ikizler
ikizler
İyi geceler müdavimler. ne yapıyorsunuz? bütleriniz var değil mi. benim de var hem de sınavı 23 ve 24 ünde. buralardayız onlar bitesiye. sonrasında ise ne mi olacak. benim niyetim 25inde güzel bir gün geçirip öyle dönmekti memlekete ama evden gelen haklı tepki üzerine 24üne aldım bileti. madem öyle kalan günler güzel geçsin değil mi. bu gün spora gezgin ile gittim. İlk önce bisikletçi ye götürüp bir kaç sıkıntısını giderdim sonra çıktık yola. üniversite durağına kadar geldim sıkıntısız sonra dedim ki gezgin ile r11'e mi binsem. baktım r11 hafif dolu. bana da bir gaz geldi. dayandım üniversite yokuşuna. canım çıktı tabi ki. gezgin o kadar da dayanamaz ben üstündeyken. ama ilerleme var. önceden 4-5 defa ciğerlerim elime gelecekmiş gibi olurdu. şimdi olmadı o ama durağa 45 dakikada geldim. yokuşu 30 dakikada çıktım. neyse kendimi zor bela attım besyoya. gittim mescidine uzandım biraz. sonra spora girip çıktım oradan bizim fakültenin kantinine geçtim. kimse yoktu bizden. ben de bir meyve suyu patlatıp saldım aşağıya gezgini. İşte benim çıkarken canımın çıktığı yokuş şimdi beni hızlandıran etkendi. öyle güzel oluyor ki salmak. uçuyor gibisin. durakta beklemek yok, sıkılmak yok. İndim aşağıya yurda doğru gitmeye başladım. sahil bomboştu yine. soğuktan dolayı kar maskemi de taktım. şarkı söyleye söyleye gidiyordum ki kulaklığımdan müslüm baba'nın sesi geldi. çektim kenara gezgini. oturdum banka denize karşı. arkasından müzeyyen senar sonra selda bağcan sonrasında ise selma hünel. İyi bir efkarlandım orada. sonra arkasından riff cohen başladı. baktım daha atakentteyim. onun enerjisi ile asıldım pedala. denizevlerine geldiğimde yasemin mori nolur demeye başladı. yine çektim kenara gezgini. oradan trakya havalarına oradan da balkan havalarına girdi. ben de o sıra gezgin ile muhabbet ediyordum ki yağmur atıştırmaya başladı. halbuki ne güzeldi gezginle muhabbet etmek. yol dostum o benim. onla konuşmayacam da kimle konuşacam. ama kalktık mecburi. yolda ise durdu. ama yola devam. yolda ise yol boş zaten. deli gibi şarkı söylemeye, etrafımda gördüğüm binalara, arabalara, gökyüzüne yorum yapmaya başladım. eğlendim baya. neyse geldim yurda bacaklar isyan ediyor. sen bana neden beyle yaptın diye. dinlendim iyi de dindirdim isyanı. şimdi de karnım acıktı. yurt 11de kapandı. ben de kaldım aç aç içerde. gerçi benimki açlık değil boğaz kudurması. ama bir kurabiye olsa çayla gömülmezmiydi. bu saatte. öyle bir gömülürdü ki. şu an kafamda kurabiyeler, kekler, pastalar halay çekiyor. artık eve gidince yaparım da nefsim ölür en azından. neyse gençler mutlu geceler hepinize. rüyanızda kek ovasını aşıp kurabiye dağına tırmanın :)...

Cevaplar

zorakimuhendis
zorakimuhendis
İstemsiz gülümsedim okurken , senin yerine çay içerim seni de çağırirdım ama yurt kapanmış malum😁
thyke
thyke
kardeşim hayata ne güzel bakıyorsun.yaşamayı cidden biliyorsun.hep böyle şeyler yazmaya devam et kendime bugün aldığım kararlara teşvik olsun.okudukça yüzümde tebessüm oluşuyor ve ne zaman satırların sonuna geldiğimi anlayamıyorum.
bu arada pasta,kurabiye felan niye diyorsun.biraz önce arkadaşa bir pasta olsa diyordum.tam unutacağım sen pasta diyorsun.olmadı bu bilesin. :)
ikizler
ikizler
ne mutlu o zaman bana @zorakimuhendis afiyet olsun dostum ben de kahve gömeyim senin yerine :)
ikizler
ikizler
teşekkürler @thyke aldığın kararlarda başarı gösterirsin inşallah. bence de olmadı ama dışıma atmasaydım herhalde gece rüyamda kremşanti adam beni kovalardı :)