anonim486
anonim486
1 yıl
sessizliğin en acımasız yanı, ben buradayım. aslında sen de fazlasıyla buradasın. ne sen ıraksın ne de ben sana bizarım demektir.doğal bir sözleşme gibidir aranızda, doğanın her şeyi bildiği gibi siz de her şeyi biliyorsunuz. halihazırda ortada ortaya dökmek istediklerinizin hepsi var. dil, kelimelere sarılmayı öğrense, cevap bulacak tüm keşmekeşlik.fen edebiyat mezar artık.

Yorumlar

anonim
anonim
1 yıl
kalbe sözden çok sükuttan manalar akar.
İnsan evrendeki sükutu anlayabilseydi, kim bilir belki de söz olmayacaktı.
İnsanlar sükutun dilinden anlayacak, derin ve manalı bakışlarla konuşacaklardı.
ve ses, sükutun heybetini bozamayacaktı.
konuştuğum zamanlar hep acze düşmüşümdür de ondan kelama sarılmışımdır.
evrendeki her varlıkta sükutu bir süs, bir hikmet olarak algılamışımdır.
sözü ise ancak bir zaruret.
anonim
anonim
1 yıl
sessizlik en güzel sestir; duyabilen için ... agni
anonim
anonim
1 yıl
belki de öyle olmasini istediğim içindir agni ...
anonim
anonim
1 yıl
cesaret edemediğim çok şey var galiba ...
anonim
anonim
1 yıl
cesaret edemediğim çok şey var sanirim...
anonim
anonim
1 yıl
sadece içimden geldi bir şey bulmaya çalışmıyorum.
anonim
anonim
1 yıl
bir şey bulmaya çalışmıyorum ki sadece içimden geldi yazmak
anonim
anonim
1 yıl
sanirim ikiside...
anonim
anonim
1 yıl
çok tesekkur ederim bunlari duymak biraz da olsa güç verdi diyebilirim :)
anonim
anonim
1 yıl
İnsanın korkularıyla yüzleşmesi kötü bir şey.. öyle hemen olucak bir şey değil dimi, yanlış bir şey olucakmış hissi oluşturduğunuzda kafanızda sizi kemiren düşünceler korkularınızla yüzleşmeyi erteliyor maalesef . bazen tamam biraz cesaret edebiliyorsanızda tamamını gerçekleştiremiyorsunuz ve hayal kırılğına uğratıyor bu da sizi. kalabalık içinde yalnızlık da aynı. İnsan yaşamak istediği hayatla yaşadığı hayat arasındaki farkı gösteriyor sanırım.
anonim
anonim
1 yıl
bazı şeylerin gerçekleşmesi hayalden öte olması için çaba, azim olması da gerekiyor. bunun içinde fedakarlık yapmak gerekiyor. değişim, sabır, zamana ihtiyaç var. kısacası bir çok şey gerekiyor ama her şeyden önce sizi anlayan size yol göstericek birinin olması en azından gücünüzü anlayıp sizi itikleyebilecek birinin olması güzel bir şey. bir adım atamasanız bile sözleriyle sizi anlayıp mutlu olmanızı ve kararlı bir şekilde yolunuza bakmanıza imkan sağlar.
anonim
anonim
1 yıl
bilmiyorum ... hani yazmayacaktin
anonim
anonim
1 yıl
İçgüdülerin canı cehenneme .. ben artik daha mutlu, huzurlu bir yaşam istiyorum.
anonim
anonim
1 yıl
İç güdülerin cani cehenneme.. ben artik daha mutlu, huzurlu bir yaşam istiyorum.
anonim
anonim
1 yıl
hayatimin artik git gide monotonlasmasindan sıkıldım. farklı, hic tatmadıgim, cesaret edemediğim duyguları yasamak istiyorum. hayatima yön verecek kişi ya da kişilerle tanisip hayatimi renklendirip hayatima anlam katmalarini istiyorum. ben artik kalabalık arasında yalniz kalmak degil, kalabaliktaki sessizligimde boğulmak istemiyorum. farklı düşünce yapisina sahip insanlarla tanismak tecrübe sahibi olmak istiyorum. kendime farklı bir pencereden bakip hayati daha gerçekçi sorgulamak istiyorum. ben artik iyi bir şeyler olsun istiyorum, farklı bir yasanti.. beni değiştirebilecek biri belki de...
