matricariachamomilla
matricariachamomilla
biri kız biri erkek iki küçük çocuğa bakıyorum ek iş olarak. kızın annesi benimle bir sorununu paylaştı ve yardım etmemi istedi. kız olan (12) sınıfta bir kız arkadaşından etkilendiği için annesi tavırlarının değiştiğini söylüyor. sabahları kalktığı gibi kıza mesaj atıyor, derslerde kız buna ders dinletmiyor, kız yüksek alıp benim kızım düşük alıyor. annesi zorla konuşmayı kestirmemi istiyor beni dinleyeceği için. bense hiçbir şey yapmıyorum çünkü bazı insanlar vardır asla kendi görmeden anlamayacaklardır. kaç yaşında olup olmadığının bir önemi yok. belki şimdi derslerinden düşük alacak ama bir dersi geçecek. önemli olan da bu. yaptığı her ne hata olursa olsun düzelmeyecek hiçbir şey yoktur ve ben bu yüzden hep arkasında olacağım hatasında ona doğruyu göstermek için, hata yapmaması için değil.

Cevaplar

tranquility
tranquility
ama göz önünde buldurman gereken bi nokta var. tamam karne çok da önemli değil ama onların hayatı sınav olmuş. İlkokuldaki arkadaşını lisede, lisedeki arkadaşını ünide bile belki görmeyecek. bu geçici arkadaşlıklar için hayatı boyunca peşinden gelecek olan teog ygs gibi başbelası sınavları da gözardı etmemeli. tabi bu dediklerim o yaştaki biri için ne kadar anlamlı olur bilemem :)
alonecowboy
alonecowboy
yalnız uyarabilirsin , kendi görünce de doğru kişilerin doğru şeyler söyleyebileyeceğini anlayacaktır.
amsterdamli
amsterdamli
kız,sınıftaki başka bir kızdan etkileniyor ve annesi kızına,kızdan etkilendiği için değil kızının dersleri etkilendiği için kızıyor diye anladım.sonra allah ım ben ne okudum diye bi daha okudum ve gerçekten fesat olduğuma karar verdim😂sanırım kız arkadaş mağduru olmuş erken yaşta,etkilenmeden bunu çıkarıyorum yoksa o yaşta ne alaka dimi 🤔😂 yani konuya dönersek iyi yapmışsın.o yaştaki çocuğu ders ders diye kasmanın anlamı yok,şimdiden tiksinmesin okuldan :))
matricariachamomilla
matricariachamomilla
@tranquility o denli düşük notları yok allaha şükür 😊 @alonecowboy bir iki uyarı yaptım elbette ama dahası da geri teper. @amsterdamlı yazdığını okurken zorlanmadım değil 😂