ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
aslında gülümsemek zor degil. bazen kahve ve kitap iş görebilir mesela :) veya gerçekden güvendiginiz bir dostunuzla yaptıgınız sohbette... eskiler başkaydı . üniversiteye geldigimde oldukca heycanlıydım . yeni insanlar tanımak başka bir şehir üniversite havası uçsuz bucaksız bir deniz oldugunu zannetmiştim. ancak pekde tutmadı gerçekler. son yılıma girdigim bu günlerde gerçekden o tadı, üniversite bitirdim dolu dolu yaşadım ve öyle insanlar tanıdımki birkez daha yaşamak istiyorum diyemedim. tanıdıgım yüzlerin hepsiyle anlaşabilicegimi zannetmiyordum zaten. ancak dönüp baktıgımda bu şehir geride bırakacagım dört yıl dısında hicbir sey icermiyor. ne bir dost ne bir sevda sadece okudugum kitaplar :)

Yorumlar

engineergirl
engineergirl
1 yıl
üzüldüm senin adına :(
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
@engineergirl üzülcek bsey yok :) tanıdıklarım bozuk çıktı geri çekildim bende. karşılık gördügüm işlere yogunlastım. ama lisedeki hareketli hayatımıda özlemedim diyemicem :) @snorlax eski dostum sayılır görmedigim dostum ama :) net olduguna emin oldugun birkaç gerçek insan tomarlı insan ın varlıgından cok sey ifade eder o yüzden eskiler baskaydı diyorum yazımda baya doluymusum be :))
snorlax
snorlax
1 yıl
eski anlayışın değişik geldi sohbet çok da eski sayılmaz @ricarlonotte sanki ne dersin? :) yine de önceden burada olduğunu düşünürsek bir iki kelam etmiş olabiliriz ondan ötürü sayabiliriz sanırım :)
flak
flak
1 yıl
"ne bir dost ne bir sevda sadece okudugum kitaplar" bu cümleyi çok beğendim, o kelimeleri kullandığın için değil de, nasıl anlatsam, böyle gözlerimi kapatıp gülümsemek geldi içimden 😊 kitaplar güzeldir 😏
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
@snorlax eski derken eskiden tanıyorum yoksa tabiki yakın zamanda konustuk :)
snorlax
snorlax
1 yıl
eskiden konuşmuşluğumuz var mı pekii @ricarlonotte yeminle esrarengiz bir şey oldu bu :d neden bu kadar merak ettim onu da bilmiyorum
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
@snorlax önce ben seni arıyodum şimdide sen beni bul :)))
snorlax
snorlax
1 yıl
hııım. sen neden beni arıyordun?@ricarlonotte . burada pek çok eski üye var eski dost olarak benim olmam egzantirik. bir de şimdi de sen bul demişsin senin tarafından biliniyor muyum? vee ne kadar eski? bu üçünü istiyorum :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
bu üçünü istiyorum cmlesi hayat bilgisinden kalmaydı sanırım :)) ülperinin tuhaf bi kardesi vardı o söylerdi hahah :) seni tanımıyorum görmedimde sadece eski üyeyim paylaşımlarını okurdum ve yorum yapardım bu şekilde tanıyorum eski dost veya eski üye o anlık bir cümle yani :) ne kadar eskiye gelceksek onu bende bilmiyorm :) ama merak ediyorum seni hicbir yok gibi durabilir tamamen icgüdüsel . @snorlax ~~~
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
hiçbir anlamı yok gibi durabilir olcak o sinirden elim titredi öyle yazdım o an . @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
neden sinirlendin? yorum yapardın demek. açıkçası şu an garip hissediyorum ama neyse hep garip hislerde olabilen biriyim zaten. @ricarlonotte neden yeni bir isim alma gereksiniminde bulunduğunu sorabilir miyim?
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
garip birşey söylemedim eskiden paylasımlarına arada yorum atardım ve gorurdum yazdıklarını diyorum . o zaman yazmayı bırakma sebebim başkaydı ve aynı isimle dönmek aynı anılarla dönmek demekti ben yeni bir sayfa açtım :) umarım açıklayıcı olmuştur :) seni kuşkulandıran ne @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
ne bileyim esereklendim bir :) neyse o vakit yeni sayfan hayırlı olsun @ricarlonotte o vakit ben de yaptım ondan umarım benimki de hayırlı olur. bu aralar gerginim kusura bakma 46 milyon soru sordum merak ettim ama sonra vazcaydım zaten istesen şu an eski isminle konuşmaya devam ediyor olurduk. kuşkum yok sebebi kendimden kaynaklanan kafa dağınıklığı.
