ikizler
ikizler
İyi geceler dedikodu gençleri. nasılsınız? finallerin üzerinden tam 1 hafta geçti. zaman akıp gidiyor gerçekten. benim bütüm ise 24'ünde. ondan daha samsun'dayım. aslında işime de geliyor bu durum. seviyorum bu şehri. diğer arkadaşlarım gittiler memlekete bütte geri dönecekler. ben ise bu haftayı tek tabanca olarak kafa dinleme haftası ilan ettim. sanki çok iş yaptım da dinleniyorum. ama bu yaşlarımda gezmeyi, okumayı, yaşamayı becermemiz lazım. bence hiç boş değil. mesela bu akşam. canım sıkıldı yurtta. kitabımı koydum bir köşeye, termosda kahvemi yaptım, kendimi sahile attım. benden başka da kimse yoktu zaten sahilde. gökyüzünde dolunay vardı. yıldızların eşliğinde. oturdum denize karşı. kulağımdaki şarkılara eşlik etmeye başladım. kahvem az geldi o keyfe. dedim keşke 2. termosum da olsaydı da devam etseydim içmeye. denize karşı konuşmak rahatlatıyor insanı. aslında doğa rahatlatıyor insanı. şimdilerde bir hayalim var. mayıs gibi bir çadır alıp bir yere hafta sonu kamp kurmak istiyorum. telefonumu sadece müzik için kullanacağım. İnternet bağımlısı değilim ama interneti, aramayı kapatacam o hafta sonu. kitabımı, defterimi de götüreceğim. yemeğimi yapıp çayımı demleyeceğim. o hafta sonunu kurtarılmış günler ilan edeceğim. bakalım gerçekleştirebilecekmiyim. İkizler olmamdanmıdır nedir ben baya bir şeyler yapmak istiyorum ama yapacak insan bulamıyorum. İlla ki birilerine ihtiyacım yok ama bazı şeyleri birileriyle paylaştığında senin hissettiğini karşındakinde de görmek istiyor insan. anı biriktirmek istiyor. keşke samsun'daki şu tren yolu çalışsa. gezginimi de yükler çevre illere ilçelere gezmeye giderdim. hem ekonomik hem de istediğim hızda gitmiş olurdum. benim hız ile de sorunum var galiba. her şeyi çok hızlı yaşamak istiyoruz. o şeye ulaşırken ki yaşamamız gereken duygular önemli değilmiş gibi davranıyoruz. sırf hayatı hızlı yaşamaya çalışmamızdan dolayı anılarımızın, yaşanmışlıklarımızın kaybolacağını düşünüyorum. bunları kaybettiğimizde ise dünya çok farklı bir yer olacak ve geri dönülebilecek mi bilmiyorum. onun için biriktirdiğimiz maddi şeylerden daha fazla anı ve yaşanmışlık biriktirmeliyiz diye düşünüyorum. ulan ben baya seviyorum yaşamayı. yaşamı yaşam yapan şeyleri seviyorum. ve ölürken o ana kadar yaşadığım yaşamın güzelliğini hissederek ölmeyi istiyorum. İyi geceleriniz olsun dostlarım. anılar ve yaşanmışlıklar biriktirdiğiniz bir hafta sonu geçirin. :)

Cevaplar

ceyrekmuhendis
ceyrekmuhendis
@ikizler senin bir şey paylaştığını gördüğümde içimde oluşan his çok tuhaf. bir anda ekrana kitleniyorum. acaba ne diyecek, neler anlatacak bu sefer, hangi hayallere daldıracak beni diye heyecanla geziniyorum satırlarda... ve hangi ara bittiğini bile anlamıyorum yazının. kısa soluklu oluyor bazen. tekrar tekrar okuduğum bile oluyor 😊 inan bana çok güzel bir insansın... farklısın... ve hayatı yaşamaya özendiriyorsun beni😊 küçük tebessümler yaratıyorsun insanın yüzünde... hep yüzün güler umarım.. senin gibilerine ihtiyacımız var😊😊😊
Sessizkadin 🕵️‍♀️
Sessizkadin 🕵️‍♀️
benimde bi çadır maceram olmuştu ama ben 2 hafta kalmıştım 😊 çok zevkli ve güzel bir şey. üşengeç olmayan arkadaşlara tavsiye ederim. kahve , deniz , kitap birde bisiklet benimde favorilerim . tam benim kafamda birisisin ☺ umarim çadır işini yapabilirsin.
