pikaccu
pikaccu
1 yıl
görev var diye eline silah verilip şehre indirilen askerlerimiz, vatan korumaya gidip vatan haini ilan edildiler. tankın içinde mahsur kalıp halk tarafından taş yağmuruna tutulan türk askeri "daha 5 günlük askerim, atmayın nolur" diye yalvarırken yardımına türk polisi koştu. silahını bırakıp teslim olmak isteyen, daha 20 yaşındaki askerin kafasını kesip cihat yaptık dediler. teslim olan gencecik ana kuzularını yerlerde tekmeleyip kemerle dövdüler. teslim olan askeri gözaltına alırken sarılarak götüren polis bile "o benim kardeşim" dedi be.. sabahlara kadar sokaklara dökülen halkın ne amaçla orada olduğunu görmüş olduk. şehitler ölmez diye bangır bangır bağıran haklımız, günahsız mehmetçiğin kanını döktü dün gece.. silah bırakıp ülkeye giren teröristler davul zurnayla karşılanırken, suçu günahı olmayan çocuklar yerlerde sürüklendi. neden oldu peki bütün bunlar?
~4-5 sene önce türk bayrağı üstünde tepinip ermeni soykırımını destekleyen mültecilere vatandaşlık vermek istediler, tepki gördü
~yetmedi, kendi askeri polisi harabe evlerde yaşarken sığınmacılara yeni yapılan evleri hediye etmek istediler yine tepki gördü
~rusya ile barış süreci gündemden düşmedi
~15 yaşın altındaki çocuğa yapılan cinsel davranış cinsel istismar sayılmaz diye kanun kabul edip yürürlüğe gireceğini açıkladılar
~öğrencilerin senelerce çalışıp da kazanamadığı üniversitelere sınavsız mülteci yerleştirdiler
~suriyeliler türk genci öldürdükten sonra tepki alınca "devlet bizi türk halkından korumuyor" diyerek sağa sola saldırdılar kimsenin sesi çıkmadı.....
böyle sürer gider bu, kimin aklına geliyor şuan bütün bunlar? hangisi gündemde şu an?
madem asker darbe yaptı neden sadece asker polis ve sivil halk öldü o zaman? niye hükümete, bakanlara, milletvekillerine hiç bişey olmadı? söyleyecek o kadar çok şeyim var ki aslında. ama biliyorum bu yazdıklarım da tepki görecek, belki küfürler edilecek.. neyse fazla söze gerek yok, "yeni seçmenleriniz ve başkanlık sisteminiz hayırlı olsun..." olan benim askerime polisime oldu..
(suriyeli mültecileri kötülemek yada küçümsemek gibi bir amacım yok. rica ediyorum konuyu saptırmayın)
yayınlanmayacak büyük ihtimalle ama olsun..

Yorumlar

adigee55
adigee55
1 yıl
eksiksiz bir şekilde yazdin gerçekten sana helal olsun @pikaccu
ucuncunesilsaglikci
tam olarak icimdekileri dokmussun helal sana. cildiriyorum evde saclarimi yolasim geliyo,İyi uykular turkiye
Rıza Kaan Tangöze
bizi yoldan geçirmedi millet gelin meydana memlekete sahip çıkın diye 1 buçuk saat beklettiler güya demokrasiyi koruyorlar. araçtan indirip dövmeye bile kalkanlar oldu indim aşağı ne varsa saydım söyledim kimsenin gıkı çıkmadı bi naneden haberi olmayan insanlar ki içlerinde 50 yaşın üstünde insanlar da var özellikle sordum onlara 80 de böyle miydi diye darbe mi bu yoksa tiyatro mu diye cevap yok tabi.
anonim
anonim
1 yıl
o ateş edenler bizim askerimiz değil ama sizin askeriniz herhalde? valla kendini tek akıllı sanmaları yok mu bide. buyrun sizde deneyin darbe? zaten aklınız fikriniz hükümetin düşürülmesinde nasıl oldugu farketmiyor. darbe teşebbüsü başarıya uğrasaydı görürdüm sizi. haklı olduğun tek nokta bazı erlerin sucsuz olup linç edilmesi. tabi askerimiz dediklerinin kafasını ezdiği 160 şehidimizi unutmuşsun.
pikaccu
pikaccu
1 yıl
@anonim_bayan hükümeti savunmaya odaklamışsın kendini. ben hükümeti düşürsünler demiyorum demem de, sen anlamak istediğin gibi anlamışsın. yazının en sonunda yazdığım şeyi okuyamadın sanırım tekrar yazıyorum "olan benim askerime polisime oldu" habersiz askerleri görev adı altında şehre indirdiler, karşılarına kardeşlerini (polisleri) diktiler, aralarına da halkı saldılar. şimdi de her kanal da taziye haberleriymiş yok darbeyi kınıyorlarmış bilmem ne... bu gece de sokaklara dökülün diyorlar her kanalda, gördük sokağa çıkınca ne olduğunu. göreve değil de darbe yapmaya geldiğini anladığı an teslim olan askerin kafasını kesip cesedini tekmeledi o sokağa çıkanlar. vatanını savunmak için çıkıyorsan o sokağa teslim olanı alıp polise teslim edeceksin o zaman... İstiklal marşını ezbere okuyamayan meclis başkanının hükümetinden mi bahsediyorsun sen bana? açın artık gözlerinizi yeter...
