ikizler
ikizler
01:51 gecenin en sevdiğim saati. akşamın sonu. gecenin başı. tüm dünyanın öldüğü benim ise dirildiğim saat. bazen uykum olur ama sırf o saatteki duyguyu yaşayabilmek için uyanık kalırım. sanki 01:51'de tüm dünya bana kalıyor benden başka dünyada kimse yaşamıyor gibi hissediyorum. dünya da tekim ve istediğim her şeyi yaşamakta özgürüm 01:51'de. öncelikle gece boyu hakim olan duygu karmaşası bitiyor o saatte. bazen nefret duygusu hakim oluyor. odama, sırf seçme hakkı olmadığı şeylerden dolayı zulüm gören insanlar geliyor. babaların gözlerinde çocuklardan saklamaya çalıştığı korku ve çaresizlik duyguları hakim. anneler ise çökmüş durumda, çocukları korumak ile kocasının korumasına sığınma arasında kalmış. çocukların ise yüzünde kan ve gözyaşı var. neden canlarının yakıldığını anlayamıyorlar. bu masum bedenleri niye bu kadar eziliyor anlam veremiyorlar. İşte onları görünce nefret ve intikam doluyor içim. onların öcünü alacağıma dair intikam yemini ederken buluyorum kendimi. bazı geceler babasının elinden tutup, ona heyecanlı heyecanlı bir şey anlatan, altından saçları fışkıran beyaz beresi, pembe gocuğu, zürafa işli eldiveni ile küçük kız çocuğu, babası ile birlikte sokağımdan geçiyor. bana uğruna savaştığım tüm güzellikleri hatırlatıyorlar. tüm kasvetin içinde çiçek açan kayısı ağacı gibi içimi umut ve mutluluk ile doluyor. bazı geceler tüm kalbimle sevdiğim bir kadın geliyor. yüzüne, şekline, saçlarına dair en ufak bir fikrim yok. ama o benim sevdiğim kadın. gelip yanıma oturuyor ve beraber müzik dinlemeye başlıyoruz. bir süre sonra ise kalplerimiz konuşmaya başlıyor ve hayatımdaki en keyifli sohbeti yapıyorum onunla. onun gözlerine bakıp kayboluyorum orada. ve en son içimi aşk ve huzur ile doldurup ayrılıyor yanımdan. bazı geceler de o ilahi güç geliyor. herşeyi bilmesine rağmen herşeyi anlatıyorum ona. sadece ondan istiyorum istediklerimi. beni bu güne kadar bir kere olsun geçiştirmedi, eli boş göndermedi. hatalarımı yüzüme vurup küçük düşürmedi. affetti ve çıkış yolları gösterdi. İçimi inanç ve güven ile doldurdu hep. hepsi 01:51 de. ve sonra zaman 01:52'ye devrediyor kendini. artık yeni bir zaman başlıyor ve o 1 dakika önceki asrın etkileri başlıyor. kitabımı kalbimin üstüne koyup bırakıyorum kendimi uykunun kollarına, başka diyarlara. İşte orada... bundan sonrası ise sır. söylemeyeyim kimseye :) mutlu geceleriniz olsun dostlarım. 01:51'de en çok ihtiyacını duyduğunuz duygu ile karşılaşın...

Cevaplar

flu
flu
yazının başlarını okudum ve kendimi gördüm. mutlu oldum nedensizce belki de geceden bahsedişinden çünkü bende gece uyumamayi cok severim mesela şuan uyumam lazim yarin erken kalmam gerekiyor yorgunum başım ağrıyor biraz ama uyumuyorum. gece herkes uyurken kendinle baş başa kalmak harika ve sende bunu keşfetmişsin ne mutlu sana.
Leyl
Leyl
seni o güzel duygundan mahrum etmeyeyim de.kardeşim ama o saatlerden sonra ben de uyanık oluyorum:).'arkadaşım olur kendisi gece ' öyle güzel dinler konuşur ki aramız çok iydir.çok güzel 'sır' saklar.
gündüz alınmasın da ben anlaşamam pek kendisiyle.
zira ucunda gece var onunla da bi şekilde geçiniyoruz işte.
günaydınn.:))
sabah oldu sanırım.

dakoh
dakoh
yeni dökülmüş asfalt yol gibiydi yazı, bi nefeste, akıp gidiyormuş gibi okundu. gececil insanlar böyle işte. biz böyleyiz :)
ikizler
ikizler
teşekkürler @flu :)
ikizler
ikizler
olsun be @su öyle hissetmek bile güzel. eğer bir gece sana denk gelirsem içerim bir çayını :)
ikizler
ikizler
teşekkürler @dakoh :)
Leyl
Leyl
eyvallah @ikizler ama şimdi yurtluyuz sallama çay ikram etmek istemem.
11,12 gibi sobayı harlarım üstüne suyu koyarım.bi yarım saat sonra demlerim.gece demlendikçe oda demlenir.gece konuşur biz dinleriz.İkinci bardakta uyumadıysan bir demliği bitiririz.artık sabah oluyor uyumalısın.
benim küçük bir sözüm daha var bir bardakta babamla içmem lazım.ben içtim içemem diyemem ya.:)
gece denk gelmessen gün doğumunda gel buyur.
o saatlerde babamın çay vakti bi bardak ta sana koyarım:))
ikizler
ikizler
hay hay efendim @su :)