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
kafanın karışıklıgı cümlelerine baya yansımış iki kez okudum son cümlelerini :) canını sıkan ne neden kafan karışık ? bu günlerde bende uyurgezer gibiyim bol kafein açar zihni ama :) burdaki sohbet işini admin isterse mi açıyor :) bikaç gece sureklı gırdım sana dadanırım dıye sohbet falan yokdu :d @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
normalde de düzgün cümle pek kuramam konuşma yapımda bir anormallik var beni tanıyanlar anlıyor bir tek o yüzden durumun olağan @ricarlonotte :d pek çok şey üst üste geldi sınav derdim var ona odaklanmaya çalışıyorum en çok. admin açıyor evet. kafeinin fazlası zarar yalnız dikkat eyle derim ben :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
sınavlara daha var bildigim kadarıyla :) tamam dikkat ederim @snorlax :))
snorlax
snorlax
1 yıl
evet akademik takvimde aynı yerlere bakıyor isek öyle sınavlara var daha @ricarlonotte lakin benim sınav derdim daha sonrayı kapsıyor. başka bir bölüm okumak adına :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
bir ygs telaşı o zaman başka bölüm dedigine göre :) bende istedigim bölümü okumuyorum aile baskısı diyelim buna. ne olursa olsun insan yaşayacagı şeyi er yada geç yaşar. eksik kalmaz ne cok ne az :) okudugum bölüm dısında iki üç tane kendime deger katan aktivitem var mesela mesleki kariyerimdede güç vericek. ben diyorum ya kafadar adam yok sevgili de yok kitap buldum sadece onlar yetiyor diye :)) ana fikri zaten zaman yok boş adamada hiç tahammül yok. aslnda bu herkesce geçerli :)
snorlax
snorlax
1 yıl
tastamam öyle @ricarlonotte ygs telaşesi :) aslında benim durumum biraz karışık. bence samsun' dan uzaklaşmak adına bunu istiyorum artık hayırlısı olsun diyorum ne yapayım :) aslında aynı durumdayız ben de kendimi çizimlere ve sudokuya kaptırdım :) arkadaş olarak benim de yüzüm gülmedi. soğuk bir yapım var ondan belki de samimiyet kuramadım. en azından seveceğimiz şeyler var ki onları yapıp rahatlıyoruz diyelim o vakit :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
umarım herşey senin için güzel olur. benzer seyler yasıyoruz ama sana bir tüyo veriyim gidemiceksin :) kaçmak yerine durdugun yerde saglam durmayı ögreniyorsun zorunda kalıyorsun aslında ama ögreniyorsun. belkide beni geliştiren uni bazında tek sey buydu :) @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
ya neden öyle dedin ama ama ya giderim neden gidemeyim tövbe de @ricarlonotte :d gerçekten istiyorum artık zira bu şehir iyi gelmiyor bana. çok net bir şekilde anladım. kaçmak değil benimki insan mutsuz olduğu şehirde nasıl devam etsin? İnanır mısın eskiden çok gülen bir insandım. ama özellikle bu sene hayat enerjim söndü gitti sanki. benim sevdiklerim ve beni sevenler çok uzakta burada da onlar gibisi yok en azından başka bir yerde sevdiğim bölümü okuduğum için mutlu olayım istiyorum. sen de kendine göre, yaşadığın şeylere göre haklısındır mutlaka ama :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
paylaşımıma bakınca seninle aynı hisleri paylaşıyorum anlamı cıkıyor. 4 üm ben ve gitmeyi cok istedim. şehiri kötülemicem ama benim şehrimde burası kesinlikle degil. hava bile ruh halimi etkiler benim. kaldıki zihnen kendime yakın gördügüm kisi cok az oldu arayış içinde de olmadım. yoksa yoktur varsa bir an çıkar ve anlam katar hayatına. gitmek istiyorsan dört kolla sarıl hayallerine şayet iki karpuz taşıyım derken ikisini birden düşürme :) ben tembelim . o direnci ortaya koysaydım çekip gidebilirdim . eskiler eskiler diye bagırıyorum. cidden ne işim var burda diyesm geliyor. yokmu burada adam gibi adam dogru düzgün insanlar illaki var ama benim cevremde yoktu olmadı. kendini soyutlayan yalnız yaşamaya alışan bi adam haline geldim asosyal olmama ragmen. bu bana degisik tecrübelerde kattı. yalnız sinemaya gitmek yalnız restorana gitmek ... bazen en iyi arkadaşın iç sesindir. hayatındakiler seni yoruyorsa bırak gitsinler mantıgındayım :) ne yazdım be :) öyle hissettim gidemeyecegin yönünde. ama herşeyin hayırlısı olsun :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
yorumu @snorlax yzmadan bitirdigim geç farkettim :))
snorlax
snorlax
1 yıl
söylediğin şeyleri bir süredir ben de yapıyorum. yalnız başıma saatlerce bir yerde oturup müzik dinlediğimi biliyorum. bu bile beni rahatlatan bir şey. kalabalığı zaten çok seven biri değilim ama yakın olduğum bir arkadaşımla gezmek, oturup konuşmak varken böyle bir şeyı seçmezdim. uzaklaşmak ve kendinle kalmak çok daha güzeldir şartlara göre. sen benden daha iyi durumdasın en azından belli şeyleri içinde halletmişsin ben yeni başladım diyebilirim. bir o yöne gidiyorum bir bu yöne. tek değişmeyen şey yalnızlığım ve kalabalık içindeki maskelerim sanırım. samsun' ün havasını sonbaharda seviyorum. zaten en sevdiğim mevsimdir. kışı sırf şapkalarımı takabildigim için seviyorum. eskiden kar topu oynayacağım diye cildirirdim o kalmadı. sanırım yaşlanıyorum :d hala içimde o zıp zıp zıplayan çocuk duruyor biliyorum aslında. sadece onu ortaya çıkaracak kişiyi bekliyorum artık. bu arada hislerin çıkmıyordur inşallah @ricarlonotte zira öyleyse benim bundan başka bir senem daha olacak demektir bu :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
