snorlax
snorlax
herkesin bildiği ama benim gizli yerim dediğim bir yerdeydim yine. dalgaların kayalara çarptıktan sonra çıkardığı ses ile birleşti şarkılarım. çok soğuktu belki ama iyi geldi. her hafta olduğu gibi. İyiden iyiye sevmeye başladım bu işi. saatler boyunca orada dursam zamanın nasıl geçtiğini fark etmem sanırım. sükunet... esas olay bu bence ondan ötürü böyleyim. hafta içi zaten kalabalık olmaz. artık kitap okuyamıyorum belki ama dalgaları izlemek, yavaşça uzaklaşan gemileri takip etmek sakinleştiriyor zihnimi. sonra çay tabii ki. çayı seviyorum artık. sonradan sevdiğimiz şeyler olur hani. mesela sevmediğimiz bir yemek sonradan en sevdiğimiz yemeklerden olabilir. ya da ilk dinlediğimizde sevmediğimiz bir şarkıyı sonradan sevebiliriz. İşte buna 'maruz kalma etkisi' deniyormuş. ne kadar görürsek ya da duyarsak ona karşı olumsuz düşüncelerimiz etkisini yitiriyormuş. çay da, başka şeylerde olduğu gibi bu şekilde oldu bende sanırım. sıcak, dumanı üzerinde bir çay... hoş bir gündü benim için kafa dinledim. kışın emin adımlarla geldiğini hissettim. zamanın çabuk geçtiğini fark ettim. daha pek çok şey... İyi akşamlar dedikodu meclisi üyeleri kendinize dikkat edin. esen kalın👧

Cevaplar

makineciyarim
makineciyarim
@snorlax bu tarif ettiğin yer bana sanki atakum körfez sahili gibi geldi :) çok bunaldığım zaman dalga kıranın oraya gider otururdum :)
anonim
anonim
son cümleler intihar eden birinin sözleri gibi duruyor dur sakın yapma...😅😅 @snorlax
snorlax
snorlax
körfez' i de severim ama benim yerim daha farklı @makineciyarim . bisiklet olursa orası oluyor genelde :) @anonimbay allah göstermesin böyle bir günahı hiç düşünmedim zaten yazıma da tamamen huzur hakim zira gayet sakin bir ruh halim var.
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax açıcası çok merak ettim bu gizemli yeri :)
snorlax
snorlax
aslında hayli bilindik uğramışsındır, benim gizli dediğime bakma sadece bazen yalnız kalmak istiyorum ve bu durumlarda cevremdekilerin ugramayacagini düşünüyorum o yüzden gizli @makineciyarim :)
kayipgalaksi
kayipgalaksi
son zamanlarda yazdığın yazıları ve yorumları okurken hep aynı cümle aklımdan geçiyor "snorlax rönesans devrini yaşıyor" 😄
snorlax
snorlax
gerçekten kötü hissettiğim zamanlarda bile iyi şeyler düşünmeye çalışıyorum @kayipgalaksi ama haklı bir yaklaşım diyebiliriz kendimi yenilemeye çalışıyorum . böyle böyle istediğim şeyleri yaşamaya başlayabilirim ancak sanırım 😄
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax bazen yalnız kalmak harikadır. bunu bir makineciden başka daha iyi kimse bilemez fakat bazende o yanlız beyninin içinde yatan daha önceleri unuttugun çok saçma soruları gün yüzüne çıkarır ve bütün bir ömrünü o soruların cevabını bulmaya çalışarak geçirirsin :) o dediğin yer herkesin ugradığı bir yerse kesin ben ugramamışımdır hiç eminim :)
snorlax
snorlax
@makineciyarim tam da öyle oluyor ama çözemediğim bir şekilde iyi geliyor. belki de alışkanlık oldu :) ya da çözüme kavuşanlar olduğu için diğer sorunları da çözüme kavuşturmak adına böyle oluyordur. bu arada kesin gitmişsindir hayli turistik bir yer zira :) ben denizi orada daha çok seviyorum ondan kaynaklanıyor gizli yer demem :)
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax ben gökyuzu aşığıyımdır. tam denizle o ufkun birleştiği uzakta gemilerin geçtiği o noktaya sürekli bakarım ve orası sürekli bana acılarımı, nefretlerimi ve duygularımın karmasıklıgını gösterir. bu yuzden denizi hiç sevmem. özellikle mermaidlerin hayranıyımdır hatta bir gün "ariel" in bana denizin en tatlı yerinden bakıp gülümseyeceğini ve bu sıkıntılarımı unutturacagını bile düşündüğüm zamanlar oldu fakat hepsinin bir hayalden ibaret olduğunu ruyadan uyandıgım zaman anladım :) olsun be hayal etmek bıle guzeldır dımı ? =) bu arada o gizemli ama herkesin geçtiği yer beni aşırı derecede meraklandırdı :)
