onumarkamsobee
saat ilerliyor.. tik tak.. tik tak.. hayat da ilerliyor ve biz hiçbir şey yapamıyoruz. elimizde mi ona karışmak? hayır, değil. sadece seçimlerimiz var. hayata karışamıyorlar ama beter hale getirmesine yardım ediyorlar. tabi bu bazen de iyi hale getirmeye yardım oluyor. ama zaman.. zaman hiç iyi bir dost değil.. siz ne olursa olsun devam etmelisiniz. sabit kalamazsınız. bunu yapmamanız gerekir. bugün radyoda bir şarkı duydum. öyle bir kendimi buldum ki bir karar aldım.. "kimse yeni yara açamaz artık. çok canım yandı acımaz artık. bugün düşerse yarın kalkar, bu kız kendine acımaz artık" diye bir nakaratı var. şarkıyı bildiniz mi? model - sarı kurdeleler. beni bilen bilir, şarkı dinlemeyi severim. sözlerdeki anlamları irdelemeyi de içimde yaşamayı da severim. kaybettim. "nasıl kaybedilir" şeklinde bir ders almak isteyen varsa, ücretsiz bu dersi verebilirim. fakat işin sonunda hissizleşmeyi göze alacaksınız. gözlerinizden yaş akmayacak. o yürek hiçbir şey hissetmeyecek karşılaştığı durumlar karşısında. sadece yoluna bakacak. yıllar aldı aslında bu. ama biliyor musunuz insanlığınızı kaybetmemelisiniz. her zaman hissetmeye bağlı bulmuşumdur ben bu insanlığı. yani bir insan hissetmiyorsa, o artık "insan" değildir. bunu siz de bilirsiniz. hala böyle düşünüyor bir yanım. bir yanım ise hissizleşmenin insanlığıma zarar vereceğine inanmıyor. hala insan kalabilirmişim gibi geliyor ki ben buna inanmak istiyorum. çok fazla kaybeden bir insanın bir müddet sonra kaybetmemek için hislerinin önüne geçeceğini az çok tahmin edersiniz. ben bunu uzun zamandır yapıyorum. önüne geçiyorum. ara ara bir şeyler hisseder gibi olunca da malum bünye alışkın değil, insan korkuyor. sonuç? tabi ki insan kendine son bir şans veriyor. ya batacak ya da çıkacak bu delikten. ben bataklığın dibinde neşe dolu bir yaşam sürme kararı aldım. kendime gözyaşı dökmeyi yasakladım. kalbime kazık saplanılmasını yasakladım. acı çekmeyi yasakladım. biliyorum insan eninde sonunda acısını çekiyor. ama ben o bedeni bir mezara gömdüm. acısını benden uzakta ve toprağın altında çekmesi gerekecek. neyse aslında şarkı tamamen anlatıyor. kaybetmeye alışan insan kendisini öldürdükten sonra bir daha eskisi gibi olamıyor. İnsan olan tarafımı hala tutuyorum ama benden bir his beklemeyin artık. hayat böyle değil mi zaten? düşeceksin, yaralanacaksın, acı çekeceksin ama yine de ayağa kalkacaksın. kalkman gerekiyor çünkü. ayrıca ortada olan şeyler durduk yere gerçekleşmiyor. mutlaka bir şeyler tetikliyor onu. senin yaptığın bir şeyler. sen yaptıklarının sonuçlarını ödüyorsun. İçenler benim kaybedişlerime ve cenazeme de içebilir mi? :d son bir kez denedim. çabalamadığımı söylesem yalan olacak. "hadi kalkın gidin, neşelenin. ben delirmişim, beni dikkate almayın" diyerek bitiriyorum. bu eklemeyi yapacağımı söylemiştim de :d ve bu arada, her insan güçlüdür. unutmayın. :)

Yorumlar

mizacimsert
mizacimsert
1 yıl
her acı, bir tecrübedir ve her tecrübe de kazanmanın habercisidir.
misafirolgelbanaborekleracarimsana
@onumarkamsobee yazıyı okumadan yazıyorum, okuyunca tekrar yazacağım dayanamadım. İyi misin nasıl oldun napıyorsun? neden böyle oldu? sen her şeyden önemlisin sen olmadıktan sonra kimsenin önemi yok, sen sende olmadıktan sonra sende olanın değeri yok, seni sende bırakmayıp gidenin de sende yeri yok. kıyamam sana ben ya, eğer tekrar siz siz olamayacaksanız allah bunu hayırlı kılsın eğer seni mutlu edecek o ise tez zamanda biraraya getirsin inşallah.
misafirolgelbanaborekleracarimsana
çok güzel kararlar almışsın ama sana katılmıyorum sen hissiz bir insan değilsin sen sitedeki atışmalara bile duyarsız kalamayacaj kadar hisli bir arkadaşımızsın @onumarkamsobee seni hiçbir şey hissedemez hale getirenler hislerini hak etmeyen insanlar. allah iyilerle karşılaştırsın gidenler senden bir parça alıp gitmesin seni deli deşik etmesin evet güçlüsün ve topla kendini bir bütün yap parçalardan. hislerin seni sen yapan güzel insanlığın. zaman çoğu zaman acımasız ama bazen de iyi bir yardımcı. ilk günkü gibi olsaydı eğer tüm acılar yaşam koca bir acı yumağı olurdu.