yarın yeni birgün @snorlax :) herşey tersine dönebilir. okula ilk geldigim zamanki şaşkınlıgım ve pişmanlıgımı görüyorum sende. geç degil hicbirseyin icin hemde. git yaşa yeni bir macera :) hissiyatım istegim degil. sadece gidemeyecegini hissettim inş tersi olur veyahut burda seni mutlu edicek şeyler oluşur :) ben burda şunu ögrendim mesela bak iş hayatımda dirençli olucagım kesin. soguk savas nasıl bsey ögreniyorsun . fiziki müdahele etmeye kalkarsan adalet cıkıyor karşına artık . ne kadar kendini kontrol edersen o kadar güclü oluyorsun :) o yüzden mutlu olmadıgın yerede ayak uydurmaya alışıyorsun işin aslı :) sen gitme gitme kal :) uzun zamandır sohbet etmiyorum iyi geldin :)
snorlax
snorlax
1 yıl
son zamanlarda kendimi iyi hissetmek adına kurduğum bir cümleye benzer cümle söyledin ' yarın daha güzel olacak' . İnsan büyüdükçe daha farklı şeyler yaşıyor. ben de bunu görüyorum bu şehirde. daha güçlü olmak zorunda dediğin gibi. kendini kısıtlayan şeylere göre daha tedbirli hareket edip güçlü olmalı. ben kimseye güvenmemeyi öğrendim bir de bu şehirde. hatta kendime bile güvenmiyorum artık çünkü tutarsız davranışlarımı fark ediyorum. ne istediğini bilmiyorsun diye kızıyorum. ama toparlıyorum artık zira ne istediğimi biliyorum ve canım da acısa yorulsam da o yolda devam etmem gerektiğini biliyorum. cefasını çekmedikten sonra elde edilmiyor bazı şeyler @ricarlonotte :) daha önce konusmuslugumuzun verdiği bir rahatlık var bende de ilk baştaki his kalmadı :) uyumazsak sohbete kalırız :d
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
yarın için umudunu saglayan şey başka bir sayfaysa o sayfa için sonuna kadar arkandayım :) bende gitmek isterdim diye diye 4 üncü yılada girdik zaten :) kalırım sohbete konuşuruz :) hoş burdanda konusabiliyoruz burayı sohbet duvarına cevirdik :)) bana iyi geldi . İstedigin zaman konusu ne olursa olsun gelebilirsin . birgün gidersende en azından görmedigim ama anlaşabildigim birisi vardı dersin :))) @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
teşekkür ederim @ricarlonotte :) hafızamdan kolay kolay silinmeyecek bir yer burası duruma göre ister kalayım ister gideyim bu sene yavaş yavaş uzaklasacağım yine de. yeniler geldikçe birilerinin gitmesi gerek diye düşünüyorum. çok güldüğüm hatta hala aklıma geldikçe önce gülüp sonra hüzünlendiğim şeyler var buraya dair. İnsan alıştığı şeylerden kopamıyor. hele ki benim öyle bir bağ kurma yetim var ki bazı şeyler için en nefret ettiğim huyum. burada uzun zaman sonra bu kadar uzun konuştuğum ilk insansın ilginç bir duyguymuş :) desteğin için teşekkürler tekrar emin ol ismini unutmam sebepsizce sipidi gonzales ve peynir aklıma geliyor :d çok saçma bir çağrışım bence :d
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
ricarlonotte daha cok sporcu ismi gibi :) peynir vs ne alaka :)) arjantin isimlerini andırıyor yarı İtalyan yarı arjantin :)) neyse sacmalıyorum :)) senin bag kurma yetim diyince hissettigim söyliyim , bazı insanları kazanmak için uçmana gerek yoktur. küçük bir kibrit çöpü bile versen arkasından sakla bunu desen mücevher gibi saklar anlam yüklerler. küçücük bir iyilikde bile mahcubiyet duygusu yşarlar. bu tip insanları seviyorum. baglanmakdan kastın burdaki iki kelamın tadı ve özlemiyse bu hepimizde var. eski falanda degiliz ayrıca eskiyiz diye kovamazlar :)) sen yinede gidiceksende azda giriceksende bana görün burdayım ben de iyiym falan yaz veya kötüyüm benim le konusmak zorundasın de :) ders çalışmalısın. odagın bu olmalı ancak odak cok cabuk degisir. keskin bir gidiş yapmazsan asla kopamazsın @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
sabah annemle peynir muhabbetimiz oldu belki de ondan bilemedim şimdi ya da acıktım :d doğru bak futbolcu ismi olur. bence çikolata ismi de olur :d İnsanları hayatıma almak istemiyorum çünkü olur da koparsak ben çok acı çekiyorum. en saçma şeylerden anıları gözümün önüne getirebiliyorum. ve ağlak biri olduğum için gözyaşlarımı tutamıyorum. bu da bana zarar veriyor. gurur konusunda da bir süre önce çok daha sağlam bir şekilde hayatıma geri aldım. acıdan içim de yansa karar verdiysem ve doğru olan oysa geri adım atmayacağım artık. bunu en kötü şekilde tecrübe ettim. en güzeli mantık diyorum ben bunu hep. bak işin içine kalp girince benim dengem şaşıyor. söylediğin şekildeki insanlar şu aralar çevremde ye bile ben fark etmiyorum. oysaki çok başka şeyler söyleniyor. o konu derin dur :) kovma da yok zaten tamamen kendi iradem ile. konuşmaya ihtiyacım olduğunda uğrarım sen de uğra :) aslında dediğin gibi olmalı ama şu an onu yapamıyorum nedense @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
:) gidemeyeceksin derken dayanaklarım vardı @snorlax . duygusal bi yapın oldugu belli. zamanla yazdıgın bazı karışık cümleleride anlıcam eminim bu konuda iddalıyım :)) bu sohbet işini heralde gece 2 de falan acıcak admin yarın ders var derssss zaten heryerm agrıyo spordan geldim :)) gidemiyorsan bunun bir sebebi olmalı hala unutamadıgın seyler gittigin yerde de seni bulucak. bunu biliyorsun. konudan konuya dalıyorum yalnız benim bile başım döndü :)))
snorlax
snorlax
1 yıl