anonim
anonim
1 yıl
ben böyle insanlara sahip olmadım ve olmayı çok isterdim. bu yüzden bu kadar sitemim. hiç tatmadım. bilmiyorum. hiç deniz görmeyen bir yerde yaşayıp deniz özlemi çeken insan gibiyim diyebilirim. bazen boşver diyorum yalnızlık güzel kimseye ihtiycım yok allah var diyorum. o yeter her şeye. ama şükürler olsun varlığını hissettiğim arkadaşlarım var yinede. ama böyle biri olsa böyle her an yanımda olduğunu hissettiğim, arkamdan iş çevirdiğini düşünmediğim, beraber bir şeyler yapabildiğim(insanlara, çocuklara yardımcı olabileceğimiz etkinliklere katılmak mesela -huzurevi- daha kimseyle gerçekleştiremedim:(, beraber camiye gittiğimiz, beraber kitap okuduğumuz-ben çok sevmiyorum bana sevdirse- , film izlemeye, cafeye, sahilde gezmeye vs.. ) güzel yürekli , düşünceli biri olsa hayatım bir nebze daha anlamlı bir hale gelirdi diye düşünüyorum. tabi sabır önemli bu noktada. allah karşıma çıkaracaktır inşallah böyle birini diye düşünüyorum. belki çok şey istiyor olabilirim ama hayatımın geri kalan kısmını daha anlamlı, hayırlı bir şekilde geçirmeyi istiyorum. birine karşı sevgi sözcüğünün karşılığını tam anlamıyla anlamak istiyorum. sen sevgilim değildi demişsin onun sendeki sevgi kelimesinin karşılığını almışsın ama o alamamış. bence o senin gibi birini kaybetmemeliydi. hayatımıza aldıklarımız kadar hayatımızdan çıkardığımız kişiler de önemli. bizi yarı yolda bırakmayan kişilerle karşılaştırsın allah. ben bu konuda çok dua ediyorum. ve gerçektn şükrediyorum ve imtihan ediliyoruz insanlarla sonuçta. hayatımıza iyi de kötü de insanlar girip çıkıcak. önemli olan bizim bu konuda nasıl davrandığımız. allah hep iyi, hayırlı kişilerle karşılaştırsın bizi. ben sadece senin gibi birini kaybetmemeliydi diyebilirim..
analiz yeteneğini iyi bir şekilde farkettim, zeki olduğunuda. cümlelerinden anlaşılıyor zaten.
ne sınavına hazırlanıyorsun. bende daha fazla meşgul etmek istemem seni çok teşekkürler agni. konuşmak çok güzeldi böyle..
anonim
anonim
1 yıl
sanada hayatinda kolaylıklar :) yazmiycaksin zannetmistim
anonim
anonim
1 yıl
sana da hayatin da kolaylıklar :) 3 nokta koymuşsun yazmiycaksin zannetmiştim..
anonim
anonim
1 yıl
samimi olmak güzel bir şey bence ama sınırını aşmayınca tabi.. agni ne demek? arastirmistim ben tum biyolojik süreçleri ateşleyen içimizdeki ateş anlami cikmisti neden boyle bir rumuz koydun merak ettim dogrusu. neyse ben çok alikoydum seni kusura bakma lütfen ...
anonim
anonim
1 yıl
ahlaki güzelmiş gerçekten .. senin zaman ini almak istemem istediğin zaman yazablirsin
anonim
anonim
1 yıl
hem fen edebiyat hem eğitimdeyim. soru sorabilirsiniz? ..
anonim
anonim
1 yıl
anlami çok güzelmiş gerçekten. zaman ini almak istemem istediğin zaman yazabilirsin.
anonim
anonim
11 ay
ne demek bu ? ..
anonim
anonim
11 ay
s.. kı..
anonim
anonim
11 ay
neden ??
anonim
anonim
11 ay
ben daha fazla yazamaya bilirim malum finaller yaklaşıyor. ben de bir kaç yorum daha yazmistim onaylanmamis. beni gorebilmen için bir şey yazmistim ondan sonra ismimi soyadimin ilk harflerini vs..