onumarkamsobee
@mizacimsert bilmedigim bir sey sayilmaz ama cümle halinde okumak nedense daha iyi oluyor:d
@misafirolgelbanaborekleracarimsana iyiyim ben. sitede sohbet ettik yatacaktim da taktigim sarkiyi dinliyorum. :d ben gecmise takili bir insan olabilirim ama "bitmesin" diyemeyecegim bir iliskide de "kal" diyemem ki :) anlasmali oldu diyelim :) ben benim. bu benim. ben "geçmişe mazi ....." cümlesini benimseyen biriyim. ben cidden düzelirim. bu benim yapamayacagim bir sey değil. iki tarafin da duygularini biliyorum ve sadece haksizlik oldugunu düşünebiliyorum. ama dogru bir karardi. biliyorum çünkü o karari zor aldi. gözyaşı dökmek gibi bir huyum yoktur. yani var ama eski ben dökmezdi. dökmek istemiyorum. ben dökersem dağılırım diyebilirim sana. ve ben dagilmayacagim. yazdım ya. hayat devam ediyor
onumarkamsobee
@misafirolgelbanaborekleracarimsana sorun yok :) insanligim duruyor benim. histen kastim öfke degil sanirim. sinirine engel olabilen bir insan degilim ben :d. ayrica dogru bir sey oldu. laf yok o kisma:)
misafirolgelbanaborekleracarimsana
@onumarkamsobee hakkında hayırlısı olsun dostum. üzülmek bir zayıflık ya da acizlik değil asıl üzülmüyorum demeni garipserdim. evet insan önce bir şoklanıyor sonra ise yani aglamiyor bile aradan zaman geçince bir gün dayanamayıp ağlıyor sonra başka bir gece yine ağlıyor içi sıkılıyor sonra sonra kendini gülerken buluyor yanında başka insanlar elini yüreğini saran sadece zaman geçiyor geceden sonra sabah geliyor, allah iyilerle karşılaştırsın. bi de sana diyeceğim en güzel şey dizi izle şarkı fln dinleme motive edenler dışında. bi şarkı bulmuşsun ya modelden evet hep onu dinle ama günde gecede 8 bölüm dizi hatta iki sezona yakın izle gerçekten bir süre sonra daha az düşüneceksin. bunlar hep evre, allah beterinden saklasın inşallah içinde ukte olacak bir şey olmaz ve bir an önce daha iyi olursun.
mizacimsert
mizacimsert
1 yıl
sana maziyi hatırlatan ne kadar şarkı varsa dinlemekten vazgeçmelisin umarım vazgeçersin
dislananmuhendis
canimin içi. gitsin bitsin ilerde şimdi bitirecek sebepler büyüdükçe daha da bağlanmış olabilirdin. şimdi düştün ya hani öyle bi kalk ki herşeyi daha iyi hisset. zaten yasadiklarimiz bi parça şeyleri götürüyor bizden bu nedenle herseyinle yeni ol üstüne bir ben daha ekle. yine böyle alıp goturmesin seni. sen de guclusun sen de neşeli ol kahvalti yapmazsin biliyorum ama kalk güzel bi kahvalti yap hatta boşver o şarkıyı kahvalti yaparken seyyal tanerden son verdim kalbimon işine dinle 😚
zappingdegilsapping
derdimiz bile aynı😔 bi insanda küçücük bi hata gördüğümde yine uzulucem yine aynıları olacak diye korkup duvarlar örüyorum, ne yaparım ne hissederim bilemiyorum resmen kendi duygularıma ön yargılarim var, ama şöyle de bişey var zamanı gelince o duvarları da biri yıkacak sadece vaktine esir kalmış
onumarkamsobee
@misafirolgelbanaborekleracarimsana ben müzik dinlemeden yapamayan insanim. müzik olmazsa olmazim:) özellikle evde mutfakta ugrasirken veya yolda. müziksiz bunalirim. sorun değil. bir sey yapacaksam kendimi kısıtlamadan yaparım. teşekkürler. :)
@dislananmuhendis telefonumda var o sarki:d ben severim eskileriiii. bu arada pazarlari mecbur kahvalti yapıyorum. ama simit ve peynirle kurtardim bugün:) güçlüyüm, düşmedim aslında. yani düşüp kalktim. sorun yok. olmasi gereken olmali sonuçta. :)
@mizacimsert abi hatirlatan şarkılar değildir, senin beynindir. unutulmaz, alışılır ve bir sekilde köşelere saklanir hatiralar. ben yine ayni sarkilarimi dinlemeye devam ederim. bu şarkılar kac yillik biliyorsun mu sen? :)
@zappingdegilsapping diyorum bak su cift yaratilma olayi sanki harbi var :d evet duvarlar yikilacaktir da ben de yok gibi ya. arada geliyor o duvarlar. su sıra harbi geldi ama. bu arada korkunun ecele faydasi yok. eger biri yikmaliysa, senin korkularinin pek de önemi kalmiyor:) günaydın bu arada hepinize :)
dislananmuhendis
olması gerektiğine kim karar veriyor neyse tamam midene güzel bak
onumarkamsobee
tamam muhendisim bakarim:) sen de kendine güzel bak:)
dislananmuhendis
merak etme canım benim 😚