ikizler
ikizler
İyi geceler dostlarım. nasılsınız? kaldı finallere 2 hafta. hazırlıklar da başlar artık yavaştan. kendime yine bir plan yaptım. ne kadar uyabilirim bilmiyorum. ama elimden geldiğince uymaya çalışacağım. sabah 6:30 kalkış ve kahvaltı. sonra 9'a kadar ders. sonra 10:15 deki derse gidilecek. öğle ve akşam arası benim kendime ayırdığım zaman dilimi olacak. bence kişinin kendini sınav zamanı da olsa tamamen derslere adaması yanlış. ne kadar yoğun olursak olalım kendimize mutlaka zaman ayırmamız gerekiyor. hem beden hem ruh sağlığımız için gerekli bu. o sürede de spora giderim, kitap okurum, çay içerim, arkadaşlarımla muhabbet ederim, gezerim ve canım ders çalışmak isterse onu bile yaparım. sonra akaşam yemeği ve duştan sonra 23:00'a kadar bir daha çalışma. sonra da 00:10'a kadar yine kendime zaman ayıracağım. gece saatlerini zaten seviyorum. o yüzden yaşamam lazım o saatleri. İnşallah başarılı olurum planımda. bugün de dersim sabahın köründe idi. ben uyandım birkaç dakika sonra başladı ezan okunmaya. hazırlanıp çıktım ama 10 dakika geç kalmışım derse.neyse girdim öğleye kadar derslere. bir de herhalde bazı hocalar profesör olurken slayt okuma konusunda yapmışlar uzmanlıklarını. hala anlayabilmiş değilim birinin bana slaytı okumasının faydasını. neyse arkadaşlarımdan kimse gelmemişti okula. tek başıma gittim yemeğe. tanıdık da yoktu. oturdum rastgele bir masaya. sonra arkadaş aradı geliyorum ben diye. İyi dedim ben spora geçecem spordan sonra görüşürüz. gittim ama bu sefer farklı bir çalışma düzeni deneyeyim dedim ama bacağımı acıttım. devam da edemedim çıktım erkenden. geri fakülteye geldim. (fakülte de ne tuhaf söylenişi olan bir kelime ya :) ) arkadaşla oturduk biraz sonra o kütüphaneye geçti bende kantinde kitap okumaya başladım. hafif sesli, kalabalık ortamlarda okumayı severim. ben ikizlerim. hareket ve ses lazım bana. okuduğum da küçük İskenderden "her şey ayrı yazılır" adlı kitap. denemeler toplanmış bu kitapta. İlk bir iki deneme ısınma turlarıydı ama sonra akıp gitti. arkadaşım hadi çay içelim diye aradığında 3 te 1 ine gelmiştim kitabın. neyse bir çay daha içip e1'e geçelim dedik dolu geçti hepsi. sonra geri dönüp bir çay daha attık. en son bindik ve yurda geldik. yurttan bir abi aradı hadi gel çay içelim diye. oraya da gittim. hem çay içtik hem muhabbet ettik. yemekten sonra tekrar çayocağına gittik. arkadaş ne kadar çok çay içmeye gitmişim ya :) . yazınca tuhaf geldi. orada abi bir şiir okudu. yanımızdaki iki dayı da muhabbetimize dahil oldular. tırcıymış dayılar. onlarla bir edebiyat sohbeti yaptık. normalde şiir muhabbeti 1-2 dakika sürerdi ama muhabbet şiire kaydı. güzel muhabbetti teşekkürler dayılar. neyse geldik yurda içimde bir mutluluk bir huzur. yaptım kahvemi, giydim paltomu, çıktım balkona. hava deniz kokuyor, gökyüzü aydınlık, kulaklığımda güzel bir müzik. baya oturdum. bu gece resmen içim huzur kaynıyor. yarın da yoğun gün. yatalım o zaman. hepinize mutlu geceler dostlarım. gecenin aydınlığı gibi içiniz huzurla dolsun :) ...

Cevaplar

omudeyalnizlik
omudeyalnizlik
ne güzel benimde öyle olsa ama kımse yok
limos
limos
eline yazık karşiim bu nee¿ gözüm kanadı okurken
warrior
warrior
bende senin gibi tam böyle plan yapayım en azından sınav zamanına kadar ne zaman ne yapacağım belli olsun diye uğraşıyorum ama olmuyor sürekli doğaçlama birşeyler gerçekleşiyor. gün içinde bütün yapacaklarım sonraki günlere sarkıyor. neyse ama bu sefer iradeli davranıp uyucam inşallah bu planımı bozacak sürprizlerle karşılaşmam :)
ikizler
ikizler
uzun oldu ama tutamadım kendimi. canın sağolsun @seaaa :)
ikizler
ikizler
ben de planlı bir insan olduğumdan değil ama bu sefer planlı çalışmak zorundayım @warrior . ben de karşılaşmam inşallah :)