haklı olabilirsin ne tür dayanakların var bilmiyorum ama olmuyor işte @ricarlonotte . bağımlılık oldu belki de hiç konuşmadığım zamanlarda bile bakma ihtiyacı duyabiliyorum. benim hislerime benzer şeyleri okuyunca ' bak bir tek sen yaşamıyorsun bunları hatta insanlar daha zor şeyler yaşıyor ama yine de senin gibi mızmızlanmıyor' diyorum. şu dönemler en zor dönemlerim kararlarımı uygulamakla her şeyden vazgeçmek arasında cok ince bir çizgi var. bir adımı diğer tarafa atsam geriye bile bakmam devam ederim o cesareti arıyorum diyelim. doğru diyorsun adminin işi belli olmuyor :) yorulmussun demek ki ben neyime güvenip oturuyorum bilmiyorum ama ismime aykırı olarak her zamanki gibi uykum yok :d yarın erkenci isen hele uyu bence :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
yarın dersim var evet yorgun muyum evet uykum mu var evet :d o zaman gece yeni başlıyor :d @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
o zaman iyi gecelerin olsun @ricarlonotte :d bana gece yeni başlıyor ama gerçekten :d
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
baykuşluk yapmayı çok özledim hatta hiç uyumamayı falan :d şu sohbet başlasın kahvemin seyrine göre uykumla diyaloga geçicem :d @snorlax yarın dersin yokmu senin rahat uyanabiliyormusun
snorlax
snorlax
1 yıl
olmaz mı hem de sabah :d diyorum ya neyime güveniyorum diye ama bir sorun olmuyor bir ara yine böyle olmuştum uzunca bir süre günde 4 saat ile filan idare ediyordum zaten gribim geçmiyor bir de onun etkisiyle hiç uyuyamıyorum o yüzden iyi böyle @ricarlonotte :d çok da iyi değil aslında özleme bence ondan ötürü :)
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
uyuyamıyorsun gripsin böyle iyi diyip sonra cokda iyi degil diyorsun :)) why ? :)) sonra özleme diyosun uykudan özlem konusuna nasıl geçtin :))) özlüyorum demek için erken ama bendede bagımlılık vardır. İzin verdigin ölcüde hayatına dahil olurum ama sana zararım dokunmaz. en fazla yazdıklarnı anlamaya calısırken gırgır yaparm :) gribe gelince taylot aprolfort ve tera flu üçlüsü iyi iş görür. mandalina vs tüket yada ekstra c vitamini almalısın :) @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
bahsettiğim özlem senin baykuşluğu özlemen konusunda @ricarlonotte :d özlediğim insanlar da başka bir şehirde her gün görüşerek en azından idare ediyoruz. zarar görme konusuna da gelirsek uyumayarak ben bile kendime zarar veriyorum herkes birilerine bir şekilde zarar verebilir, üzebilir. zencefil tüketiyorum ben o daha çabuk etki ediyor :d
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
@snorlax son paylaşımındaki hitabın sevgiline mi :) şarkı ona cıkıyor
snorlax
snorlax
1 yıl
şu an için hayır @ricarlonotte ama belli bir zaman geçtikten sonra olma ihtimali mevcut :) karışık oldu sanki ama böyle :d
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
:) senin adına sevindim . gülümsemek gülümsetmek güzel umarım herşey güzel olur senin için @snorlax :)
snorlax
snorlax
1 yıl
amin çok teşekkür ederim @ricarlonotte :d senin de gülümseyip gülümsetebileceğin biri/ birileri olur hayatında hep inşallah :d
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
herşey senin adına yolundaydı en son görüştügümüzde şimdi dök bakalım içini ne oldu ne bitti dostum @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
yolunda diye bir durum çok yok aslında sadece geride tutuyorum bazı sorunlarımı. çünkü çabalayarak çözüme kavusturabilecegim bir şey degil biliyorum bunu. sadece zamanın lehime ilerlemesini bekliyorum bazı şeyler adına. sen ne durumdasın bakalım @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
benim hayatım cok enteresan. bir dk icinde cennetide cehennemide yaşayabilen cok absürt bi pskolojım var. onun dısında tabiki sorunlarım var bu sebeble bunlsr oluyor. ancak bunlar kısa konular değil. sadece bir ölü topragı var üstümde atmaya calıstıgım. cok enerjık cok neşeliyim ancak kendimi kapattım uzun süredir . kıvılcım bekliyorum diyelim. garip işte. sen gidiyorm derken biriyle baslar gibi mi olmustun @snorlax ? kapalı kapalı anlatıyosun bsey anlamıyorum :)
snorlax
snorlax
1 yıl
önceden sorun ettiğim şeylerin aslında sorun olmadığını fark ettim ve ona göre de hayatımı düzenlemeye çalışıyorum kesin olarak diyeyim. sadece bir kalp kırıklığım var o geçmiyor ki kısa vadede de geçecek gibi hissetmiyorum. olayları düşünüp düşünüp kendime eziyet eden bir yapım var. bu kırgınlık geçmeden de hayatıma birini alamam bunun için de şu an hayatıma dahil olmak isteyen bir insana üzülerek hayır dedim. benim güvenim yok kimseye artık bu açıdan da yapamam zaten. kendimi iyilestirmeden mümkün değil bazı şeyler anlayacağın. onun için de başka bir yerde yeniden başlamak istiyorum ve bu senenin sonunda bir senem kalacak olmasına rağmen gitmek istiyorum. İlk geldiğimden bu yana samsun a dair güzel şeyler hissetmedim son aylar içerisinde daha da kuvetlendi bu olumsuz his. allah hayırlısını versin :) senin durumun için de yaşadığın şeylere göre insan hayatının bazı dönemlerinde her şey ters gidiyor gibi hissediyor. ama geçiyor ya belki çok yavaş acıta acıta ilerliyor ama yine de her gün azalıyor hlbu olumsuz şeyler. sen de o kıvılcımı bulursun bence biraz daha sabretmek gerekiyor sanırım. ama sakın umudunu yitirme ve güzel şeylere odaklan. yoksa diğer türlü insan kendini mutsuzluğa sürükleyip duruyor. tek kaliyormussun aç hareketli şarkılar oyna söyle bu bile benim havamı değiştiriyor :) manyak değilim ama iyi geliyor yalan yok :d @ricarlonotte
snorlax
snorlax
1 yıl
bir hal hatır sorayım iyice misin? benim sıkıntılarımı sordun ben ayıp ettim sormadım hiç.
