manfredvonrichthofen
konuşmayalı nasılsın baba ? bak bugün dükkana gelip elini öpemedim,boynuna sarılamadım ve seni koklayamadım ya nasıl burnumun direği sızlıyor bir bilsen. 22. yaşımda sensiz geçen ilk sen gününü yani baba gününü, babaların gününü yaşıyorum. aslında buraya yazıp yazmamak arasında çok gidip geldim yine başbaşa olduğumuz benim o hani çizgisiz kalın kapaklı defterim var ya oraya yazacaktım içime birikenleri ama yapamadım. dedim ki ben bunu birçok kişinin görebileceği bir yere yazayım, yazayım ki okuma fırsatı bulabilenler koşup babasına bir daha sarılsın, uzaktaysa bir daha arasın, kadrini ve kıymetini bilsin. İyi düşünmüşüm değil mi baba ? İftar vakti yaklaşıyor gözüm yüzünü kulaklarım sesini arıyor baba. hoca "allahu ekber" deyince sen "hadi allah kabul etsin" demezsen onlarca saat hasret kaldığım suyun bile ilk yudumu boğazımda takılıp kalıyor biraz öksürür gibi oluyorum kendime zor geliyorum.biliyor musun baba sakallarım yüzümü kapatacak kadar çoğaldıkça beni sana benzeten insan sayısı da onla paralel olarak artıyor . halamlar ben ufakken bana "küçük sedat" derdi sanırım benzerlik ben büyüdükçe artarak devam ediyor. en acısı da ne biliyor musun "babana çok benziyorsun" dedikten hemen sonra "ömrün benzemesin" denmesi, sahiden senle yaşadığım acı tatlı tüm olayları bir bir gözümün önüne getiriyor. vallahi baba sanki ayaküstü 3 saniyede senle geçen 21 senem gözümün önünden geçiyor. 47 yaşında ölmek ne kadar kötüyse insanlar ömrün benzemesin diyor işte. neyse baba insan buraya her şeyi yazamıyor ben gece titrek bir ışık yakayım, şu defteri de önüme açayım sen gel masama şenlensin odam baba oğul iyi bir dertleşelim hatta hazır sen gelmişken şu fener'in halini de bir konuşalım. ben buradan her şeyi yazamıyorum ama sen anlatmak istediğim her şeyi anlıyorsun. bu gece masama gelemezsen rüyama bekliyorum; adını hayırla anıyor,sana dua ediyorum ve seni çok seviyorum baba. sen günün,baba günün kutlu olsun.

Yorumlar

lacivert
lacivert
1 yıl
o kadar şanslısın ki güzel andığın ve çok sevdiğin bir baban var. şuan ayrı olmanız şanslı olmadığını düşünmene sebep oluyor olsa da unutma ki bu sadece bir imtihan. o da o kadar şanslı ki onu seven ve dua ile anan bir oğlu var. inanıyorum ki çok güzel yerlerde, buluşacağımız güzel günleri bekliyorlar
frances
frances
1 yıl
allah rahmet eylesin. başın sağ olsun. anladığım kadarıyla baban güzel şeyler bırakmış arkasında. sen de bu sevgiyi başka bir çocuğa verirsin ve öldüğünde dünyaya güzel bir şey bırakmış olursun. büyük bir şeyin o kadar küçük birer parçasıyız ki, hiçbir kanıt olmasa ve hiçbir mantığa uymasa bile ben gökyüzüne bakıp orada hayal ediyorum unutmak istemediklerimi. bana en çok oraya yakışıyorlarmış gibi geliyor. o yüzden öyle. gece gece ağlattın beni de, midem ağrıdı.
anonim
anonim
1 yıl
yazın çok etkiledi beni daha önce gormemistim paylastiklarini diğer yazılarını da okudum.hem senin hem kendim icin aktı gözyaşlarım.babanın sakallarının beyazladigi zamanları görmekten bahsetmişsin çök isteyip görememekten.ben dedemin bembeyaz sakallarını gördüm okşadım babamdan çok olan saçlarını sevdim ama yetmedi yine doyamadım ona.bir yıl bile olmadı onsuz ilk yazımı geçireceğim.köye gittiğimde çelme takip beni düşürmeyi bekleyen adamı daha göremeyeceğim. bildiği şeyler gitgide siliniyordu aklından ama yüzümüzü hep tanırdı üzerini bile örtsem allah razı olsun demeyi hiç unutmadı benim bitanem.sayfalarca yazsam bitmeyecek şeyler var icimde özlem hasret hepsi sinırini coktan doldurdu.kocaman bir bosluk var icimde surekli gülmeye vurduğum.kendi anlattıklarıma bogdum yazını kusura bakma.umarım her gece gözlerini kapattığında rüyalarında buluşursunuz babanla.
manfredvonrichthofen
@lacivert iyi dilek ve temennilerin için sonsuz kere teşekkür ederim. tüm ölmüşlerimizin mekanı nur olsun inşallah.
manfredvonrichthofen
@frances verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim ağlamanı hiç arzu etmezdim esasen. farklı bir açıdan bakmışsın teşekkür ederim iyi niyetin için.
manfredvonrichthofen
@anonim_bayan zahmet edip geçmiş yazılara da vakit ayırıp bakmışsın teşekkür ederim. allah sana da sabır ve dayanma gücü versin. kısa da olsa senin de duygularını paylaşmana sevindim boğdum falan diye düşünme asla senin de dedenin mekanı cennet olsun inşallah.
anonim
anonim
1 yıl
çok teşekkür ederim