snorlax
snorlax
@makineciyarim öyle bir hayal denizin sakin olduğu zamanlarda oluyor. tatlı tatlı, sakin... ben denizin kabarmış halini seviyorum. mesela bugün dalgaların taşları dövmesini izledim belki de bir buçuk saat. o bahsettiğin çizgiyi ben de çok severim hele ki gün batımında. biraz da pastel turuncu eklenirse maviye seyrine doyum olmaz :) hayal etmek tabii ki güzeldir. en sık başvurduğum şey umudum tükenmeye başladığında. ya aslında çok basit bulman bile gerekiyordu şimdiye kadar :d bak haftasonları çok kalabalıktır. samsun' da gezilecek temel yerlerden biri ve çok güzel bisiklet sürülür daha ne diyeyim :d
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax ciddi söylüyorum hala bulamadım ki genelde o bahsettiğin yerler türkiş, yeşilyurt, ömürevleri civarı olur ama oralardada kayalık hatırlamıyorum hiç ama türkişte vardı sanki yok ya cidden çok merak ediyorum olmayacak bu çok fena aklım kalacak bu işte :(
snorlax
snorlax
@makineciyarim açıkça söyleyince hayal dünyamda biri öğrenmiş olacak ve gizemini yitirecek. canım sıkıldığında kimsenin beni bulamayacagini düşündüğüm bir yer orası çünkü. tanınmasam bile :) son bir ipucu o zaman. ağaç sayısı fazladır :)
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax bu gızemlı yeri kesfettiğim zaman sana bu yazının altında bır yorum daha gonderecegım doğru ise bana elsakasi9@gmail.com adresine bir eposta atabilir misin? yanlış isede en azından yine aynı eposta adresine bir ipucu daha gönderebilir misin? bir makineci herhangi bir problemi çözmeden rahat edemez :)
snorlax
snorlax
İnanır mısın bu sene ilk defa mail atacağım bir ders için hocama mecburen @makineciyarim böylesi uzak bir mevzu benim için :d ondan ötürü bunu yapmak yerine senin de benim yaptığım gibi buraya küçük bir tarif yapman ve benim onu tastiklemem ya da yanlış tahmin olduğunu söylemem olur sanırım ne dersin? :)
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax olur peki ama o gizli yerini bulmaya çok yaklaştım haberin olsun bir daha mentionda sana net bir cevap verecem fakat suan biraz daha zamana ihtiyacım var :)
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax öncelikle bu konudaki hassasiyetin için teşekkür ederim. beni kırmayarak böyle bir story başlatıp tamam eğer bulursan seni onaylacağım diyerek nazikliğini gösterdiğin için çok teşekkür ederim. öncelikle bulduğum mekanının yerini söylemek istiyorum fakat ardında da bir iki cümle yazmak istiyorum. cevap hersene türk yıldızlarının gösteri yaptığı "hafta sonlarının kalabalık, bisiklet sürmeye elverişli olduğu ve ağaçlık bir mekan olan" "doğu park" demek istiyorum. "özellikle piazza ve çevresi. eğer cevabımım doğru ise lütfen küçük bir gülümseme yeterli. eğer kabul edersen oturup bir kahve içmeyi ve "arkadaş" olarak tanışmayı isterim senle. bunu farklı boyutlara çekmemeni, kabul ettiğin veya etmediğin takdirte bu yoruma bir mention atarak cevap vermeni rica ederim. hassasiyet ve anlayışın için teşekkür ederim :)
snorlax
snorlax
@makineciyarim cevap doğru değil ne yazık ki ama söylemekte bir sakınca görmüyorum seni bu kadar düşünürmüş iken. batıpark benim yerim daha güzeldir benim açımdan çünkü :) diğer konuya da gelecek olursak ben ifşa kotamı doldurdum burada diyebilirim ondan ötürü de bu şekilde daha sağlıklı devam edeceğimi düşünüyorum burada. nazik teklifin için teşekkür ederim gerçekten :) yanlış anlaşılma olmadı ama dediğim gibi günlük yaşantımızda karşılaşırsak çok daha güzel bir arkadaşlık olabilir. bu da nasip kısmet meselesi zaten :)
makineciyarim
makineciyarim
@snorlax kibar bir hanımefendiğiniz için çok teşekkür ederim. :) İnşallah bir gün batı parkta karşılaşırız. mutluluklar ve gülücükler dolu bir yaşam dilerim sizlere :)
snorlax
snorlax
@makineciyarim nezaketin için ben teşekkür ederim güzel bir ömür geçirirsin sen de inşallah :)