan inancınızı büyütün.yüreğinizi tamamen serbest bırakın, inanın bir gün birini çok daha büyük bi şekilde seveceksiniz.aşk hep sizde, hep sizinle istediğiniz zaman onu biriyle paylaşabilirsiniz. İnancınızı toprağa gömmeyin. havaya bırakın uçsun, suya bırakın yüzsün bir gün tutkulu bir kıvılcımla size dönecektir *,* öpüyorum hepinizi,bol inançlı geceler :')

Yorumlar

imhotep
imhotep
1 yıl
en uzun ilişkin ne kadar sürdü. ama ara vermeksızın. ya işte cıkıoduk bı ayrıldık 4 ay. o ara ıkı kısıyle gorustum. sonra 4 ay sonra tekrar cıktık 3 ay da öle surdu toplamda 10 ay falan degıl yani.
artemis
artemis
1 yıl
@imhotep en uzun olanı iki sene sürdü araya 2 ayrılık girdi.hep bekledim.şuan diyorum ne aptalmışım.bir ilişkide araya ayrılık girince eskisi gibi olmuyor
imhotep
imhotep
1 yıl
kesinlikle