snorlax
snorlax
a. erdem beyazıt' ın ' veda' sında mısralar arasında dolanıyorum. özellikle seçmedim ya da özellikle aramadım. sabah gördüm ve işaret saydım. bazen çok yorgun hissediyorum. taş mı taşıdın ne yorgunluğu diyorum kendime. bu hissi hak edecek ne yaptın? cevap yok. kimi zaman da ümitsiz. oysaki pek çok güzel şey var hayatımda. kalbim kırık desem artık önemsemiyorum kendi kendine yavaşça kabuk bağlıyor. nefret desem... evet vardı yalan söylemeyeceğim. ama geçti. sitem de ettim geçmiş zamanda. o da yok artık. evreni düşünün mesela sonsuz bir boşluk. karanlık. detaylı bir şekilde düşününce bir kaç saniyeliğine nefes darlığı yaşar gibi olur insan sürekli öyle hissediyorum geçmiyor. kapalı alanlarda daha çok bunalıyorum artık. deniz en iyi arkadaşım desem yeridir. kumların üzerinde soğuğa aldırmadan oturup saatlerimi geçiriyorum. ya da sahil boyunca yürüyüp taş ya da deniz kabuğu topluyorum. bir sürü şey zihnimde, en güzel ezgiler kulağımda. beni tanıyanlar bilir en çok 'ney' sesini severim. sözsüz de bir şeyler anlatılabileceğinin en güzel örneği bana göre. dilinden anlamak önemli belki de. ağlamak rahatlama yöntemlerinden sayılıyor bende neden işe yaramıyor? sessiz ağlamayı, birilerine ağladığımı belli etmemeyi öğreneli uzun zaman olmuş. güneş' in sıcaklığını hissederken rüzgarın yüzümü okşaması ve gözyaşlarımı silmesi ile avunuyorum. epeydir buradayım bazı yazarların yazılarını severek okudum. onlar anlar kendilerini bence. eskilerden biri geldi son zamanlarda. İyi şeyler söyledi. kimsin bulamadım ama bir parça da olsa o günlerde hissettim. sağlığına dikkat et. tekrar geçmiş olsun. aradığım huzur başka bir yerde iyi bir şekilde anladım. diyor ya şair ' İnsanlar taş gibi bana yabancı' . bu şehir de öyle bana işte. zorlamamak gerek. bir ses, nefes iliştireyim şuraya. yansımalar- sonbahar. boğaz düğümleyip gözyaşı dökme olayını yaşatsa da bana çok fazla güzel. allah güzel bir ömür nasip etsin sizlere. İnşallah gönlünüzden geçen her şey sizler için hayırlısı olur ve mutluluğu her bir hücrenizde hissedersiniz. kendinize çok dikkat edin, grip konusunda en birinci tavsiyem ise tabii ki zencefil :) esen kalın dedikodu meclisi üyeleri.

Cevaplar

mimarlique
mimarlique
artık neden demek istemiyorum inşallah mutlu olursun seninde yüzün güler kardeşim.
anonim
anonim
asıl bütün mutluluklar güzellikler sana gelsin huzurla dolsun için her zaman :))
kimi zaman bir deniz kenarında kimi zaman bir bozkır toprağında da olsan bu yazında bulunan etkiliyici güzel havanı hiç kaybetme umarım hep gulumsersin :)
ricarlonotte
ricarlonotte
keşke gitmemiş olsan @snorlax
snorlax
snorlax
okuyup geçiyorum sadece @ricarlonotte bir de bazı kişilerin yazılarını beğeniyorum. daha iyi hakikaten durumum. sen ne durumdasın?
ricarlonotte
ricarlonotte
bir günlük benzeri birşey oluşturdum sayısız yazı doldu birikti. ancak paylaşmak bir anlam ifade etmiyor . yada ben aşırı durulmuş durumdayım. daha iyi olmana sevindim. temelli gittiğini düşünmüştüm. yarın samsunda olacağım yeni bir dönem başlıyor. bakalım neler görücez @snorlax
snorlax
snorlax
yazmak bir şeyleri görmek açısından iyi olabiliyor rahatlatmasının dışında. neden anlam ifade etmiyor orasını bilmiyorum ama illa paylaşman gerekmiyor tabii yazdığın zaman daha rahat hissettiysen bu daha önemli. sekin halin sevindirdi beni. sinirlendiğin şeylerin bildiğim kısmı doğru lakin fazla öfke insana zarar olarak dönüyor. hayırlı yolculuklar o vakit inşallah daha güzel ve huzurlu olur yeni dönem senin için @ricarlonotte