ikizler
ikizler
votka & pera bitti bu gece. aslında sabah bitirecektim ama dedim ki bu kitap gece bitmeli. zaten bir kitabı bitirdiğimde onun etkisinden o gece çıkamıyorum bu gece de votka & pera'nın etkisindeyim. bu hafta okula sadece 2 saat gittim. kendimi tamamen okumaya verdim. sabah uyanıp günlük mutluluğumu almanın sevinci ile yataktan çıkmadan ilk burayı ziyaret edip sonra öğle yemeğine kadar okudum. sonra öğle yemeği ve günlük işlerimi halledip ikindiye kadar yine okudum. İkindi olunca tüm gün hayalini kurduğum kahvemi alıp akşam ezanına kadar balkonda oturdum. samsunu, çevresindeki dağları, binaları, yağan yağmuru, sürüklenen bulutları, batmak üzere giden güneşi izledim. kahvem ve balkonda yaşadıklarım rahatlatıyor beni. kahve içmediğimde bir yoksunluğum olmuyor ama gün boyunca aklımın bir köşesinde kahve hep var. günde 4-5 kupa içebilirim ama yokluğunda sıkıntı çıkarmaması için tutuyorum kendimi. sonra akşam yemeği yiyorum ve çay ocağına gidip arkadaşlarla muhabbet ediyoruz. oradan yurda gelip biraz internette geziniyorum. o kadar boş geliyor ki gözüme internet. yapacak hiç bir şey bulamıyorum. kendimi yine balkona atıyorum ve gecenin soğuğu ne kadar içimi soğutmaya yetmese de bir nebze olsa da ferahlatıyor beni. sonra odama girip gece 2'ye kadar yine okuyorum. okuduklarım hakkında konuşabileceğim birileri olmasını gerçekten çok isterdim. kelimelerimiz yetmese bile içimiz bir nebze daha ferahlardı en azından. olur inşallah. bu haftam resmen böyle geçti. şikayetçimiyim. tabi ki de hayır. hatta çok hoşuma gidiyor bu durum. İlerde okul bitip üstümüze sorumluluklar bindiği zaman bu kadar rahat yaşayabilecekmiyim. hiç bilmiyorum. o gün evde uzanıp kitap okumak istememe rağmen işe gitmek zorunda olmak baya can sıkıcı bir durum olur herhalde. belki de bu yüzden bu üniversite bitince 2. bir üniversite okumak istiyorum. hayatımın en güzel yıllarını birileri 5-10 kuruş daha kazanıp arabasının modelini yükseltsin diye paralamak istemediğimden. cidden istemiyorum ben bunu ve elimden geldiğince böyle olmamaya çalışacağım. son bir haftada başımdan geçenleri 2 hafta önce olmasını hayal dahi edemezdim. ama şimdi onun içindeyim. bir şaşkınlık var üzerimde ve mutluyum. en büyük kaynağım da her sabah gelen mutluluklarım. :) o zaman müdavim dostlarım mutlu geceler hepinize. sokak lambasının ışığı odanıza sızsın... :)

Cevaplar

alpheratz ✨
alpheratz ✨
ya son söz benim sözüm resmen en sevdiğim şeydir ve iki sokak lambasi direk odama vurur çoğu zaman ışık açmam bile 🙈 birşeyler üzerine tartışmayı cok severim bende ama olmuyor tekim genelde
anonim
anonim
bence sende bir yazar ol... başarılı olabilirsin bu konuda bak...