pikaccu
pikaccu
1 yıl
@anonim_bayan şu site kuralları olmasa çok güzel cevap verirdim sana, verdim de zaten ama yayınlanmadı işte. dua et kurallar var..
anonim
anonim
1 yıl
çok konuşma ya. İstiklal marşını hiç bilmeyen adamı ortak cumhurbaşkanı adayı yapanlardansın belkide bik bik konuşuyorsun . sıcacık yatağında uyuyacağına köprüye gidip sen siper olsaydın mermilere sen alıp teslim etseydin? İstediğiniz darbe gerçekleşmedi tabi üzüldünüz. 2 ağaç için polise taş atmak yerine bir devlet bir millet için kurşuna siper olmak nedir bilir misin? olaydan habersiz olan askerler evladımızdır allah rahmet eylesin. darbecide darbeyi savunanda haindir .
pikaccu
pikaccu
1 yıl
@anonim_bayan gerçekten ne kadar zeki olduğunu gösteriyorsun bize yazdıklarınla. ben buraya destan yazsam sen yine anlamak istediğini anlayacaksın çünkü dar görüşlüsün. darbeyi desteklediğimizi düşünüyorsun, umrumda bile değil istediğini düşün. meydanlara köprülere dökülen insanlar neyi düzeltti? demokrasiye böyle sahip çıkılmaz canım. burası siyaset yapılacak bir ortam değil, zorla konuyu siyasete getirmeye çalışma. hükümete laf söyletmiyorsun, sözde demokrasiye sahip çıkıyorsun ama sahip çıktığın demokrasiyi yerin dibine sokuyorsun. hadi canım hadi sen önce kendinle çelişmeden cevap vermeyi öğren. çok bile sana bu yazdıklarım.
anonim
anonim
1 yıl
ya sen hangi konuda bilgilisin? arada yazdıklarına denk geliyorum hep yanlış veya başkalarının hazır cümleleri. azıcık özgün ol. halk seni kurtardı seni nankörlük etme. demokrasi nedir nasıldır biliyor musun? gerci her konuda kıt olan bunu ne bilsin! İlkokuldaki demokrasi tanımıyla cevap verme bana. ah ah herkese üniversite okutmayacaklar. bölümler arası ve ögrenci arası fark resmen ya.
Ailenizin Gayriresmi Doctoru
@anonim_bayan muhtemelen yayınlamazlar ama ben senin gibi koyununu görmedim. aslında bana iktidar partisini destekleyenlerin çoğu cahildir içlerinde çok az bir kesim var derlerdi. İnanmazdım. 2012 yılına yani çözüm süreci denilen boku başımıza bela edene kadar hep destekledim. doğru yaptıkları çoktu çünkü. ama ne zaman ki terörist ile pazarlık yaptı o zaman bıraktım desteği. millet sana diyor ki neyi düzeltti. kaç defa bi şehit için sokağa çıktın sen? kaç defa bir şehit cenazesine gittin. boş konu...
pikaccu
pikaccu
1 yıl
şimdiye kadar bu sitede yazdığım yazıların hepsi kendi şahsi görüşüm ve benim cümlelerimden oluşuyor. yalan veya yanlış olduğuna karar verecek olan kişi sen değilsin. sana uymuyorsa yazdıklarım, sen kendine uyanı yaparsın o zaman. beni bu kadar yakından takip ediyor olman gözlerimi yaşarttı doğrusu :) darbeci darbeci diye kendini parçalıyorsun, haberi olmayan askerler, masum onlarda bizim şehidimiz diyorsun. ama onları katleden mahluklara da halk demeyi ihmal etmiyorsun. sen onları kendinle aynı sınıfta görüyorsan bişey diyemem ama benim için dağdaki teröristten farkı yok hiç birinin. halk beni böyle kurtaracaksa istemez kalsın. meydanda bayrak sallayana lafım yok, olmadı da zaten. demokrasi, vatan, millet, hükümet adı altında can alacak olan aldı zaten. sen bunun ayrımını yapamıyorsun işte. haklısın herkese üniversite okutmamak lazım, şekil a da görüldüğü gibi...! senin sahip çıkmaya çalıştığın demokrasi herkesin görüşüne saygı duyman gerektiğini söylüyor sana. ama sen senin gibi düşünmüyorum diye yadırgıyorsun beni. sana söyleyecek başka bir şeyim yok. demokrasi sana kaldıysa vay halimize.. hadi şimdi konuş kendi kendine.
pikaccu
pikaccu
1 yıl
@gayriresmidoc hay allah razı olsun senden. arkadaş laftan anlamadığı gibi bide konuyu saptırıyor.