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
yorum yapmak icin girdim. ama yaziyla ilgili. yazi sonunda yaziyla ilgilu yapmamaya karar verdim de dur gecemeyecegim demeden. :d sahilde bu havalarda kimse olmuyor. bagirarak söylemek cok iyi geliyor. hatta konusmasan da oluyor. bir bakmissin gözünden yaslar akma noktasinda, sen zor tutuyorsun. nefes alirken yüreğin sıkışıyor ve yoluna devam ediyorsun.. neyse de imreniyorum pozitifligine. yaşam demek hayat demek. yasamak ne peki? bu hayatta canli olmak mi? zevk alarak? :/
ikizler
ikizler
teşekkürler ederim @ceyrekmuhendis böyle düşündürebildiysem ne mutlu bana :)
ikizler
ikizler
sen bildiğin göçebe yaşam biçimine geçmek üzereymişsin @sessizkadin :) ama mutlu olduysan sıkıntı yok. ben de çok istiyorum. İnşallah yapabilirim.
ikizler
ikizler
soğuk diye gelmiyorlar herhalde. ben ağlama işini yapamıyorum @enguzelmevsimim eğer bir şeye çok üzülürsem sakin bir yere gider kahve veya soda alır onları içer ve nara atarım veya ona benzer seslerle bağırırım. benim de gözyaşlarım naralarım. ben pozitifliği senden de öğrendim dostum. sende de var hala pozitiflik ama tekrar gün yüzüne çıkacağı günü bekliyor. yaşamak hayatta sadece mutluluk, sevinç gibi olumlu duyguları değil, bunların yanında acı, mutsuzluk, efkar gibi olumsuz olarak nitelendirilen duyguları da yaşamak. ve eğer başımıza gelen olumlu ve olumsuz duyguları hakkını vererek yaşarsak o zaman zevk alarak bir yaşam geçirebiliriz diye düşünüyorum. :)
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
gormuyor musun kac gundur kivraniyorum aglamak için ama olmuyor. ben de uyurum. aglamam ama gider sarkilara eslik ederim. mesela aksamlari ust gecitte bagiririm. İyi oluyor. ama bizim kizlar, yuksek sesle konusup onlara sesimi duyurmaya calistigimi saniyorlar. :d ya cok cok üzülürsen ne bileyim.. ben ananemin cenazesinde bile öyle agladigimi bilmem. dik durmak gerektigine inaniyorum ben. ne olursa olsun dik durmak lazim. aglamak cozum olmuyor cunku ama bir sekilde icinden de atmak gerekiyor. evet soguk diye gelmiyorlar. ama asil öyle havalarda güzel o sahil. :) himm aciyi da sevinci de dibine kadar hissetmek yani. e insan kendini unutuyor orada. bu nasil yasamak oluyor :/
fuzuliye
fuzuliye
@ikizler noktasına virgülüne kafiyesine dolaylı tümlecine zarfına kadar herseyeee katılıyorum yemin ediyorum aynı kafadayız ya yazmak istediklerimi yazıyosun ikizler ikizler olalı böyle benzerlik görmedi :))
ikizler
ikizler
o zaman ya sen benim kadın versiyonumsun ya da ben senin erkek versiyonuyum. İnşallah yaşarız istediğimiz şeyleri. aynı şeyleri hissettiğim kişileri görmek çok güzel. özellikle de burçtaşım olunca @fuzuliye :)