parasetamol
kütüphane günlükleri-14
bahar tadında bir kış yaşadığımız şu günlere denk gelen sınavlar yüzünden bir yanım sahilde gezmeyi arzularken bir yanım vicdan yapmakta.kütüphanenin camından dışarıya bakarken rüzgardan savrulan agaçların yaprak döküşünü seyreder dururum ders çalışmaktan sıkıldıkça.yaşanmışlıklar gelir aklıma , birde yaşanamamış , kursağımda kalmış hayaller..sonra bir ayakkabı gıcırtısı ile irkilirim.başımı kaldırır ve hiç tanımadığım suratlara bakarım ; umrumda olmayan hayatları yaşamakta olan suratlar...
artık kahve makinesini umursamıyorum.zaman zaman yaptığı saçma caysı kahveler umrumda değil.hatta yaptığı sade kahvesinin acı köpüğü beni ilgilendirmiyor.kahvenin renginden çok bahsederdim eskiden , artık onunda bir anlamı kalmadı .
eskiden kütüphane yolundaki kırmızı tuğlalı merdiven farklı gelirdi bana.basit beton bir merdiven yerine , küçük kırmızı tuğlalı bir merdiven.şimdi o merdiven yavaş yavaş yıkılmaya başlamış..
kütüphane durağında 26 numaralı ya da 12/17 numaralı otobüsleri beklediğim günler olurdu.o günlerde bu kadar üşütmezdi hava.şimdi esen her rüzgar üşütüyor.
çam ağacının altında bir kamelya vardı.İnsanları güzel havalarda o kamelyada otururken görürdüm.şimdi ise bu saçma kamelya çam ağacının altından sökülmüş.birkaç gün önce gittim o ağacın altına.güneşin battığı tarafa yüzümü döndüm ve geçen sene tam orada iyi bir insanla yaptığım muhabbeti anımsadım.sonra farkettimki tam orada olması gereken kamelya yok.o lanet kamelya yok adamım anlıyor musun.
şimdi sen ; canı sıkıldıkca bu siteden yazılar okuyan müdavim.hemen kendine sade bir kahve yapıyorsun ve her ne işi yapman gerekiyorsa ona odaklanıyorsun.hadi kolay gelsin.ben biraz yoruldum.sonra devam ederiz.

Yorumlar

flu
flu
8 ay
resmen siteden kovdun git kahveni iç işinin başına dön dedin aman yarabbiiii ne cesarettir😁😁😁
parasetamol
@flu 😂😂 kovmak ne haddimize 😊 küçük bir hatırlatma sadece ☺ yiğidim aslanım iç o kahveyi 😄
anonim
anonim
8 ay
gözlemler güzel. yazmaya devam😉😉