darkpassage
darkpassage
babamın iş yerindeki arkadaşının kızı omüden mezunmuş.yıllar yıllar eveli samsun'da bi yurtta kalmış.neyse sonuçlar açıklandı.aradım babamı-babam işteydi- ''baba samsun geldi'' dedim.adam üzüldü bildiğin.memlekette okumamı istiyordu.ben de ona inat memleketi 23. sıraya yazmıştım.babamın arkadaşı samsun'u duyunca babama demiş arıyım benim kızın yurdunu da kayıt ettir oraya.sinir oldum bunu duyunca.ya sanane be adam.tamam fikir verebilirsin de benim en az bir yıl yaşayacağım yere karar verme hakkını sana kim verdi?hayır ben o yurda gidince sana prim mi verilecek?babam zaten öyle çocuklarım için uğraşayım kafasında bi adam değildir.kendi ağzıyla söylüyor zaten.eve geldi bana o yurdu övmeye başladı.yok bildik bi yer,güvenilir bilmem ne!biri de sormaz ki yurtta kalmak istiyor musun?tek dertleri şunu atalım bi yere çok uğraştırmasın bizi,dört yıl okur zaten.kendilerinden nasıl bu kadar nefret ettirebiliyorlar aklım almıyor.

Cevaplar

anonimcan
anonimcan
@darkpassage bacım bana kalırsa ilk sene hangi memleket olursa olsun yurtta kalmak en mantıklısı ama yinede sen bilirsin hangi yurtmus acaba ?
darkpassage
darkpassage
@anonimcan sedir diye hatırlıyorum.İlk sene ben de yurt taraftarıyım ama insanın bu yaşta bile fikrinin alınmaması koymaya başlıyor.
anonimcan
anonimcan
@darkpassage hacı bu işler böyle fikir alinmaz ama sıkıntı yapma ya ilk sene sık dişini ikinci sene otomatik pilota bağlarsın.
mandouksai
mandouksai
vay canına. okuduğum kadarıyla seninle aynı durumdayız. benim babama da sürekli akıl verir çevresindekiler... seni çok iyi anlıyorum