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
@snorlax karışık anlatmak yerine gözlere bakarsın ya hani o moddayım. bazı kötü gden seyler oluyor iyi giden seyler de olacak ama beklemedeyim. sınavlara 3 hafta var ve stres de basladı sen anlat ne durumdasın :)
snorlax
snorlax
1 yıl
sendeki vaziyetlerin aynısı işte bendekiler de :) ben çok fazla iyiyim diye telkinde bulunuyorum kendime ondan ötürü bir tık iyiyim diyebilirim. bir şey söyleyeyim mi ilk cümleni anlamadım çok 😕 sen iyiydin ya sanki birden mi oldu ne? @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
1 yıl
öyle anlar gelirki artık söyleyecek birşeyin kalmaz. bir yakınını yitirdiginde ki sessizlik gibi. gözlerin dolar ve içli içli nefes alırsın . anlatmak istedigin şeyler hafif kanlanmış gözlerinden haykırır ya hani bahsettigim mod o işte. iyi falan değilim hiçte olmadım. hem nasıl iyi olabilirim ki ? birşey yapmalısın öyle değilmi mutlu olmak için... denedim. güvensizligin kol gezdigi samimiyetsiz dostluklar mı dersin içi boş aşk masalları mı hepsini yaşadım. bu şehir bana hiçbir şey vermediği gibi benden de çok şeyler götürdü @snorlax
snorlax
snorlax
1 yıl
bu kadar olması egzantirik. gerçekten. demek ki insanlar benzer şeyleri yaşıyormuş diyorum. şu son yazını okurken ben yazsam böyle bir şey yazardım dedim. lakin yazmam artık sanırım. umarım... hala aynı ruh halim mevcut çünkü ama başka şeylerden dolayı gün yüzüne çıkmıyor. ama bundan bir ay önce tamamen bu haldeydim. ve eğer tastamam aynı hisler kadar sıkıldıysan, üzüldüysen ve hayal kırıklığın varsa şu an o halimdesin demektir. ve ben buna üzüldüm. çünkü nasıl bir şey olduğunu fazlasıyla biliyorum. mesela şu an bile nefret gözyaşlarım birikti ama akmalarına izin vermiyorum. yaranın kabuğunu kaldırmak gibi oldu resmen. neyse :) az kaldı senin için ama böyle düşün ve sabret bu senenin sonunda buradan uzaklaşırsan sana iyi gelecek diye düşünüyorum. memleketine gidersen de arkadaşların ve ailenin yanında mutlu olursun inşallah. o yüzden dayan @ricarlonotte :) çünkü bazı şeylere sabretmeyi öğrenmedikçe bambaşka sürprizler çıkıyor ve onların derdine öyle düşüyorsun ki. benim de halim bu şu an mesela onda ötürü de daha mutlu olmak için çabalıyorum. çünkü belli değil hiç bir şey..
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
@snorlax ne durumdasın son görüşmeden sonra
snorlax
snorlax
11 ay
İyiyim diyeyim iyi olayım sen nasılsın @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
bu biraz yarım ağızlı oldu canını sıkan birşey mi var ? yada offf ne var yne moduyla mı yazdın :))) @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
yok estağfurullah öyle değil @ricarlonotte :) birkaç gündür gerginim sadece onun dışında bir sorunum yok. normal akışta ilerliyor her şey :) seni sormalı asıl sen iyi değildin yok mu güzel şeyler hayatında? :)
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
benim için herşey artık rayına oturmaya başlıyor. sanırım son yılı en yogun yıl yapıp bir an önce bitiricem :)) haberde gördüm dogrumu bilmiyorum ama bu otobüste kıza mini etekli diye tekme atan adam cinler musallat oldu bana , islama uygun giyinmemişti ayakkabı tabanım lastikdi gibi bir ifadw ile salınmış. günah almak istemiyorum ama dogruysa vay gidi türkiyem vayyy ... adaletimizin düştügü vaziyete bak ! bu ülkede kadın olmak harbiden zor . giyinirsin kapalı olur hakkını verirsin kezban diyenden tut her muamele ypılır acık giyinirsin dekolte seviyor olabilirsin kaşar derler tecavüz ederler saati bahane ederler döverler cinleri bahane ederler... bu ülke benligini yitirmiş vaziyette. atatürk ün mirası ne hallerde ! beni geren bu sosyal skandallar. @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
neden bilmiyorum bana birini hatırlattı bu yazı. egzantirik. neyse. seni geren şeyler gibi benim de bu şekilde gerildiğim şeyler var ama burada yazmam doğru değil. zira yazdıkça yazarım ve sitedeki bir kuralın sınırlarını aşabilirim. ne kadar iğrenç ve karaktersiz insanlar olduğunu görüyoruz bazı haberlerde. seni bunlar geriyorsa bana göre iyi durumdasın ben bunlar dışında gerginim bir de. valla sekindim sabah ama şimdik dellendim bazı şeyleri hatırlayınca.
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
direkt paylaşım yapmam bu konuda siyasi gören olur prim yapıyosun diyen olur yazmış olmak için yorum yapan tomarlı adam dolu. senle konusuyorum şuan dolayısıyla sıkıntı yok. sınavların yaklaşması geriyor biraz beni aslında içimde bi çalışma istegi var ama gitmiyor elim kitaba nota falan. hee birde bu cümleler sana kimi hatırlattı :) ? @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
yok anladım zaten ama işte tedbir diyelim biz. anlatmak istediğin şeyi anladım yoksa :) of hevet ya zaten çabuk heyecan geliyor bu sınav haftalarında hepten değişik oluyorum ben :) bitse de gitsek demeye başlıyorum ilk günden. eski bir tanıdık şimdilerde pek konuşamıyoruz yoğunluktan ama bir an öyle hissettim :) bir de eski yazılara baktım ama kim olduğunu kestiremedim :/ sen beni bul deyince başta, önce gerek yok dedim ama merak merak merak işte.
