pikapikacu
pikapikacu
1 yıl
biz kimseyi üzmeye kırıp dökmeye gelmedik bu dünyaya.elimizde olanlarin neden kıymetini bilmez olduk ? güne gülen gözlerle uyanmak, arkadaşina kardesine durup dururken bir bakip sicacik icten samimi gülmek,hiç beklenmedik anda ufacik suprizlerle etrafizdakileri mutlu edip onlar mutlu diye mutlu olmak,bir kitabin cumlesinde kendimizi bulmak ,bir dalganin sesiyle huzur bulmak bunlar zor şeyler değil aksine çok basit ama etkisi uzun süren şeyler.hayatiniz boyunca öyle biri olun ki etrafiniza mutluluk saçın ,mutlu edin ,insanlari guzel dualarinizla, sicacik dokunuslarinizla, guzel sozlerinizle mutlu edin.açın telefonu arayin sevdiginizi soyleyin etrafinizdakilere mutlulugunuzu dagitirken bu içinizden gelsin ama yapmaciklik sadece sizi yipratir ve öyle biri olun ki ondan çok var demesinler tek ve biricik olun.olamaz kimse onun gibi desinler mesela...

Yorumlar

ikizler
ikizler
1 yıl
naziler ve faşistlerin kullanabileceği tek propaganda yöntemi, kendilerini İspanya'yı rus diktatörlüğünden kurtaran hristiyan vatanseverler gibi göstermeye çalışmaktı. bunun için, İspanya hükümeti yönetimi altındaki hayatı uzun bir katliamdan başka bir şey değilmiş gibi anlatmaları ve rus müdahalesini mümkün olduğunca abartmaları gerekiyordu. gerici katolik dünya basınının uydurduğu dev yalanlardan yalnızca bir örnek vereyim- rus ordusunun İspanya'da olduğu yalanı. franco'nun bütün sadık takipçileri buna inanıyordu; İspanya'da yarım milyon rus askerinin konuşlandığını iddia edenler bile vardı. oysa İspanya'da rus ordusu falan yoktu. bir avuç havacı ve teknisyen vardı ve bunlar da en fazla birkaç yüz kişiydi, bir ordu değil. İspanya'da savaşan binlerce yabancı ve milyonlarca İspanyol buna şahittir ama onların tanıklığı, hiçbiri İspanya hükümeti topraklarına adımını bile atmamış olan franco propagandacılarına etki etmedi. bunlar "lejyonerlerinin" başarılarıyla açıkça övünen alman ve İtalyan basınına rağmen alman ya da İtalyan müdahalesinin varlığını itiraf etmekten de kaçındılar. bir tek bu örneği veriyorum fakat aslında savaş boyunca bütün faşist propaganda bu şekilde ve seviyede işledi.(dali'den karakurbağasına bazı düşünceler- george orwell)

madem bugün siz gelemediniz bu sefer de ben geldim hanımefendi. george orwell gerçekten müthiştir. ama kaderi sanki sylvia plath ile aynıdır. bu insanlar dünyayı değiştirmeye çalışmış ve duvarda yerlerini almışlar. o ışık sende de var. sen de inşallah o duvarda yerini alırsın. musmutlu gecelerin olsun @pikapikacu . İçindeki heyecanla uyanman dileği ile ... :)