anonim
anonim
11 ay
ben seni merak ediyorum agni nasıl birisin?
anonim
anonim
11 ay
ne oldu anlatmk istersen dinlerm
anonim
anonim
11 ay
biliyor musun seninle konuştukça konuşasım geliyor. kurduğun cümleleri, anlatış biçimini, bana aktarımını değişik ve bir okadar da güzel buluyorum. bölümün edebiyat mı acaba? :) ben kendimden nasıl bahsetmeye başlasam bilemedim. genelde sessiz-sakin bir yapım var. bu özelliğimi aşmak istiyorum ve aşmaya çalışıyorum. ben aslında pek kendimi övmeyi ya da biri tarafından övülmeyi sevmeyen bir insanım. güleryüzlü biriyim. :) ve karşımdaki insanlarında hep güleryüzlü olmasını dilerim. hayatta ne yaşanırsa yaşansın insan güleryüzlülüğünü hiçbir zaman kaybetmemeli bence. bence güleryüzlülük bir bakıma karşındaki insana karşı duyduğun sevginin göstergesi gibi. düşünmeyi seviyorum, dışarda insanların hal hareket davranışarını izlemeyi .. çoğu konuda kararsızım. bazen sakarlığım tutar. hayatta en önemli şeylerden birinin ''şükür'' olduğunu düşünüyorum. çoğunlukla ''sabır'lı'' biriyim ve ''dua'nın'' gücüne inanıyorum. boy postan çok düşüncelerini merak ediyordum. kendi boyum, posumdan bahsedersem eğer ben de uzun boylu, uzun saçlı -çokta değil-, benimde gözlerim kahverengi ve beyaz tenliyim. ben biraz zayıfım ya yiyip kilo alamayanlardan :) benimde memleketim marmarada :)
anonim
anonim
11 ay
benimde öğretmenlik b bloktayim ..
anonim
anonim
11 ay
sende sınavlara çalışıyor olmalisin.
anonim
anonim
11 ay
nasıl yani ?
anonim
anonim
11 ay
niye böyle bir şüpheye düştün anlamadım. genelde pek yorum yapmadığım için rumuza gerek duymadım. saklamıyorum sadece herkese açık bir sayfa sonuçta. başkalarının düşüncelerini önemsemen güzel ama fazla değilmi sence ? bu arada şey ayrı yazılır. :)
anonim
anonim
11 ay
ne demek bu ? !!!
anonim
anonim
11 ay
yazmani istiyorum..
anonim
anonim
11 ay
farkında olmadan ismimin anlamini dile getirdin çoğu kez :)
bu yüzden hayati zorlastiriyorum hep sanirim..
anonim
anonim
11 ay
ben belirsizlikler olduğu için cesaret edemiyorum. İnsan sonucunun nasil bir sey olacagini bilmediği olaylara kolayca nasil varabilir ki.. nasil bedeller?
anonim
anonim
11 ay
bir şeyler kaldı içimde hep yarım yarım hani sokakta oyun oynarken annenin seni eve çağırması seninde oyunun kahramanıyken geri kalanını evin penceresinden izlemen gibi.. yarım kaldı hep bir şeyler işte izlemekte bize düştü pencere arkalarından
anonim
anonim
11 ay
onu ben yazmadım .s
masumkiz
masumkiz
11 ay
ben daha önce konuştuğun anonim kişi değilim hatta bir edebiyatçıyım yazışmalarınız hoşuma gitti devam ettirmek istiyorum @agni annenin oyunun en güzel yerinde seni çağırması tıpkı en güzel yerinde biten herşey gibi
anonim
anonim
11 ay
o daha önce ki anonim değilim yalnız edebiyatçıyım ve yazışmaşarınız hoşuma gitti devam ettirmek istiyorum @agni
anonim
anonim
11 ay
selam ben edebiyatçı yazılarına cevap vermek istedim
masumkiz
masumkiz
11 ay
sana ihtiyacım var agni son anonimli mesajı ben attım daha önce ki anonim ben değilim edebiyatçıyım senin yardımına ihtiyacım var @agni
anonim
anonim
11 ay
ben sana demiştim demek istemem ama herkese acik bir sayfa..