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
ben eski hesapdayken senin ismini hatırlıyorum hatta begeni ve yorum bıraktıgımıda hatırlıyorm hafızama güvenirim aslnda. ama eski yazıların yok bi an afalladm acaba oldum ama birtek hafızamda ters düşmem :) çok merak edilesi biri degilim ama bi ara egitime gelirim kırmızı gülle tanırsın hahah :)) şaka bir yana ben spor salonuna gideyim kasları aglatalım sonrada beyni aglatıp ders :) böyle bir yandanda senle sohbet iyi oluyo aslnda. pek birşey anlatmıyorsun sormuyosunda :) konustura konustura tanımaya calısıyorum :)) ygs ye de bakıyosundur ins gitmekde kararlıydın ki ben hala gidemeyecegini söylüyorum:) @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
bunu dersen 46 milyon soru sorarım yalnız ben :d benim belli yazılarım ricam üzerine yok ondan dolayı sen göremiyorsun. ama ben baktım ve yeminle bilemedim çok insan da yok farklı kim olabilirsin yani? tamam o zaman ipucu ver bakalım. o zamanlar senin adına bildiğim şeyler nelerdi? veee uzun bir ismin mi vardı? ya da kısa mıydı? hangi fakültedesin? :) şu aralar bakamıyorum sunumlarım ve sınavlar için çaba harcıyorum. önceligim okul tabii. duruma göre bakıp oraya kayıt yaptırıp dondurup burayı bitirip devam edebiliyormuşum 🤔 gidemeyeceksin deme psikolojik olarak kötü hissediyorum :/
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
kendimi ifşa edemem söylemicem :) uzun da degil kısada degildi :) neyse bosver :) sınavlara çalışmakta zorlanıyorum motivasyonumun spordakinin yarısını derse versem kesin okulda derece yapardım :)) sor merak ettigin ne varsa ama gizliligi koruyalım heycanlı oluyor .
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
ve @snorlax yzmayı unuttgm ikinci yzı haha :)
snorlax
snorlax
11 ay
eskiden ne farkı var ya ondan sordum allah ım yarabbim 😂 yok ama inat bir arkadaşsın sen bence 😒 ya durduk yere merak ettim böyle de saçma bir şey oldu. neyse artıkın. İpuçları ile hareket dahi etsem eskilerden kim nasıldı hiç hatırlamıyorum. hıııımm... spor demek. benim ismim uzun mu ona göre seçeyim 😁 bir de İzmir var. kim İzmirli idi ya hu ?🤔 nasıl yazılarıma yorum yapmıştın hatırlıyor musun? ben senin mesajlarına yorum yapar mıydım? bunları cevapla bari 😒 @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
soruları güncel sorsak :) geçmişi bıraksak diyorum @snorlax . ne müzik dinlersin ne seni mutlu eder korku filmlerine ilgin varmı mizacı olan bir arkadaşsın . kücük seyler sana yetiyordur gibi geliyor. yemek yemeyi seviyorsun bence. ama her duvar gibi göründügü kadar da güçlü değilsin...
snorlax
snorlax
11 ay
eskı ismini öğrenince sadece ' eski' adı altında kiminle konuştuğumu bilip ona göre konuşacağım. başta da önce ben arıyordum şimdi sen bul deyince garip oldu @ricarlonotte ondan ötürü geçmişe yönelik sorularım. ama sormayı düşünmüyorum tamam artık zira gitti merak bende :) çünkü bazı şeyleri bilmemek iyi olabilir bu da öyledir belki. güncel olarak da her tür müziği sevebilen ( kulağa güzel gelen meselesi), korku filmlerinden nefret eden, yemek yemeyi çok seven ama bunun kiloya doğru eğim aldığını fark edince kendini durduran, uyku konusunda da ne yaptığını çok da bilmeyen biriyim bu aralar :) eskiden bir sıra ise çevremdeki duvar şu an beş sıra. o yüzden daha sağlam diyebilirim. bazı yerlerinde kapılar var onlar da sağlam oldu artık ve sadece çok güvendiğim insanlar açabilecek. onun dışında öyle mi böyle mi demeden öyle duracaklar. yani ben şu aralar aslında sevimsiz bir insanım espiri ile karışık. egzantirik bak hissetmedin mi? 😁 sürekli söyleniyor çevrem ne biçim pokémon oldun sen diye 🙄 sen güncel olarak spor yapmak dışında neyi seviyorsun o vakit? :)
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
çok kayda deger olmadıgı icin söylemiyorum yoksa bir kıymeti yok eski nick in . ben yabancı müzik lerden özellikle rock metal tarzı seviyorum. türkde dinlerim müzik önemlidir benim için zira kulaklıksız dışarı cıkmam :) yabancı dil işi var tabi birde. hayallerim de bu dünyayı gezen kamerayla cekilenler varya öyle birşey yapmak var hee birde bi radyo programı yapmak gibi bir hayalim var :)) bir kız bir erkek şeklinde bi sohbete tanıklık etmiştim gayet keyifliydi dinlemesi. düşününce konusurken ritmi yakalayınca birisiyle , sohbetin tadı başka oluyor dinlemeside iyi oluyor. çok saçma bi tomar heycan yaşamışımdır bunların pek çoğu veya olaysız olanlarını diyim burda yaşamadım. burada raydan cok çıktım . yolu değiştirmek belki dogrusu veya yanlışıyla riskli görünebilir ama bir tercihdir ve cesaret ister. keşke dememek için en azından tercih yapmalısın. bunların riskli ve yanlış olanlarını burada yşadım ama ayaktayım :) geliştim ama yoruldum. gencligimi yitirmiş gibi hissediyorum kendim olmayı cocuk gibi sevinmeyi gülmeyi yarını ve sonrasını düşünmeden keyf almayı özledim. kafamdaki karmaşa yazıma epey yansımış konudan konuya dalmışım :)) kendimi samsuna benzetiyorum belkide ben samsuna benzemişimdir bazen yagmurlu bazen güneşli ama asla stabil değil ortası yok :) @snorlax .
