ikizler
ikizler
İyi geceler dostlar. nasılsınız? ne soğuk değil mi samsun. ben ilk geldiğimde bu kadar soğuk değildi bu şehir. her sene biraz daha soğuyor sanırım. sabah okula gitmek için yurttan çıktık hava buz. 0 derece. allahdan e1 hemen geldi de fazla üşümedik. İlk derse geç kalsak da girdik. ama içimde bir enerji. sabah sabah sade türk kahvesi içmiştim ondan mı acaba. dedim ben dayanamayacağım 10-12 arası derse girmeyeceğim. spora gidiyorum. koşa koşa gittim ve koştukça rahatladım. spor kadar rahatlatıcı bir şey daha bilmiyorum şu dünyada. neyse arkadaş aradı hadi yemeğe diye baktım yemek iyi erken çıktım gittik yemeğe. normalde 10 dakikada yediğimiz yemeği bugün 25 dakikada yedik. muhabbet sardı sofrada. kapalı alanlarda, masada yediğimiz yemeğe sofrada yemek denir mi acaba. sofra denince kapalı alanda benim aklımda canlanan yere sofra bezi serilir ve etrafına oturulur oradan yenir. ben de öyle yemeyi seviyorum zaten. masada yemek çok samimiyetsiz geliyor. neyse sonra bir çay içtik ve ders çalışmaya geçtik. ama bir sürpriz beni bekliyordu. kitabımı getirmemiştim. İnsan çalışacağı kitabı unutur mu ya. arkadaşın kitabından otlandım. arkadaş kütüphanede çalışalım dedi. tamam dedim ama zaten fazla sevmem kütüphaneleri bugün yine sevmedim. çok kasıntı bir ortam. tamam sessiz ortam isteniyor olabilir ama sandalyeyi çekerken az bir ses çıktıysa birden insanların tuhaf bakışları altında kalmak canımı sıkıyor. sanki allaha şirk koşuyoruz arkadaş. bizim oradaki kantin tam benlik. ses çok yok. herkes kendi arasında konuştuğundan ses çok yok ama sessiz olacaksın diye bir kuralda yok. mis. diyeceksiniz şimdi bu çocuk hem kitapları çok seviyorum diyor hem de kütüphaneyi sevmediğini söylüyor. nasıl iş diye. ben kütüphanedeki kasıntı ortamı sevmiyorum. ve genelde kütüphanelerde de bu hava hakim. neyse sonra yurda gelip yemekten sonra çay ocağına gittik. ama hava buz diye içeride oturduk. bu günkü muhabbet o kadar bilimsel geçti ki ağzım açık kaldı desem yeridir. ben bu kadar bilime fakültede maruz kalmıyorum. ama muhabbetin güzel yanı hem bilimsel ağızla hem de halk ağzı ile harmanlanmış olmasıydı. o ekibi fakülteye getirip konferans versek anlaşılmayan konu kalmaz herhalde. ağrı'da okuyan dostum da fotoğraf attı -32 derece diye. ulan biz burada bu soğukta donuyorsak onlar ne yapıyorlardır allah bilir. gelip bir kahve daha gömdüm. rahat rahat uyurum artık. neyse artık son haftaya geldik okulda. bir dönem daha bitiyor. hayırlısı ile finalleri de atlatın dostlarım. mutlu geceler hepinize. kolay bir final hazırlık haftası geçirmeniz dileği ile :) ...

Cevaplar

enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
kitap okumayı seven insan daha çok sesli ortamlarda okuyor. yani bana göre böyle bu. çünkü kütüphaneye dedigin gibi bir hava hakim. okurken insanin kendisini soyutlayacagi bir ortam lazim. ben genelde gürültülü yerlerde okurum mesela kitap. daha iyi. sessiz yerde okurken uykum geliyor, zevk alamiyorum. :d yine güzel bir gün gecirmissin ve bana evimi ozlettin. yer sofrasinda yeriz hep. zorunluluk olmadigi müddetçe mutfaktaki masa yemek yemek icin kullanilmaz. ziniye koyacaksin tabaklari, dizileceksin etrafina.. neyse.. babam ağrı'da askerlik yapmis. baya baya soguk oldugunu anlatir hep. gecmis olsun arkadaslarina. buranin havasi ise bence güzel. yani ben hala deri mont giyiyorum mesela. :d
flu
flu
biz iyiyiz de havalar çok kötü😣
ikizler
ikizler
bir de sandalyede kitap mı okunur ders mi çalışılır. hafif yayılma daha iyi. soyutlama olayında tamamen katılıyorum. odada yalnızsam bile hafif seste müzik açıyorum ki ses olsun. bizde sini deniyor. demek biliyorsun sininin ne olduğunu. güzel bir şey bu :) evde de benim zorumla oturuyorlar sini etrafına yoksa kolaylık olsun diye masada yiyiyorlar. tabi her zaman başaramıyorum ama her yemekte deniyorum. ben kabanı giydikten sonra kar maskesi ve eldiveni geçirip anti-terörist modda dolaşıyorum ortada. :) hem soğuk hem de babaannem derdi gençken rüzgar yemeyin oğlum diye. sen de dikkat et kendine üşütme kış başladı artık @enguzelmevsimim :)
ikizler
ikizler
aynen öyle @flu bugün kalktım baktım hava kötü, çok şeyler yapacaktım ama şu anda hiçbirşey yapasım yok. şimdi uzandım boş boş yatıyorum. öğleden sonra gidecem okula. etkiliyor bu hava bizi :)
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
zini, sini, tepiski :) annem cesit cesit sey söylüyor. ben tepsi derim mesela :) bizde de babam masada yiyelim diye tutturur yazin ama yok yani. ev ahalisi yere aliskin :) aynen öyle. müzik gibi bir sey olmali. ben usuttum coktan. o yuzden saldim artik kendimi iyice :) sen dikkat et :)