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
okurken hayal ediyorum. gülümsüyorum. sonra kafama bir şeyler takiliyor. "neyse" diyorum. "neyse sonra aciklar sanirim". bekliyorum. beklerken diger yazidakilerde bir seylere takiliyorum. böyle böyle en bastan okuyup, tek tek soracagim anlasilan. :d teşekkür ederim. okurken gulumsettigin ve merak ettirdigin icin. bir nebze de olsa hala bir seylere ilgim oldugunu gosterdigin için. İmreniyorum sana :) kitap aliyorum ama okuyamiyorum uzun zamandir. kitap okuyacak keyif bile birakmadim anlasilan kendimde. bu yüzden sanirim imrenisim. bu arada uzun zamandir yaziyosun ama bu çay ocagini cok merak ettim. güzel günlerin olsun. :)
ikizler
ikizler
gerçekten de güzel değil mi @alpheratz o huzur çoğu şeyde yok gerçekten. maalesef teklik bu işin doğasında var dostum. tek kalmamamız dileği ile... :)
ikizler
ikizler
teşekkürler @anonim_bay ilerde belki :)
ikizler
ikizler
sorabilirsin aslında @enguzelmevsimim senle sohbet etmek keyifli. eskisi gibi. :) aslında senin bu içinde bulunduğun çıkmadan seni çıkarmak isterdim. eskisi gibi enguzelmevsimim yakışırdı bu siteye. ama sen kendin hakkında en iyi olan kararları veriyorsundur diye tahmin ediyorum. yoksa ben sana imrenirdim. çay ocağımız saathanede ki çay ocaklarından biri. dayılar ve biz gençler olarak gayet mutluyuz orada. güzel güzel anlaşıyoruz. her gecesi ayrı bir anı oluyor bizim için. oradaki samimiyeti, çayın tadını,edilen muhabbetleri ben hiçbir kafede bulamıyorum. onun için yaşasın bizim çay ocağı :)
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
İnsan eskisi gibi kalabilir mi ki hic? daha dogrusu degismeden kalabilir mi? ben kalamadim. belki de kalmamak icin kendim bu kadar ugrastim da bu hale geldim. bilmiyorum. :d sadece kapatmak istedim o defteri. o enguzelmevsimim'in yasadiklari ona yetti gibi gelmisti. ben de özlüyorum o zamanlari. ama gelmiyor. rahat olamiyorum o şekilde. çünkü ne yazsam, cevap hakki doğacak biril
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
arkadas sag olsun, basti yolladi görmeden etmeden. simdi devam edeyim... ben oradan yazdigimda birilerine cevap hakki dogacak ya da birileri kirilacak. bunu istemiyorum. çünkü yoruldum bu konuda. bu şekilde kendimi gösterene kadar iyiyim. zaten sık girmiyorum göründüğü gibi. zincirlerle engellenmis hissediyorum kendimi su an yazarken ama olsun. yapacak bir sey yok. :) seninle sohbet etmek de keyifli. o yüzden ara ara giriyorum yorum yapmaya ama ne bileyim sormaktan ziyade bekleyip görmek istiyorum. bir de okurken isim oluyor. sonra sorarim diye dusunuyorum ama kalip gidiyor. bak mesela cay ocagi bayadir aklimdaydi. anca sorabildim. ben yurdunda bir yer saniyodum. bizim yurtta da var. guvenlikci ablayla otururum bazen hatta. öyle bir sey sandim. saathaneyi tam bilmiyorum ama öyle cay ocaklarinin olmasi güzel. guzel guzel anilar biriktirmekte. en azindan sehri sevdirecek bir seyler buluyorsun :)
ikizler
ikizler
arada yapar öyle. İnşallah o zincirleri bir gün kırarsın. sadece öğrencilerin takıldığı mekanlarda sıkılıyorum ben. halkın arasına karışmak iyi geliyor. çok şükür @enguzelmevsimim . sen de bulursun inşallah :)
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
kiracagima eminim ama görünüşe göre daha cok hapsolacagim. :) beni de sikar öyle mekanlar ama arkadaşlarla pek sık gitmedigimizden sorun yok. gitsek de mekana aldirmayip yanimdakilere odaklanip hallediyorum durumu :) denizi var ikizler. en başta deli gibi dalgalanan sevdalandigim denizi var. :) rüzgari var, yagmuru var. :)