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
ayrıca sevimsizlik demeyelimde stresin yansıması diyelim çeşitlilik güzeldir gül üzerinde diken var diye sevilmekden vazgeçilmiyor mesela :) snav stresidir sendeki gitmekde istiyorsun burada hoş tecrübelerinde olmadıgını anlıyorum. benim gibi yıllarca söylenip kahır çekmek yerine bir karar vermişsin ve sınava hazırlanıyorsun bu önemli olmalı :) yapıcagını biliyorm aslında ama gidemeyeceksin gibi geliyor :) neyse . her zaman hayatın ilgincligini gördüm yaşadım. cennet de cehennemde birkaç dakikada seni bulabilir kaçmak istedigin yerde kalmak için savaşmayada başlayabilirsin :) öyle işte @snorlax cok yazdım tut beni hahah
snorlax
snorlax
11 ay
bak şimdi dan dile dalacağım çünkü orası dikkat çekici oldu şu an :) gitme konusunda sana gerçek hislerimi söyleyeyim önceden sadece sevdiğim işi yapmak adına ve arkadaşlarımı çok özlediğim için ikisi bir arada olsun deyip gitmek istiyordum. şu an ise geçtiğim yerlerdeki anılar canımı yaktığı için gitmek istiyorum. esas sebep bu. hızlı koşar çabuk yorulursun ya öyle benim durumum. aslında engebeli de olsa emin adımlarla yavaş ilerlerken bir anda tükettim gibi geliyor her şeyi. kaçmak diyebilirsin ama ben tamamen zihnimdeki çöplerden kurtulamıyorum burada. ne güzel hayallerin var bak senin. ben de öncelikle türkiye de görmem gereken yerleri gezmek istiyorum lakin yalnız değil böyle bir durum var :d o yüzden o kişiyi beklemem gerek ki gezmeyi sevse iyi olur :d onun dışında dediğimiz gibi istediğim bir meslek var nasipte varsa olur o da. sen gidemeyeceğimi düşünsen de :d yabancı müzik seven biri değilim zira çok fazla anlamıyorum zaten ilk önce sözlerin ne anlattığına bakıp ondan sonra bakıyorum duruma :) samsun' u şehir olarak seviyorum ama bağlanamadım. normalde üniversiteye gelenler çoğunlukla orada yaşantılarına devam etmek isterler, gitmek istemezler ama bende böyle bir şey olmadı. sebebim yok bunlar için çünkü. şu sıralar gidemiyorum yerime o yüzden gerginliğim devam ediyor olabilir. yok benim eşek gitmez yollarım çok ondan dolayı dedim sevimsizlik konusunda :d eğer güzel şeyler olursa iki senesi var ortalama olur inşallah bu süreçte yoksa samsun bilemiyorum...😂 kafası karışık böyle oluyor bak seninki normal bir kafa 😂 @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
sorun şu ki her zaman sıkıntılar yaşayacagız. İş hayatındada dostluklardada her konuda. ben paltomu alıp gidiyorum yeni bir sayfa açıyorum diyemeyebilirsin her zaman. İstemedigin şartlarada alışım kolay değil zaten o kesin ama zorundalık giriyor devreye. hoş şuan bana izmire dön aynı fakülteni oku deseler havada kaparım ama demezler işte :) dedirtmek içinde gerçekden emek gerekiyor veya kaldıgın yeri cennetin yapmalısın. en azından şuna alıştım sevmedigim insanlar içinde de odak noktamı ayrlayabiliyor etkilenmiyorum. taviz verdigim pek çok şeyi yaşamaya başladım :) neden ayak uydurmak zorundayım ki ? bu beni biraz daha iyi yaptı. benim içimdeki sıkıntı aslında sadece burası değil ... git gideceksen bekleme @snorlax :)))
snorlax
snorlax
11 ay
İstediklerim olmazsa zaten buna mecburum. bunun farkındayım. her istediğim de gerçekleşmez bunu da biliyorum. ama çabalamaktan vazgeçersem ne anlamı kalır ki? ben sadece mutlu olmak istiyorum. bunun da bahsettiğim sekilde olacağını düşünüyorum. hayırlısı. eğer olmaz ise şartlara isteyerek ya da istemeyerek uyum göstermek zorundayım zaten. kimse mükemmel bir yaşantı sürmüyor herkesin kendine göre bir derdi var. elimdekilerin kıymetini de biliyorum o yüzden. gitmek istiyorum derken basit bir şımarıklık yapmıyorum aslına bakarsan içimde yaşadığım durumu nereye gidersem gideyim atlatamam bu da bir gerçek ama böyle istiyorum. neyse ya tatsız konular bunlar ben yeterince ceremesini çekiyorum sen boş ver :) bu aralar birden ortadan kaybolabilirim temelli diyebileceğim şekilde bazı sağlık sorunlarımdan dolayı. bu kız neden cevap vermedi deme eğer yazar isen @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
saglık sorunu derken ? ameliyat gibi mi ? dersler icin cekilmek istiyorum demiştin ama saglık yeni çıktı bak. neyin var peki ? @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
mr meselesi vardı son yazım da zaten bununla ilgiliydi. bu hafta içinde belli olacak. ne olur ne olmaz söyleyeyim dedim mühim bir durum yok şu an için. boş ver onu sana büssürü pointlik bir soru :d sen beğenilerin üzerinden uzun zaman geçtikten sonra yorum yapıyorsun neden acaba ya merak ettim bak :d
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
büssürü pointlik bir yant geliyor o zaman :)) yazdıklarımız hemen yayınlanmıyor bu yorum içinde geçerli. yoksa begeniden bir dakika sonra yorumu yollamış oluyorum . hatta chen e dogum günü kutlaması yazdıkdan kaç dakika sonra bi anda 20 yorum olmuş orası 0 ken :) benlik degil hemen yzmaya calısıyorum. umarım iyisindir gitmeni istemiyorum açıkcası. yani alıştım bilmiyorum. gidersen özleyecegime eminim bunu biliyorum . seni tanımıyorum belkide hiç görmicem bu merak degil özleten ama. İnsan kendisini tanımayan biriyle daha rahat konuşabiliyor tabiki kafaların uyuştugu bir başkasıyla. dolayısıyla önce saglık haber verirsen en azından mutlu olurum. düm düz kaybolursan biraz kızabilirim sanırım :) varmı baska sorunuz :) @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
evet gördüm onu da egzantirik geldi yine de çünkü saatler yazdığı için ona göre sordum zaten. her neyse ya :d anladım haber ederim durumdan o vakit :) aslında buraya kök salmayacağız ben bazı vedalar için gönlümde yer ayırdım bile. ancak alışırım. hatırlarsan konusu geçmişti bunun da ben de çabuk alışan biriyim çünkü. yok galiba sorum şu an ya bir anda oluyor o pattadanak :d @ricarlonotte
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
vedalardan hoşlanmam ama yapıcak birşey yoksa alışmak düşer . saglıklı olda. temelli gittigindede özler ama güzel hatırlarım :) tamam pat diye geldiginde sor :) senden önce ben kaybolmıyımda @snorlax :))
snorlax
snorlax
11 ay
sen nereye be? buraya çok veda yazısı yazdım yither :d eğer gidersem senin haberin olur yeter zaten konuştuğum biri yok başka pek. arada yorum yapıyorum o kadar. sen neden diğer eskilerden olanlara yazmıyorsun gerçi senin zamanından kimler var bilmiyorum da. sileceğim bu oyunu da takıntı oldu ya hu yine bildirim geldi bak. tamam sekinim kendi kendime konuşmak gibi bir huyum var arada olursa üzerine alınma 😂 @ricarlonotte sen spor yapan bir bir ay olarak sağlıklısındır diye düşünüyorum ama grip olursan zencefil iç :d ben de bu durumdan sağ sağlim çıkarsam ne mutlu bana :)
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
İlginc bi üslubun var :) herkesde olmayan. okurken keyif alıyorum. spor diyerek hergn et yedigim için beden oldukca dayanıklı. bazı metodlar var soguga karşı dayanıklılık için onlarıda uyguluyorum. ben iyiyimde sende iyi ol . herhangi bir kan verme vs durumunda birisi duruyordur başında arkadaşlarından değilmi yalnız kalma. eskilerdengörüyorum yine ama benimde birebirde kimle ne diyalogum vardı cok hatırlamıyorum . İsimler vs aklımda. kendini mutlu eden insan daima mutlu olur. sende o enerji sinerjiye dönüşmüş pozitifsin :) gidicem gidicem dedin içgüdüsel olarak bendede gitme içgüdüsü oluştu :)) sen iyiyim yazda yalandan olmasın ama problem degil . şuan aklımda o var mesela. bende bi başkasının sorununu sahiplenme olayı var. geçmiş olsun inş iyi olursun diyip çekilmek yerine bi faydam olması zor ama en azndan takip etmek taraftarı olurum . hayatta yaşanan her saniyenin bir anlamı olduguna inanırım. herkeslede kolay kolay anlaşamam garip bi adamım. o yüzdennnn sen saglıklı olucaksın gidiyorum ama gelcem diceksin :)) @snorlax
snorlax
snorlax
11 ay
o kadar ulen :d çok normal tepkilerim olmuyor kimi zaman bunun farkındayım. kendimi belli bir kalıpta tutuyorum ama bazen böyle oluyor işte :) ailem veya arkadaşlarım beni tanıdıkları için sorun olmuyor ama başkaları değişik gözüyle bakabiliyor. eti seven biriyim lakin her gün de yemek bilemedim ya :/ yalnız değilim teşekkür ederim ailem burada olduğu için daha rahatım :) evet gülmeyi ve güldürmeyi severim hatta fazlaca severim. belli bir zamandır kafam rahat bir şekilde yapamıyorum bunu sadece. ama geçiyor zaman geçtikçe daha iyi olacak inanıyorum buna. ben gideceğim dedim diye öyle bir şey olmasın sende ne yaptın :d İnsanın sevdiği insanların sorunlarını paylaşması, uğraşması olması gerekn bir durum benim için de ama fazlası da zarar olmaz mı sana? benim durumum gibi mesela. yani herkesin sorunu için bunu yapmak ağır gelir diye düşünüyorum ama kişiden kişiye değişen bir şey bu :) herkesle anlaşırım lakin samimiyet sonradan gelir. mesela sitede şöyle bir bak allah ım nasıl cümleler kuruyorlar. mümkün değil 😂 benim söylemem bu tarz şeyleri. ama bu şekilde olması gerekmediği için anlaşma konusunda sıkıntım olmaz çok fazla. gecenin körü oldu uyku yok 😒 ne biçim pokémon oldum